מה באמת רוצים המפגינים הסטודנטים האנטי-ישראלים? הדרישות הקיצוניות מאחורי הפגנות בקמפוסים בארה"ב

Share

מה שהיה נראה בתחילה כהפגנות בעד תושבי עזה, וכקריאה להפסקת אש, הופך מיום ליום לקיצוני יותר ויותר.

מקריאה להפסקת אש, זה עבר לדרישה מהנהלת האוניברסיטאות לנתק קשרים עם ארגונים ישראל וארגונים יהודים כמו הלל אינטרנשיונל, שמטרתו העיקרית היא לתמוך בחיי היהודים בקמפוס, להיפטר מקרנות צדקה המממנות מחקר אקדמי יהודי וחיים בקמפוס; ולאסור דוברים "ציוניים" מהקמפוס.

מכאן זה המשיך להצהרות אנטישמיות על כוח יהודי ושליטה פיננסית לכאורה על ידי תקיפת נאמנים ותורמים "ציוניים" והשפעתם לכאורה על ענייני האוניברסיטה. 

המארגנים קראו למכללות בארה"ב לנתק לצמיתות את הקשרים עם אוניברסיטאות, מוסדות מחקר ותכניות אקדמיות אחרות בישראל, לחרם אקדמי על ישראל.

מארגני סטודנטים של אוניברסיטת הווארד דרשו מההנהלה "לפרסם הצהרה פומבית רשמית בסולידריות מוחלטת עם סטודנטים פלסטינים ועם ההתנגדות הפלסטינית".

מארגני מאהל סטודנטים באוניברסיטת צפון פלורידה בג'קסונוויל, קראו לאסור על דוברים ציוניים, וכתבו "תפסיקו להזמין דוברים ציונים לתת הרצאות בקמפוס!".

במדינת אוהיו ערכו גם מחאה ב-19 באפריל לתמיכה במאהל של אוניברסיטת קולומביה. בהפגנה, הסטודנטים צעדו בקמפוס בקריאה, "היי היי, הו הו; הציונים צריכים ללכת".

משם הם לקחו את המחאות צעד אחד קדימה וקראו לאסור ולהחרים ציונים וישראלים.

קריאה לאלימות ולחיסול ישראל

המפגינים הפרו פלסטינים (אפשר לקרוא להם אנטישמים) כבר זועקים – ל"מוות" לציונות ולציונים כאשר רבים מהמעורבים בתנועת מחאת הסטודנטים האנטי-ישראלית הנוכחית אימצו את הכינוי של "אינתיפאדת הסטודנטים" – ביטוי שמזכיר שתי תקופות היסטוריות בסוף שנות השמונים ותחילת שנות האלפיים שבמהלכן טרוריסטים פלסטינים ביצעו מעשי אלימות חסרי הבחנה נגד ישראלים, שבעקבותיה נרצחו אזרחים רבים בערי ישראל.

רטוריקה מטרידה אחרת כללה קריאות לנידוי ולמיגור בפומבי של ציונות וציונים.

קבוצות סטודנטים תמכו במה שמכונה "הסלמה" של טקטיקות שמטרתן פירוק מוסדות "ציוניים".

מפגינים של סטודנטים בג'ורג'יה טק באטלנטה, ערכו "עצרת חירום של מוות" בקמפוס ב-28 במרץ, בה הציגו חומרים המצביעים על כך שארגון הלל מעורב במה שנקרא תוכנית של "הפקה והאכלה של כת הציונות".

ב-8 במרץ, המפגינים שיבשו אירוע שבת באירוח של הלל בקמפוס באוניברסיטת פלורידה הבינלאומית במיאמי, פלורידה, ומנעו מסטודנטים יהודים לעסוק בחופשיות במצוות דת. בסופו של דבר הוצאו המפגינים מהבניין, אך נותרו מחוץ ליציאות, כאשר סטודנטים יהודים דיווחו כי הוטרדו והפחדו ביציאה מאירוע השבת. 

בנוסף להתקפות הישירות על הלל וארגונים יהודיים אחרים בכל רחבי הקמפוסים בארה"ב, מפגינים קראו גם להדרה של יחידים וארגונים "ציונים" באופן רחב יותר – מאיסור על "ציונים" לכהן במועצות המנהלים של אוניברסיטאות ועד איסור על דוברים "ציוניים" להגיע לקמפוס, הוצאת הסגל הישראלי מללמד קורסים מסוימים ועוד.

