לרגל יום העצמאות ה-71 למדינה בחרו באגודת אמני אשדוד להציג את מצב הרוח הקולקטיבי באמצעות תערוכת פורטרטים. שם התערוכה הוא "מול המציאות" ומוצגים בה פורטרטים של משפחה, חברים, תושבים, הולכי רגל, צעירים ומבוגרים אשר ביחד מהווים מראה וראי של המציאות העכשווית.

בתערוכה משתתפים 70 אמניות ואמנים, ציירים, פסלים וצלמים אשר מבטאים באמצעות פרשנותם האמנותית את המפגש עם המציאות, הן כמוטיב מרכזי ביצירותיהם והן כערך אמנותי בפני עצמו.

צבי כהן | יח"צ

"מאז ומתמיד הפורטרט או הדיוקן הציג את אופיו, אישיותו ומצב רוחו של האדם" - מספר פרמן שלמה אוצר התערוכה. "במצרים הקדומה" - הוא מסביר, "ציירו על לוחות עץ בחזית הסרקופגים את הדיוקן של האדם החנוט בהם, ברומא העתיקה האמינו שפסלים עם פורטרטים מדויקים משקפים באופן הנאמן ביותר את המציאות. אפילו הציור המפורסם ביותר בעולם - המונה ליזה של לאונרדו דה וינצ'י הוא ציור דיוקן.

"התערוכה פותחת אשנב לנושא מאתגר ומעניין" - הוסיף פרמן, "כך שהיא מאפשרת לאמנים המשתתפים בה להציג גישות והיבטים שונים לנושא הדיוקן. הפורטרטים הרבים משקפים סגנונות ומדיומים אמנותיים שונים ועוטפים בתוכם רגשות של שמחה, אהבה, צער וכאב."

אלנה פקין | יח"צ

"המושג "מול המציאות" כנושא לתערוכה הוא כה רחב מבחינה יצירתית" - מסכם פרמן, "כך שניתנת לכל אמן האפשרות להציג את מיטב עבודותיו ויצירותיו בתחום הפורטרטים - חוויה מאתגרת הן ליוצרים והן למבקרים."

פתיחת התערוכה: יום חמישי 16.05 בשעה 19:00, 'דואט'-גלריה עירונית לאמנות, קניון 'עופר לב אשדוד'. פתוח לקהל הרחב, נעילת תערוכה 19.6.19, שעות פתיחה :ימים ב', ג', ה' בשעות 8:00-19:00, ימים א', ד':8:00-19:00

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]