המסמכים שחושפים את השיטה הנאצית של החמאס

Share

מסמכים שנתפסו במהלך כניסת צה"ל לעזה, לצד שיחות עם ניצולים מקיבוצי העוטף, צילומי הוידאו שצילמו המחבלים עצמם, חקירות המחבלים וחוקרים של החברה הפלשתינית, משרטטים את היקפה המלא של השיטה הנאצית הלקוחה גם משיטות של דע"אש ה פעלו המחבלים ב7 באוקטובר

"הדברים יצאו משליטה", טען יחיא סינוואר, מנהיג חמאס, בתגובה לטווח  שעשו אנשי החמאס בילדים, נשים וזקנים, בהתכתבויות שערך עם אנשיו במהלך המלחמה ואשר פורסמו לאחרונה. "אנשים הלכו לאיבוד בתוך זה, וזה לא היה צריך לקרות". "דת האסלאם אוסרת פגיעה מכוונת בנשים, בילדים ובזקנים", נכתב שם. "חמאס כתנועה ממושמעת נוהגת לפי כללים אלה".
אך עתה ברור עד כמה הייתה מהלך מתוכנן ומדויק, שספק רב אם "יצא משליטה".

לדברי חוקרי אקדמיה בגרמניה ובישראל, חלקים בתוכנית הזו מזכירים פרקטיקות שאותן נקטו הנאצים להשמדת יהודי אירופה, כמו השימוש באיינזצגרופן, "עוצבות המבצע" של האס.אס, שהתקדמו בעקבות הצבא הגרמני בפלישתו למזרח אירופה והשתתפו בהשמדה מתוכננת ושיטתית של יהודים.

מחבלי חמאס. צילום מסמך מסרטון מצלמת-הראש של מפקד החוליה (צילום: ניו יורק טיימס)

פרופ' מיכאל וולפסון מאוניברסיטת הצבא הפדרלי במינכן, אחד החוקרים המובילים בעולם לניתוח היחסים בין גרמניה לישראל אומר – "לחמאס יש אידיאולוגיה מודרנית להשמדת יהודים". לדבריו, סטודנטים באירופה ובארה"ב המביעים הזדהות עם חמאס, "מביעים למעשה סולידריות עם 'ערכים' נאציים". חמאס הוא לא רק צבא טרור, אלא גם ארגון שמחזיק באידיאולוגיה מודרנית להשמדת יהודים", לדבריו, סטודנטים באירופה ובארה"ב המביעים הזדהות עם חמאס, "מביעים למעשה סולידריות עם ה'ערכים' הנאציים".

המחבלים נכנסו לתוך הבתים במטרה לחסל את כל המשפחות הגרות בהם. הם הציבו מקלעים ומטולי אר.פי.ג'י על גגות הבתים בכניסה לקיבוצים. לאורך הגדר ההיקפית הונחו מבעוד מועד מטעני חבלה. "המטרה שלנו היתה רק להרוג, לא לחטוף", סיפר מחבל נוח'בה שנלכד בכפר עזה, בחקירתו בשב"כ. "להרוג גם נשים וילדים".

גילה מזרחי, תושבת כפר עזה מתארת: " בכל פעם שהם הרגו מישהו, היה נשמע שזה עושה להם טוב".

על פי מסמכים צה"ליים, בזמן הממושך שהיה ברשותם הספיקו המחבלים גם למלכד חלק מהבתים בתוך הקיבוץ, תוך שהם משאירים מחוצה להם אמצעי לחימה, כדי לפתות ולמשוך את החיילים לתוכם. בכמה מהבתים אף מולכדו החלונות, מתוך הנחה שחיילים ינסו להיכנס דרכם. המחבלים אפילו הניחו רימונים ללא נצרה מתחת לגופות, גם של מחבלים הרוגים וגם של חללים ישראלים.

הגל השני של מתקפת הרצח:

זמן קצר לאחר תחילת מתקפת הגל הראשון כבר החלו להשמיע במסגדים של עזה הודעה: מהרמקולים רבי העוצמה בקע קולו של מוחמד דף, ראש הזרוע הצבאית של חמאס, שקרא לכל מי שיכול לקחת רובה, אפילו סכין או גרזן, ולהצטרף לפשיטה לתוך ישראל.

הנחיות ברוח זו ניתנו במקביל גם באמצעי התקשורת של חמאס ברצועה והועברו מפה לאוזן. קריאות הדרבון, מהלך שללא ספק תוכנן בקפידה מראש בידי חמאס, נועדו להציף את העוטף בכמה שיותר מתושבי עזה תאבי הנקם ושטופי השנאה, שייכנסו לישראל בחסות הפרצות שסיפק להם הגל הראשון של כוח הנוח'בה.

מפקדי חמאס נתנו הוראות ב־7 באוקטובר, תוך כדי שהם מצטטים פסוקים מהקוראן ומעלים על נס מקרים מההיסטוריה האסלאמית, שבהם מצביאים ידועים ערפו ראשים ועקרו איברים במהלך הקרב.

בתיעוד שפורסם ברשתות החברתיות, ושצולם במצלמת גו־פרו שנשא עימו מחבל חמאס, ניתן לראות מחבלים, לבושים כולם בבגדים אזרחיים (בניגוד לאנשי הנוח'בה שלבשו מדי זית, חלקם צה"ליים), שהם מצוידים ברובי קלצ'ניקוב ובאפודי קרב.

בסרטון ניתן לראות כיצד המחבלים הללו משוטטים סביב הבתים וזועקים "אללה אכבר", תוך שהם יוצאים למסע הרג חסר הבחנה. מבוגרים, ילדים ונשים.

כך גם על גופות מחבלים נמצאו הוראות: "תחטפו כל מי שאפשר. אם יש התנגדות – תהרגו".

המחבלים פעלו באופן שיטתי כדי לחטוף כמה שיותר. הם נכנסו לכל אחד מהבתים – מי שהתנגד להם נרצח, ומי שלא התנגד – נחטף.

הם בנו "שרשרת חטיפה" מתוכננת היטב – חוליה אחת של מחבלים הוציאה אזרחים מהבתים, שנייה הסיעה אותם אל מעבר לגדר הגבול, שלישית הובילה אותם במערכת המנהרות המסועפת שמתחת לעזה או לדירות מסתור.

הגל השלישי:

לאחר "הגל הראשון" ו"הגל השני" של החמושים, הצטרף אליהם גל שלישי, של "בוזזים" או "אספסוף". מדובר באזרחים, שניצלו את ההזדמנות שהגדר נפלה. היו אנשים מכל הסוגים, כולל ילדים בני 12". מעדויות שהגיעו לידי "ישראל היום" ו"בילד", במתקפה השתתפו גם נשים עזתיות.

בחקירות המשטרה של חלק מה"אספסוף" שנלכד בשטח ישראל, הם סיפרו שהקריאות במסגדים והשמועה על גדר הגבול הפרוצה גרמו להם להסתער על הקיבוצים בישראל.  "יש לא מעט אנשים שאומרים בחקירות 'שמענו את מוחמד דף במסגד, לקחנו סכין, והמטרה שלנו הייתה לשחוט יהודים'".

חלק מהבוזזים "הסתפקו" בשחיטת יהודים, ואילו אחרים חטפו בני אדם, כמוצאי שלל רב. סביב נושא החטופים הישראלים התפתח בזמן אמת מעין "מחירון", שבמסגרתו הציע חמאס כסף לכל מי שבידיו חטוף ישראלי. "באחד המקרים הוצע למי שהחזיק בידיו חטוף לקבל תמורתו דירה.

מעדויות של חטופות מהקיבוץ שחזרו מעזה, חלקן הוצאו מהבית בידי אנשים לא חמושים, הוסעו לגבול על ידי חמוש בביגוד אזרחי, ומשם נלקחו הלאה.  המגמה הייתה קודם כל לחטוף, אחר כך לבזוז, ובסוף – לשרוף.  

גל ה"בוזזים" לא הסתפק רק בחטיפה, בגניבה ובשריפה. חלקם עשו את מעשי הזוועות הנוראים ביותר.

בקיבוצים נמצאו  גופות ערופות ראש ושל נשים שנאנסו. שני מחבלים שנתפסו בידי השב"כ, אב ובנו, הודו באונס זה בחקירתם.

בתחקיר של "איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית" הם הרכיבו את הדוח "זעקה אילמת", שהתפרסם בפברואר. על פי הדוח, המתקפה כללה "התעללות מינית ברוטלית, שבוצעה באופן שיטתי ומכוון כלפי אזרחיות ואזרחי ישראל.

פשעי מין הופיעו גם במסיבת הנובה, וגם בקיבוצים והן בבסיסי צה"ל. בגלל רגישות הדברים לא נצטט את הדוח במלואו, אך נציין כי חלק גדול מהגופות של קורבנות פשעי המין נמצאו כפותות וכבולות, וכי בחלק מהמקרים גופות נמצאו כשאיברי המין שלהן מושחתים.

