האנטישמיות בטורקיה שוברת את כל השיאים

ארדואן טוען "נתניהו לא שונה מהיטלר", בטורקיה מצדיעים לרוצחי חמאס, ציורי קיר וכתובות "ישראל רוצחת" בבתי כנסת ובמטרו של איסטנבול, "ביטאון" מפלגת ארדואן קרא "לשים קץ למדינת הטרור, להשמיד את הווירוס" (ישראל), בתקשורת רומזים שישראל רוצה לכבוש את צפון קפריסין ויוזמת פיגועים נגד טורקיה, בבטאון של המפלגה השולטת כותבים "ההגנה על טורקיה מתחילה בעזה" (כלומר שישראל מסכנת את קיומה של טורקיה). בטורקיה ממש כבר קוראים אנשי התקשורת המקרבים לממסד – לחיסולה של מדינת ישראל.
Share
"ישראל רוצחת תינוקות". נתניהו כחזיר עם צלב קרס בכרזה בטורקיה

השנאה ליהודים מעולם לא הייתה בוטה כל כך, פומבית כל כך ומפחידה כל כך – הישראלים שנהגו לבקר בהמוניהם בטורקיה, נמנעים מלהיכנס אליה. היהודים מצניעים ואף מעלימים כל סממן יהודי. אנשי הקהילה היהודית גזרו על עצמם שתיקה תקשורתית.

לאחר שנשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן הצהיר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו "אינו שונה מאדולף היטלר", וההשוואה שערך בין תקיפות צה"ל ברצועה ליחס שקיבלו היהודים מהנאצים, נראה שכל הסכרים נפתחו והכל מותר כבר לכתוב על ישראל והיהודים.

האנטישמיות מרקיעה שחקים, והגיעה לרמתה הקיצונית ביותר אי-פעם.

הכתובת "אין כניסה ליהודים" בחנות

ארדואן אף הצהיר שחזון "הארץ המובטחת של ישראל" מסכן את השלמות הטריטוריאלית של טורקיה ולכן ההגנה על טורקיה מתחילה בעזה.

בעיתון הטורקי "סבאח", פורסמה מפה שבה הוצגו גבולות הארץ המובטחת, הכוללים גם את קפריסין הטורקית. ומיד לאחר פרסום המפה החל בקפריסין הצפונית – קמפיין נגד מכירת קרקעות ליהודים.

קריאות להחרים מוצרים מישראל בסופרמרקטים

בשווקים של טורקיה נפרסים דגלי ישראל על הרצפה כדי שאנשים ידרכו עליהם.

בובה בדמותו של ראש הממשלה נתניהו נתלתה מעל גשר בעיר אפיונקאראהיסאר. באיסטנבול הוצבו בפתחי חנויות שלטים שבהם נכתב "כניסת יהודים אסורה".

באנקרה הונפה כרזת ענק שבה הוצג נתניהו כחזיר, עם צלב קרס והכתובת: "ישראל רוצחת תינוקות".

בסופרמרקטים הוצבו שלטים הקוראים להחרים מוצרים ישראליים.

"העולם צריך להשמיד את הווירוס הזה". כותרות ההסתה

על קירות רוססו ציורים של מחבלי חמאס מסתערים ברחפנים, מעוטרים בתגית "מבול אל-אקצה", השם שהעניק חמאס בגאווה למתקפת הטרור שלו.

בכניסה לתחנות המטרו באיסטנבול הודבקו פוסטרים שבהם נכתב "ישראל רוצחת".

כתובת דומה ריסס אדם בכניסה לבית הכנסת עץ החיים באיזמיר.

דגל ישראל על הרצפה בשוק, כדי שהקונים יוכלו לדרוך עליו

עוד סיפור שתפס כותרות והציג את איבוד העשתונות בטורקיה, היה כאשר שחקן הכדורגל הישראלי, שגיב יחזקאל, נעצר ונחקר כי הציג תמיכה בחטופים ובישראל לאחר שער שכבש.

כתובת הנאצה על בית הכנסת עץ חיים באיזמיר

וגם האשמות לא קשורות נכנסות למשוואה המדאיגה – כך אחרי מתקפת טרור של הארגון הכורדי PKK נגד הצבא הטורקי, שבה נהרגו 12 חיילים טורקים, האשימו פרשנים רבים בעיתונים ובערוצי חדשות מרכזיים את ישראל ואת ארה"ב בתכנון המתקפה, בטענה שזו דרכן לנקום בטורקיה על מדיניות החוץ הפרו-פלסטינית שלה.

יש לציין שלמרות טירוף האנטישמיות בטורקיה, ספינות מסחר טורקיות ממשיכות להפליג לישראל, וטורקיה אינה חוסמת את הזרמת הנפט דרכה מאזרבייג'ן לארץ, אולם הדבר נובע מההשפעה האזורית עליה.

מול גל החסר תקדים של האנטישמיות בטורקיה, ישראל נראית חסרת אונים: ההסברה הישראלית בטורקיה אינה קיימת, וניסיון לפתוח חשבון טוויטר בטורקית שישיב מלחמה בזירה ההסברתית קרס מסיבות בירוקרטיות מביכות.

אהבתם את התוכן?
תרמו לישראל נט ועזרו לנו ליצור עוד תוכן איכותי שבעזרתו נוכל להאבק על צדקתה, מעמדה הבינלאומי ועוצמתה של מדינת ישראל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אנרגיה ישראלית ישירות למייל שלך!

הניוזלטר של ישראלנט מלא בחדשות ועדכונים על כל מה שקורה בישראל- תכנים בלעדיים, מדיה ייחודית, ניתוחים ופרשנויות, בלוגים ותוכן פרימיום שלא תמצאו באף מקום אחר.