בתיה עוסקת שנים רבות בתחומי יצירה מגוונים ביניהם פיסול, ציור על משי ועוד, ולפני כ- 15 שנה הצטרפה לסטודיו של האמנית והמורה הוותיקה לציור לינה גולן. מאז, במפגש אחת לשבוע היא לומדת טכניקות חדשות, מתפתחת ומתקדמת ובהדרגה פיתחה סגנון אישי.
מיצירותיה של בתיה הנקי

ציוריה מתאפיינים בצבעים עזים ורבי תנועה. היא מתחילה את העבודה על הקנבס כמעט תמיד באופן אינטואיטיבי, במריחות ושפיכות צבע מופשטות מבלי לתכנן מראש את נושא הציור. באופן מפתיע, או אולי לא, עיקר הנושאים המתגלים בציוריה בהדרגה הם דימויים מעולם הטבע והרוח.

לדבריה של סיגל מאור , אוצרת התערוכה, "הציור הינו כלי ביטוי בו בתיה נותנת לעצמה חופש מוחלט, מתנסה בטכניקות חדשות ובתעוזה ורגש יוצרת ללא מעצורים. ישנה תחושה כי היא נותנת לציור להוביל אותה. כשמתגלה ונחשף הדימוי מנסה האמנית אז  להכיר וללמוד אותו במימד חדש וריאליסטי יותר תוך שהיא שואבת השראה מצילומי  טבע ובוטניקה. חיבור זה יוצר סגנון מקורי ואישי, חלומי וריאליסטי בו זמנית. תהליך עבודה זה בו ישנה הפריה הדדית בין הדימויים המגיעים מעולמה הפנימי של האמנית לדימויים הריאליסטיים הקיימים בעולם החיצוני, נדמה בעיניה כיער בעל שבילים רבים שכל אחד מהם מוביל אותה לגילוי חדש, מסקרן וחיובי, מעין צעידה בשביל המוביל את האמנית אל חופש אמנותי ורגשי.
מיצירותיה של בתיה הנקין

"בשביל החופש"- תערוכת יחיד לבתיה הנקין, אוצרת: סיגל מאור

פתיחה חגיגית: יום רביעי, 23.5.18 בשעה 19:30

בית 'יד לבנים', דרך ארץ 3, אשדוד

הכניסה חופשית- הקהל מוזמן!