ד"ר עידו זלקוביץ', ראש התוכנית ללימודי המזרח התיכון אומר כי: "זאת הייתה תוצאה של מכונת הרעל של חמאס, שבנתה את האירוע הזה במשך זמן רב. הסיפור הזה לווה בהכנה מנטלית ארוכה, שאפשרה לאנשים לבצע את הזוועות שביצעו. הטבח הוא תוצר חד־משמעי של מערכת ההטפה הדתית של חמאס ברצועת עזה במשך שנים".

"חמאס השתלט על הרצועה ב־2007, ובתקופה שחלפה מאז הוא שולט באופן בלעדי באמצעי התקשורת, במערכת החינוך, ברשתות ההטפה במסגדים וכו', הדור הצעיר בעזה גדל כל חייו תחת גוף שמקדם רעיונות שמציגים את היהודי פי שציירו אותו הנאצים. כשאתה לוקח את כל ההסתה הזו שאנשים נחשפו אליה במשך שנים, לא רק באופן בלתי פורמלי אלא כחומר גלם במערכת החינוך, ומוסיף לזה את העובדה שרוב הציבור העזתי הוא פליטים, שרק מעצם חציית הגבול חשים התעלות של חזרה לאדמותיהם – אתה מקבל קוקטייל חזק מאוד. הדבר הזה תודלק בצורה אגרסיבית במשך שנים והתפוצץ ב־7 באוקטובר".

המרכיב העיקרי בקוקטייל הרעל הזה, לדברי ד"ר זלקוביץ', הוא פונדמנטליזם דתי. "בחמאס למדו פסקי הלכה שמאפשרים להם לפגוע בכל יהודי, שכן גם ילד וגם זקן היו או יהיו חיילים", הוא אומר. "מפקדי חמאס נתנו הוראות ב־7 באוקטובר, תוך כדי שהם מצטטים פסוקים מהקוראן ומעלים על נס מקרים מההיסטוריה האסלאמית, שבהם מצביאים ידועים ערפו ראשים ועקרו איברים במהלך הקרב".

זלקוביץ' מביא כדוגמה פתק שתוכנו פורסם בעבר בידי דובר צה"ל ונמצא בכליו של מחבל הרוג. "דעו כי האויב הוא מחלה שאין לה תרופה, למעט עריפת הראשים ועקירת הלבבות והכבדים", נכתב שם.

"כשאתה מדבר על הרג ועל התעללות ביהודים כמצווה שמבטיחה לך שכר בעולם הבא, יש לזה השפעה ניכרת. גם אזרח עזתי מהשורה שנכנס לישראל לא מרגיש שהוא פועל למען משהו חומרי, אלא מבצע את הפעולות האלה – רצח, אונס, ביזה – למען מלחמת דת. לא במקרה אפשר לראות בסרטוני הגו־פרו של המחבלים, שהם שרים שירי הודיה ושבח לנביא מוחמד ולאללה. הרעיון של מאבק דתי הוא זה שמלווה אותם, לא הרעיון של שחרור לאומי. זה מאפשר לך לבצע את מעשי הזוועה מתוך תחושת שליחות ואמונה".

ההיסטוריון פרופ' דני אורבך מהאוניברסיטה העברית בירושלים אומר כי – "יש בהחלט קווים מקבילים בין השיטות הנאציות לאלו של חמאס. 7 באוקטובר היה חלק מהניסיון של חמאס לחסל את האוכלוסייה היהודית בישראל באמצעות הרג של כמה שיותר אנשים וגירוש אחרים. גם במקרה של חמאס וגם במקרה של הנאצים היה 'ניסיון של השמדה המונית',

הכמויות העצומות של חומרי וידאו שהפיק חמאס במהלך הטבח והעלה לאינטרנט הן שיטות דומות לשיטות של דעא"ש – המטרה לא רק לרצוח אנשים, אלא להטיל פחד באמצעות עינויים והשחתה. ככה אתה מראה את העליונות שלך בתרבות הזו.

אהבתם את התוכן?
תרמו לישראל נט ועזרו לנו ליצור עוד תוכן איכותי שבעזרתו נוכל להאבק על צדקתה, מעמדה הבינלאומי ועוצמתה של מדינת ישראל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אנרגיה ישראלית ישירות למייל שלך!

הניוזלטר של ישראלנט מלא בחדשות ועדכונים על כל מה שקורה בישראל- תכנים בלעדיים, מדיה ייחודית, ניתוחים ופרשנויות, בלוגים ותוכן פרימיום שלא תמצאו באף מקום אחר.