צילום: אסף מימון

מפירות הים שצפו להן במרק הבוייאבז המגרה של מסעדת קנקון, דרך מרק העדשים המפתה של אפרת אספה ממסעדת "אדיס עלם" האתיופית ועד - תאמינו או לא, למרק השוקולד צ'ילי הפיקנטי של קונדטורית פנינה פאי.  

מבחר מרקים עשירים וחמימים בעלי טעמים חוצה עדות ויבשות, הוגשו אמש בדוכני המרק של המסעדות המשתתפות בפסטיבל 'סיפורי מרק' 2019, אשר נפרסו בחצר בית האמנים על שם אריה קלנג, לאור גרילנדות זהוב ומוזיקת רקע.

יצא שמזג האוויר היה מעולה ואפשר לבאי האירוע לדלג מדוכן אחד לאחר בחינניות ובסקרנות, לגלות אחר הטעם הייחודי שלשאר המסעדות המשתתפות היה להציע. הריח הטוב, כזה שמסמן כי משהו טעים מתרחש, ניגר באוויר ורק הגדיל את החשק לטעום את מנת המרק הבאה. נראה כי המשתתפים נהנו מהטעמים המגוונים, אולם המרק הבולט והמומלץ בפיהם היה מרק הארטישוק הירושלמי של ניש סטודיו שף.

מרק פירות ים - בוייאבז | צילום: אסף מימון

לקראת השעה 20:30 החלו להתקבץ כולם באולם הפנימי, ערוכים ודרוכים לחלקו האמנותי של האירוע. באירוע נכחו סגן ראש העיר, שמעון סנייה כצנלסון, גרשון פלדמן הממונה על תיירות אשדוד, סגנית ראש העיר שרון מרק, עופר דרי מנכ"ל החברה לתיירות וחברת המועצה אורית אלמוזנינו.

אירמה צור, שהנחתה את הערב, בירכה את המשתתפים והנכיחה את פתיחתו הרשמית של פסטיבל סיפורי מרק 2019. "מאחורי כל מרק יש סיפור מרתק ומרגש שמחמם את הלב ואת הגוף" אמרה צור, "מרקים של האימהות והסבתות, מרקים של עדות שונות - הרב תרבותיות ששזורה כשתי וערב בתוך המארג האנושי בעיר אשדוד ומובילה אותנו למחוזות קסומים ולמרקים מתובלים בסיפורים, זיכרונות וניחוחות מההווי העשיר של כל משפחה."

סגן ראש העיר, שמעון כצנלסון וצחי בוקששתר

לאחר דברי פתיחה קצרים עלה סגן ראש העיר, מר שמעון כצנלסון, בירך את הקהל ונשא דברים. "כמו בפסטיבל סיפורי מרק, אנחנו נמשיך לעבוד על הסיפורים גם של פסטיבל היין, פסטיבל הבירה ואחרים" אמר כצנלסון, "אנו מאמינים כי העיר אשדוד צריכה להיות בירה קולינרית, עיר תיירותית בולטת בישראל, שתקלוט לפחות 100 אלף תיירים ותביא לפריחת העסקים והחיים בעיר."

משהסתיים חלקו הרשמי של האירוע, הגיע תורו של אושיית הקולינריה הבינלאומי, השף המוכר צחי בוקששתר. לצד קטעי מעבר מוזיקליים בביצועו של המוזיקאי היוצר והמפיק המקומי יניב נחמני, סיפר בוקששתר על מסעותיו במטבחים בעולם - סיפורים על מרקים, טעימים יותר וטעימים פחות, שהכין.

בין היתר סיפר בוקששתר על מנות שנוצרו לגמרי בטעות ועל המרק המגעיל שהכין בחייו - כשהכפכף של אחד מהמטבחים התעופפה ישירות לסיר המרק שהתבשל במשך שעות קודם לכן.

פסטיבל "סיפורי מרק" אשדוד 2019 | צילום: שמואל סרדינס

"בשבילי אשדוד הייתה תמיד כמו ליון שבצרפת - היא אמנם לא פריז בגודלה אבל שם מרוכז אוכל טוב" אמר בוקששתר לקהל, "עוד לפני עשרות שנים גיליתי את המגוון העשיר שיש באשדוד - אני זוכר כיצד הייתי משכנע חברים להגיע לכאן ואתם יודעים - בשביל תל אביבי, אשדוד היא מעבר להרי החושך."

במשך שעה שוחח בוקששתר עם הקהל שהאזין בדבקות לסיפוריו. לאחריו עלתה קרן פלס האחת והיחידה למופע פסנתר אינטימי ומפתיע בעוצמתו. עם ביצועים סוחפים ביותר שהגישה פלס, המורל והאנרגיות בקרב הקהל טיפסו וטיפסו, ורק גרמו לרצות להתאהב בה מחדש.  

קרן פלס | צילום: אסף מימון

לשירתה כמובן הצטרף גם הקהל, בין השירים שביצעה: "כל הציפורים", "איתי", "שקופים", "את" שכתבה להראל סקעת ושירה הפופולארי "זוכר את נובמבר". בחינניות כמו שאופייני לפלס, ובקולה הנעים, הוסיפה לנהל מערכת יחסים חשופה עם הקהל.

פלס הפתיעה כהוגן את הצופים הנרגשים, כאשר החליפה מקרופון ומתוכו בקע קול גברי - היא קראה לו רוברט. למעשה זו הייתה היא ששרה כשלמיקרופון הייתה מחוברת מערכת ששינתה את קולה הנשי לקול גברי. הקהל נפעם, צחק והתרגש ופלס, ללא ספק השאירה טעם של עוד.

כך זה נראה ונשמע >>

מה מצפה לכם בהמשך הפסטיבל?
ובכן, במשך השבוע הקרוב, תוכלו ליהנות ממנות מרק הספיישל הנפלאות ב20 המסעדות המשתתפות. עלות המרק - 10 ש"ח בלבד, בכפוף לתנאי המסעדה המגישה.

המסעדות המשתתפות: אדיס עלם, ווקס VOX, ניש-סטודיו שף, חצר אחורית, נמסטה, קנקון, בליקר בייקרי, אלדין בשדרה, אצל מרסל, ארמיס, ברבריני, גחלים, חומוס כהן, טירמיסו, פורטו, פיתה בסטה, ראיחונה, רונג'אן, בוטיק הפיתה ופנינה פאי.

לפרטים נוספים לחצו כאן!