חשיפה – ראש החמאס אדיש להרג הפלסטינים בעזה

Share

ה"וול סטריט ג'ורנל", פרסם כתבה החושפת את התכתבויות של מנהיג החמאס, יחיא סינוואר, בצל התנגדותו המתמשכת לאישור עסקת חטופים עם ישראל. בהודעות שהעביר מנהיג ארגון הטרור ברצועה והגיעו לידי העיתון, מסתסבר כי סינוואר מעודד את הרג הפלסטינים בעזה שכן זה תורם לפגיעה של ישראל בעולם. מותם של אזרחים נוספים, יועילו להשגת מטרותיו הצבאיות והפוליטיות.

"הישראלים נמצאים בדיוק במקום שבו אנחנו רוצים שהם יהיו", כתב סינוואר לבכירי חמאס שעסקו במו"מ לעסקת החטופים, יחד עם גורמים קטאריים ומצריים, תוך שהוא מכוון לביקורת בעולם על פעילות צה"ל בעזה והתיעוד של כלי התקשורת בעולם על ההרס הנרחב בעזה וציטוטו של מספרי ההרוגים כפי שחמאס מוסר לתקשורת.

חמאס טוען בעת זו כי יותר מ-37 אלף פלסטינים נהרגו ברצועת עזה מאז תחילת המלחמה, רובם אזרחים. עוד טען ארגון הטרור כי כמעט 300 פלסטינים נהרגו במבצע לחילוץ ארבעת החטופים.

בהודעה ששלח לאחד ממנהיגי חמאס אמר כי – "אלו קורבנות הכרחיים". 

במכתב ששלח סינוואר, לראש הלשכה המדינית של חמאס, איסמעיל הנייה, לאחר שחוסלו שלושת ילדיו בחודש אפריל בתקיפה ישראלית במחנה הפליטים שאטי שבעזה, הוא כתב לו כי, מותם של ילדיו וכן של כל הפלסטינים האחרים "יצוק חיים לתוך ורידי האומה, ויגרום לה להתעלות לתהילתה ולכבודה".

בוול סטריט ג'ורנל צוין כי נראה שמטרתו הסופית של סינוואר היא להשיג הפסקת אש קבועה, שתאפשר לחמאס להכריז על ניצחון היסטורי – לאחר שארגון הטרור "שרד" את מאמציה של ישראל להשמידו – וכך לתבוע את ההנהגה על העם הפלסטיני כולו.

לפי הדיווח, למרות שסינוואר תכנן והוציא לפועל את מתקפת הפתע ב-7 באוקטובר, הודעות מוקדמות ששלח לגורמים המעורבים במו"מ העידו כי הוא הופתע מהאכזריות של מחבלי ארגונו ושל הבוזזים הפלסטינים שחדרו גם לישראל, ומהקלות שבהם ביצעו זוועות באזרחים. "הדברים יצאו משליטה", כתב סינוואר.

בוול סטריט ג'ורנל הודגש כי למרות שנראה כי סינוואר חשש יותר ויותר לשלומו, מסריו העידו כי התחיל לחוש שהיוצרות מתהפכות לטובת חמאס.

ב-19 בפברואר ישראל הציבה לחמאס דדליין להסכים לעסקה לפני חודש הרמדאן, ולפני שתורה על פעולה קרקעית ברפיח, סינוואר דרבן את עמיתיו בחמאס שלא להסכים לוויתורים במו"מ כי – "מספר האזרחים ההרוגים הגבוה בעזה, ייצור לחץ בינלאומי על ישראל", כתב סינוואר בהודעותיו.

אהבתם את התוכן?
תרמו לישראל נט ועזרו לנו ליצור עוד תוכן איכותי שבעזרתו נוכל להאבק על צדקתה, מעמדה הבינלאומי ועוצמתה של מדינת ישראל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אנרגיה ישראלית ישירות למייל שלך!

הניוזלטר של ישראלנט מלא בחדשות ועדכונים על כל מה שקורה בישראל- תכנים בלעדיים, מדיה ייחודית, ניתוחים ופרשנויות, בלוגים ותוכן פרימיום שלא תמצאו באף מקום אחר.