הכירו את ד"ר מייק אוונס, נוצרי מתומכיה הגדולים של ישראל בעולם

Share

"750 מיליון אוונגליסטים עומדים בימים אלו לצד ישראל" אומר ד"ר אוונס, שמגדיר עצמו כנוצרי- ציוני. "חשוב שעם ישראל ידע שהוא לא לבד בשעה קשה זו, יש לצידו מאות מיליוני תומכים ואת הקול הזה חשוב להשמיע".

כך השבוע נערכה גם הפגנת תמיכה וסולידריות עם ישראל נערכה השבוע, בדבלין, בירת אירלנד, מול בניין הפרלמנט האירי, במחאה על החלטת הממשלה האירית להכיר במדינה פלסטינית. צעדת התמיכה, שנשאה את המסר "ישראל, את לא לבד", היא יוזמה של הארגון הנוצרי אוונגליסטי העולמי ששמו "השגרירות הנוצרית הבינלאומית" וכן של ארגונים נוצרים פרו ישראלים נוספים.

המפגינים שהניפו את דגלי ישראל רבים, יצאו למחות לקראת ההכרזה של ממשלת אירלנד על תמיכה במדינה פלסטינית. מול הפגנות אנטי ישראליות רבות בעולם, מתקיימות גם הפגנות כגון אלו שבאירלנד, במקרים רבים, פרי יוזמה של קהילות אוונגליסטיות אשר אוהדות את ישראל. לכתבה המלאה על ההפגנה – כנסו כאן

כדאי שהכירו את ד"ר מייקל דייוויד אוונס – אחד הפעילים החשובים למען ישראל:

ד"ר מייקל דייוויד אוונס, הוא סופר, עיתונאי, ופרשן מומר, ממוצא יהודי אמריקאי, הוא נחשב לציוני נלהב ועומד בראשם של ארגונים ציונים נוצרים בארצות הברית, הולנד וישראל.

אוונס הוא בן לאם יהודייה (אשר הוריה היו מהגרים מברית המועצות) ונכד לניצולי שואה.

לפי ההלכה הוא אמנם יהודי, אך את חייו הוא חי כנוצרי ציוני. הוא חבר בקהילה האוונגליסטית, שמאמינה כי עליית היהודים לארץ והקמת מדינת ישראל הן חלק הכרחי מתהליך הגאולה הנוצרי. "אם אתה מסתובב בטקסס למשל, ומגלים שאתה ישראלי – אנשים רוצים לגעת בך", הוא מספר על שותפיו לאמונה. "בשבילם זה כמו לגעת במשה רבנו. הם מאמינים במה שהובטח בתנ"ך, בספר בראשית פרק י"ב – 'ואברכה מברכיך, ומקללך אָאֹר'. מבחינתם, אם הם יברכו את ישראל, אלוהים יברך את אמריקה, וכך גם להפך. לכן הם מאמינים שנשיא ארה"ב חייב לדאוג לישראל".

הוא גדל והתחנך כנוצרי וסבל מאלימות מצד אביו האנטישמי, מה שהוביל אותו בבגרותו להקדיש עצמו למען מאבק באנטישמיות ובשנאת ישראל, ואף להקים לפני 9 שנים את מוזיאון ידידי ישראל (FOZ), השוכן במרכז ירושלים ומוקדש להוקרת העם היהודי ולאלו העומדים לצידו.

מוזיאון ידידי ישראל- ירושלים

"מוזיאון ידידי ישראל בירושלים", מציג את מורשתם של אישים נוצרים שעזרו ליהודים טרם הקמת המדינה. את המוזיאון הזה, שפועל בבניין המיועד לשימור סמוך ל"כיכר החתולות" בעיר, הקים אוונס בעזרת תרומות בהיקף מאות מיליוני שקלים שגויסו מתומכי ישראל ברחבי העולם. בראש חבר הנאמנים הישראלי של המקום עומד אלוף במיל' יוסי פלד, שמעון פרס ז"ל היה עד מותו יו"ר חבר הנאמנים הבינלאומי, ובתפקיד מנכ"ל המוזיאון מכהן בנו של אוונס, מייקל.

