מבצע החילוץ הנועז של ארבעה חטופים ישראלים מלב רצועת עזה כבש את הכותרות בכל רחבי העולם

Share

תמונותיהם של ארבעת החטופים, נועה ארגמני, אלמוג מאיר, שלומי זיו ואנדריי קוזלוב, שחולצו במצבע הנועז של צה"ל, התנוססו בראש עמודי השער של כלי התקשורת החשובים ביותר בעולם, מ-CNN ו-BBC ועד "ניו יורק טיימס".

רבים מכלי התקשורת בעולם הבליטו את חילוצה של נועה ארגמני, שהעולם נחשף אליה כשהיא נחטפת על אופנוע ב-7 באוקטובר. התמונות שלה התפרסמו בכל רחבי תבל.

העיתון האיטלקי "לה רפובליקה" דיווח על חילוצם של ארבעת החטופים והדגיש כי "ביניהם גם נועה, הצעירה שהפכה לסמל של 7 באוקטובר". ב"קוריירה דלה סרה" הוצגה תמונתה נחטפת ולצדה כותרת מדבריה בשיחה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו היום: "אלה המילים הראשונות של נועה, שהוחזקה בשבי חמאס 8 חודשים: 'אני מתרגשת, מזמן לא שמעתי עברית'".

בעמוד השער של אתר הצהובון "דיילי מייל", מהעיתונים הנקראים ביותר בעולם, הוצג קטע מסרטון הפגישה של ארגמני עם אביה ובתחתיתו תמונה מסרטון חטיפתה. "נועה סוף סוף חופשייה", נכתב שם בכותרת, "הסטודנטית האמיצה בת ה-26 היא אחת מארבעת החטופים שחולצו בחיים אחרי זוועת החטיפה על-ידי חמאס בפסטיבל המוזיקה 'נובה'".

בעיתון, שלאורך המלחמה הקדיש סיקור נרחב למשפחות החטופים ולסבלן, ציינו את העובדה שאמה של נועה חולה מאוד, הציגו תמונות משותפות שלהן מהעבר והדגישו שארגמני הצעירה עברה "התשה" בשבי.

בעיתון הארגנטינאי "קלארין" דיווחו בכותרת על "מגה-מבצע" של ישראל, גם כן תחת סרטון המתעד את חטיפתה של נועה ארגמני ב-7 באוקטובר. "החטופים ששוחררו הם צעירים שנחטפו על-ידי טרוריסטים בפסטיבל המוזיקה 'נובה'. נועה ארגמני הייתה מהפנים והסמלים של המתקפה בשל תיעוד חטיפתה".

בכותרת הראשית של אתר ה-BBC התנוססה תמונתו של החטוף אלמוג מאיר מסמן באגודליו לאות ניצחון אחרי שהושב לישראל: "ארבעה חטופים ישראלים שנחטפו על-ידי חמאס בפסטיבל הנובה במתקפה של הארגון ב-7 באוקטובר חולצו במבצע לאור יום בלב עזה", דיווח תאגיד השידור הבריטי.

הכותרות החלו להתחלף :

לצד הדיווחים על המבצע הנועז דיווחה בצהריים התקשורת הבינלאומית גם על עשרות ההרוגים הפלסטינים במהלך הפעולה באזור שבו הוחזקו החטופים ובאזורים הסמוכים לו. בשעות הערב דיווחו הכותרות הראשיות באתרי החדשות על הרוגים רבים – לטענת חמאס יותר מ-200 – במחנה הפליטים נוסייראת שבמרכז הרצועה. דובר צה"ל אמר לערוץ הסעודי אל-חדת' כי בנוסייראת נהרגו יותר מ-100 איש – בהם קבוצה גדולה של מחבלים ואזרחים שחמאס השתמש בהם כמגן אנושי.

כלי תקשורת ערביים כמו "אל-ערבייה" ו"א-שרק אל-אווסט" העלו תחילה לכותרות הראשיות שלהם תמונות מחילוץ החטופים ודיווחו על המבצע יוצא הדופן של צה"ל, אבל בחלוף שעה קלה, עם התרבות הדיווחים על ההרוגים הפלסטינים, החלו לשנות את הכותרות ל"טבח נוסיראת".

שעות לאחר מכן, בעקבות הדיווחים על ההרוגים בתקיפות במרכז הרצועה, עברו האתרים הגדולים לכותרת משולבת של שני האירועים. "חטופים ישראלים חולצו בפשיטה שבה, לפי גורמים בעזה, יותר מ-200 נהרגו", דיווח הערב אתר CNN לקוראים בכותרת הראשית שלו.

אהבתם את התוכן?
תרמו לישראל נט ועזרו לנו ליצור עוד תוכן איכותי שבעזרתו נוכל להאבק על צדקתה, מעמדה הבינלאומי ועוצמתה של מדינת ישראל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אנרגיה ישראלית ישירות למייל שלך!

הניוזלטר של ישראלנט מלא בחדשות ועדכונים על כל מה שקורה בישראל- תכנים בלעדיים, מדיה ייחודית, ניתוחים ופרשנויות, בלוגים ותוכן פרימיום שלא תמצאו באף מקום אחר.