הסרט הישראלי הקצר ORBIT זכה בפרס בינלאומי

Share

הסרט הישראלי הקצר "אורביט" זכה בפרס הסרט הקצר הטוב ביותר בקטגוריית מדע בדיוני בפסטיבל הסרטים הקצרים בלוס אנג'לס. הסרט בבימויו של נוני גפן, בכיכובה של דיאן שוורץ ובשיתוף אוניברסיטת תל אביב, מספר את סיפורה של גפן (שוורץ), משפיענית שנונה וקצת סקפטית, שיוצאת למשימה מסקרנת במדבר לצד מרואן (אביגיל בורג), צלם מוכשר. שם הם פוגשים את אמנון (אוהד קנולר), אסטרופיזיקאי המשוכנע שהוא יצר קשר עם יצורים מחוץ לכדור הארץ.

הסרט זכה לשבחים על בימויו, על הופעותיו של קנולר ושוורץ, ועל הנושאים שהוא מעלה. "אורביט" מספרת את העקשנות של הרוח האנושית, את המשמעות של קשרים אמיתיים ואת החיפוש הנצחי אחר משמעות ביקום.

הזכייה בפרס היא הישג חשוב לסרט הישראלי, והיא מצביעה על כך שהקולנוע הישראלי ממשיך להיות פורץ דרך וזוכה להכרה בינלאומית.

הסרט "אורביט" הוא סרט קצר באורך 25 דקות, שנוצר בשיתוף אוניברסיטת תל אביב. הסרט הופק בתקופת מגפת הקורונה, והוא מהווה עדות לעוצמת היצירתיות הישראלית גם בתקופה מאתגרת זו.

הזכייה בפרס היא הישג חשוב עבור הקולנוע הישראלי, והיא מצביעה על כך שהקולנוע הישראלי ממשיך להיות פורץ דרך וזוכה להכרה בינלאומית.

הזכייה היא גם ביטוי להצלחתה של דיאן שוורץ, שנבחרה להשתתף בסרט בזמן שהיא עוד הייתה בתחילת הקריירה שלה. הזכייה בפרס היא ציון דרך משמעותי עבורה, והיא צפויה להמשיך להופיע בסרטים ותוכניות טלוויזיה בעתיד.

הסרט "אורביט" הוא סרט מרגש ומעורר מחשבה, והוא מהווה תוספת חשובה לקולנוע הישראלי.

אהבתם את התוכן?
תרמו לישראל נט ועזרו לנו ליצור עוד תוכן איכותי שבעזרתו נוכל להאבק על צדקתה, מעמדה הבינלאומי ועוצמתה של מדינת ישראל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אנרגיה ישראלית ישירות למייל שלך!

הניוזלטר של ישראלנט מלא בחדשות ועדכונים על כל מה שקורה בישראל- תכנים בלעדיים, מדיה ייחודית, ניתוחים ופרשנויות, בלוגים ותוכן פרימיום שלא תמצאו באף מקום אחר.