אוונס כתב ופרסם 71 ספרים, והוא גם מספק פרשנויות על נושאי המזרח התיכון עבור ערוצי תקשורת שונים. הוא הופיע בתוכניות טלוויזיה ורדיו שונות ומאמרי הדעה שלו פורסמו בעיתונים כמו ה"וושינגטון טיימס", "הג'רוזלם פוסט" ואחרים. אוונס גם ייסד ועומד בראשן של מספר ארגונים נוצרים פוליטיים.

"אירועי 7 באוקטובר טלטלו אותי, והיה לי ברור כמו לתנועה האוונגליסטית כולה, שעלינו לעמוד לצד מדינת ישראל יותר מתמיד באופן חד משמעי ובלתי מתפשר", אמר ד"ר אוונס. עם פרוץ המלחמה, הוא עלה על טיסה לארץ ממקום מושבו בטקסס, ומאז הוא נמצא על קו ישראל – ארה"ב, במה שהוא רואה כשליחותו החשובה ביותר.

מייק אוונס עם דונלד טראמפ (צילום: הבית הלבן)

ד"ר אוונס, שביחד עם מנהיגים אוונגליסטים נוספים, מוטרד מהמראות בקמפוסים האמריקאים, פועל בזירה זו מול מושלים וסנטורים רפובליקנים, במטרה שתופעל יד קשה בדיכוי הפרעות.

כך לדוגמה פעל מול מושל טקסס, גרג אבוט הרפובליקני, שהיה הראשון להורות על מעצרים בהפגנות הפרו פלסטיניות באוניברסיטת טקסס. הקשר ההדוק בבין התנועה האוונגליסטית למפלגה הרפובליקנית, הוביל בעבר לשורה של החלטות הנוגעות לישראל, בהן ההחלטה של הנשיא לשעבר דונאלד טראמפ להעביר את השגרירות לירושלים או ההכרה בריבונותה של ישראל ברמת הגולן. בשבועות האחרונים פעלה התנועה מול המפלגה לאשר את חבילת הסיוע לישראל, שכללה כזכור גם סיוע לאוקראינה ולטייוואן.

את קשריו עם חברי קונגרס רפובליקנים מנצל אוונס גם כדי להשמיע את זעקתם של בני משפחות החטופים.

מאז 7 באוקטובר ארגן עשרות מפגשים של חברי קונגרס עם המשפחות והתלווה לחלקם במסעות הסברה ברחבי הארה"ב.

את זעקת החטופים הוא דואג להדהד מדי יום למיליוני עוקביו ברשתות החברתיות.

בחודש שעבר עלה בישראל קמפיין במימונו של ד"ר אוונס, שכותרתו סוף משטר האייתולות באיראן ובמרכזו שעון חול, המסמל את קיצו של המשטר האסלאמי במדינה.

שעון החול נבחר כרפרנס לשעון החול שהוצב במרכזה של כיכר פלסטין בטהרן עם מועד להשמדת מדינת ישראל. הקמפיין שעלה על רקע המתקפה האיראנית על ישראל, עורר עניין רב ברשתות האיראניות ובעיקר בקרב מתנגדי המשטר, ונועד להעביר את המסר שד"ר אוונס פועל להעבירו כבר 7 חודשים- שמדובר במלחמה משותפת, על עתיד העולם המערבי.

"אל תתנו לתמונות מההפגנות והפרעות בעולם לבלבל אתכם, לישראל יש גב חזק ותמיכה רחבה בארה"ב ובמדינות רבות באירופה." אומר ד"ר אוונס, "המתקפה הפושעת על ישראל חייבת להדליק את כל נורות האזהרה בעולם המערבי, לשנות דיסקט ולהתחיל לפעול בכל האמצעים נגד מי שמבקשים להשמיד אותנו ולכונן עלינו חליפות אסלאמי".

אהבתם את התוכן?
תרמו לישראל נט ועזרו לנו ליצור עוד תוכן איכותי שבעזרתו נוכל להאבק על צדקתה, מעמדה הבינלאומי ועוצמתה של מדינת ישראל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אנרגיה ישראלית ישירות למייל שלך!

הניוזלטר של ישראלנט מלא בחדשות ועדכונים על כל מה שקורה בישראל- תכנים בלעדיים, מדיה ייחודית, ניתוחים ופרשנויות, בלוגים ותוכן פרימיום שלא תמצאו באף מקום אחר.