"קולאז' מקומי": תערוכה קבוצתית חדשה לאמני אשדודתערוכה קבוצתית חדשה נפתחה בבית אריה קלנג באשדוד. התערוכה, בהשתתפות 14 אמנים ואמניות חברי אגודת אמני אשדוד, מציגה יצירות בטכניקת הקולאז' שהפכה לפופולרית בעולם האמנות במאה ה-20, לאחר שאמני קוביזם כמו פיקאסו ובראק החלו להשתמש בה

הקולאז' שיצרה האמנית דבורה אורטס. צילום יח"צ

14 אמניות ואמנים, חברי אגודת אמני אשדוד, מתמודדים ביצירותיהם בתערוכה "קולאז'" עם הפרשנויות השונות של המציאות שבחיינו בעזרת הטכניקה הייחודית קולאז' שהפכה לפופולרית בעולם האמנות במאה ה-20, לאחר שאמני קוביזם כמו פיקאסו ובראק החלו להשתמש בה.

בהמשך השתלבה טכניקה זו בעבודות של אמני הדאדא שמרדו בעולם האמנות המסורתי ולכן הטכניקה התאימה להם היטב. גם הסוריאליסטים, שחיפשו דרכים ליצור עולמות לא הגיוניים מחומרים שמסביבם, מצאו בקולאז' טכניקה מצוינת לכך.

הקולאז' של שלמה פרמן. צילום: יח"צ

הקולאז' היא טכניקה אמנותית שבה מצרפים בהדבקה על משטח קרעי נייר, פיסות בד, גזרי תמונות, חלקי עיתונים, דברי דפוס ומגוון של חומרים שטוחים לכדי יצירה דו ממדית. באמצעות תהליך יצירתי של איסוף החומרים וקבלת ההחלטה לגבי מה שייכלל ביצירה הסופית האמנים יצרו אמירה אמנותית שלמה.

בדומה לציור, המבע האמנותי בא לידי ביטוי באמצעות צבע, צורה וקומפוזיציה, אך בנוסף לכך קיימים בקולאז' רבדים נוספים של הבעה הנגזרים מתכנים קיימים על גבי פיסות הנייר (כמו תמונות או טקסט), אופן קריעתן או גזירתן ושימוש בחומרים לא שגרתיים, ולעיתים גם בשילוב רישום בפחם או בהוספת כיתוב.

הקולאז' של הרצל דוסטר. צילום יח"צ

לברי ראובן כהן- אוצר התערוכה: "היוצרים המשתתפים בתערוכה מנסים לקחת את הצופה לתוך החוויה האמנותית לכיוונים שונים, מעניינים ומרתקים אשר חלקים מהם מעוררים אשליה ומציאות בו זמנית. כוח הביטוי שבטכניקה האמנותית קולאז', נותן הזדמנות לכל אמן להגיב ולהתייחס בצורה אישית ויצירתית למתרחש סביבנו. הנושאים הם רבים ונותנים חומר למחשבה ואתגר ליצירה."

האמנים המשתתפים בתערוכה: אורה שמר, אמי ארביב, ארלט זנדבנק, דבורה אורטס, הרצל דוסטר, יוספה אלמוג, מלי היימן, מרילין אטלי, נורית נבו תנעמי, צבי כהן, צביה טל, ריטה שמעון, שארה יובל, שלמה פרמן, חפציבה קושמרו ועליזה מלכה.

התערוכה שמוצגת בימים אלו בבית אריה קלנג תיחתם בתאריך 22.3.20. שעות פתיחה: ימים א', ג' ,ה' בין השעות 8:00-18:30,ימים ב', ד' בין השעות 8:00-20:00,יום ו' בשעה 9:00-13:00. בית אריה קלנג, יאיר 2, אשדוד.

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה