עוד אקזיט ישראלי של יוצאי יחידת 8200

Share

חברת הסייבר סניק (Snyk) רוכשת את הסטארט-אפ הליוס (Helios). גורמים בענף העריכו את העסקה בכ-25-30 מיליוני דולרים. עובדי הליוס יקלטו בחברה הרוכשת ויוצעו להם תמריצי שימור. זו הרכישה השנייה של סניק בישראל.

הליוס הוקמה ב-2021 על ידי אלי כהן, המנכ"ל, ורן נוז'יק, ה-CTO. היא השתתפה במחזור החמישי של Intel Ignite. הנרכשת מעסיקה 11 עובדים בישראל וארה"ב. החברה הכריזה ביולי 2022 על השקעת סיד בגובה 5 מיליון דולר, בהובלה משותפת של Entrée Capital ו-Amiti Ventures.

הליוס החלה את דרכה בתחום כלי פיתוח למפתחים ואז הרחיבה את פעילותה לענף הסייבר. תחילה הנרכשת פיתחה מוצר המשתמש במידע המופק מההרצה של המערכת. זאת, על מנת להקל על עבודת המפתחים במציאה, הבנה ופתרון בעיות של מערכות מבוזרות בענן. הליוס מינפה את הטכנולוגיה הזו והרחיבה את פעילותה לענף הסייבר, להגנה ברמה האפליקטיבית בענן. היא עושה זאת על ידי ניתוח אופן הריצה בזמן אמת והתנהגות של המערכות השונות.

הרכישה תעניק לסניק אבטחה מוכללת: היא פועלת לפיתוח פתרונות הגנה על אבטחת שלב הפיתוח של אפליקציות, בטרם עלייתן לאוויר, ואילו הנרכשת עושה זאת לאחר העלייה. כך, לסינק, הנערכת לקראת ההנפקה שלה, תהיה פלטפורמה עם מוצרי אבטחה לכל אורך מחזור החיים של הקוד, משלב פיתוח הקוד ועד לריצה שלו בענן.

לפי סניק, "עם השלמת הרכישה, נהיה החברה הגדולה הראשונה בתחום ה-AppSec, שמשלבת יכולות ניתוח סטטיות וגם יכולות זמן ריצה".

אלי כהן, מנכ"ל הליוס, אמר כי "היו לנו הצעות להשקעות המשך, בנוסף להצעות רכישה מחברות שלא פועלות בישראל. בחרנו לחבור לחזון המשותף לנו ולסניק, ולהציע לשוק פתרון מוכלל וחדשני בעולם ה-AppSec".

סניק הוקמה ב-2015 על ידי קבוצת יוצאי 8200, גיא פודחרני – ששימש מנכ"ל עד 2019, ומשמש כיום כנשיא החברה; אסף חפץ, שהיה בעבר סמנכ"ל הטכנולוגיות בחברה; ודני גרנדר, שאינו פעיל בחברה. בראש החברה עומד פיטר מקיי, מראשוני המשקיעים בה.

מאז הקמתה גייסה סניק 1.2 מיליארד דולר, והפכה במהירות, בתחילת 2020 – לחד קרן. בשיאה, החברה הגיעה ב-2021 לשווי של 8.6 מיליארד דולר. כיום שווייה עומד על 7.4 מיליארד. בניגוד לחברות סייבר אחרות, המוצר של סניק פונה למפתחים ולא לאנשי האבטחה. מוצר האבטחה שלה מסייע למפתחים: הוא מאתר ומתקן פרצות וחולשות בפלטפורמות קוד פתוח, ועוזר לפתח יישומים מאובטחים.

בסוף דצמבר האחרון ערך המגזין פורצ'ן (Fortune) את רשימת Fortune Cyber 60 2024 – חברות הסייבר המבטיחות ל-2024. ברשימה הייתה נוכחות מרשימה לאומת הסייבר: 17 מהחברות היו ישראליות, וסניק הייתה אחת מהן. 

כאמור, זו הרכישה השנייה של סניק בישראל, לאחר שרכשה באפריל האחרון את הסטארט-אפ אנזו (Enso Security) תמורת 33 מיליון דולר. אנזו הוקמה ב-2020 על ידי יוצאי Wix.

אהבתם את התוכן?
תרמו לישראל נט ועזרו לנו ליצור עוד תוכן איכותי שבעזרתו נוכל להאבק על צדקתה, מעמדה הבינלאומי ועוצמתה של מדינת ישראל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אנרגיה ישראלית ישירות למייל שלך!

הניוזלטר של ישראלנט מלא בחדשות ועדכונים על כל מה שקורה בישראל- תכנים בלעדיים, מדיה ייחודית, ניתוחים ופרשנויות, בלוגים ותוכן פרימיום שלא תמצאו באף מקום אחר.