בבית הספר לאמנות של שיקגו בשיקגו, IL, שם הושק מאהל ב-4 במאי, דרשו המארגנים מבית הספר "להתפטר מכל הישויות והאנשים התומכים כלכלית בכיבוש הציוני של פלסטין, כולל: הסרה מוחלטת של כל תוכניות בתוך המכון שנותנות לגיטימציה לכיבוש הציוני של פלסטין".

וכך באונברסיטאות רבות בארה"ב קראו המפגינים "להתפטר מכל הישויות הציוניות בקמפוס" .

בקליפורניה, בניו יורק ובאוניברסיטאות רבות נוספות, החריפו הקריאות עד כדי קריאה לאלימות ותמיכה בטרור –  "כל צורות של התנגדות נגד הכיבוש הציוני הן לגיטימיות":

גם באוניברסיטת קליפורניה סטייט, לוס אנג'לס (CSULA) , מארגני המאהל הביעו תמיכה בטרור – "הזכות להתנגד לכיבוש הציוני בכל האמצעים הדרושים".

באוניברסיטת קליפורניה סטייט, לונג ביץ' (CSULB) כבר דרשו שהאוניברסיטה תקרא לחיסול ישראל. בהצהרה שפורסמה ב-2 במאי לתמיכה בתנועת "האוניברסיטה העממית", דרשו המארגנים "לקרוא לסיום מדינת ישראל הקולוניאלית המתנחלת". המשתתפים הניפו שלטים – "הציונים נרקבים בגיהינום" בליווי תיאור של להבות מתחת לטקסט.  

באוורגרין סטייט קולג' באולימפיה, וושינגטון, מפגינים קראו לתמוך בהתנגדות נגד התנועה הציונית בכל אמצעי הנדרש.

בדנבר המשתתפים קראו: "אין צדק, אין שלום, אין ציונים ברחובות דנבר".

סטודנטים באוניברסיטת DePaul בשיקגו, פרסמו רשימה של דרישות – לא רק להרחיק ציונים ויהודים מחבר הנאמנים של האוניברסיטה, אלא גם סילוק של כל מי שיש לו קשרים עם ישראל מחבר הנאמנים.

באוניברסיטאות אינדיאנה בבלומינגטון, ג'ורג' וושינגטון (GWU) בוושינגטון די.סי נשמעו הקריאות: "תגיד את זה בקול, תגיד את זה ברור, אנחנו לא רוצים פה ציונים. אנחנו לא רוצים כאן עכברושים".

לפני פירוק מאהל ה-UCLA ב-2 במאי, תועדו מפגינים אנטי-ישראליים המגבילים את תנועתם של סטודנטים יהודים בקמפוס דרך מחסומים בכניסות למאהל. בסרטון אחד ניתן היה לשמוע את משתתפי המאהל שואלים סטודנט יהודי שניסה להשתמש בשביל ליד אחת מספריות האוניברסיטה: "האם אתה ציוני?" כשהתלמיד השיב בחיוב, מנעו ממנו לעבור ואמרו לו: "לא נותנים לציונים להיכנס".

בקולומביה קראו: "לעולם לא נוותר ולעולם לא נוותר עד שפלסטין תהיה חופשית, הציונות תיהרס, והציונים יתחילו להסתתר כמו הנאצים". המפגינים קראו גם סיסמאות שעשו דמוניזציה לציונות ולציונות, ביניהן: "תגיד את זה בקול, תגיד את זה ברור; אנחנו לא רוצים כאן ציונים" ו"שחררו את האסירים שלנו, שחררו את כולם; הציונות תיפול".

במאהל המכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) בקיימברידג', MA קראו בערבית: מוות לציונות!"

באינסטגרם של אוניברסיטת ג'ורג'יה סטייט שיתפו חוברת שכותרתה "FROM THE GATES: ESCALATE" שמצהירה על משימתה – "לשבש ולפרק את הציונות והאימפריאליזם האמריקאי. לא נתנער מכל פעולות שננקטו כדי להסלים את המאבק, כולל פעולות ישירות מיליטנטיות". 

אהבתם את התוכן?
תרמו לישראל נט ועזרו לנו ליצור עוד תוכן איכותי שבעזרתו נוכל להאבק על צדקתה, מעמדה הבינלאומי ועוצמתה של מדינת ישראל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אנרגיה ישראלית ישירות למייל שלך!

הניוזלטר של ישראלנט מלא בחדשות ועדכונים על כל מה שקורה בישראל- תכנים בלעדיים, מדיה ייחודית, ניתוחים ופרשנויות, בלוגים ותוכן פרימיום שלא תמצאו באף מקום אחר.