פסטיבל פרינגסטייל אור באשדוד | צילום: אשדוד נט

קשה לתאר במילים את שהתרחש הערב (ג') במדרחוב רוגוזין, אך האם מדובר בגאלרי לפייאט שבפריז הרחוקה או שמא מדובר במרכז המסחרי של רובע א' כאן בעיר?

אמנים צבעוניים משוטטים ממקום למקום, מיצבי אמנות ענקיים ומוארים המשלבים תנועה ותיאטרון רחוב. מדרחוב רוגוזין אמש השרה אווירה חורפית, אם יורשה לומר, אולי אפילו אירופאית, צבעונית וססגונית - חנוכה 2018 באשדוד.

כך זה נראה >>

עושה רושם שמאות המשתתפים, ברובם ילדים והוריהם, נהנו מהמופעים כשמדלגים ממיצב למיצב, ברגע שבבמה הבאה מתחיל לו מופע. עצרנו לרגע את המנהל האמנותי של האירוע, האמן ג'רום הרוש, בכדי להבין על מה מדובר, כי המילים היו קצרות בשביל לתאר את שנראה בעין.

לדבריו, זהו פסטיבל הפרינג'סטייל השלישי באשדוד, אך הראשון  שמתקיים אך ורק במרכז המסחרי רובע א'. "היה זה רגע אחד בו היה לי ויז'ואל" אומר הרוש ומוסיף: "דווקא בגלל הפסאג' הפסטורלי והמדהים...להפוך את המקום ולמקם בו מיצבים שמביעים אמנות חזותית דרך אלמנטיל של אור. לדעתי זה המקום האידיאלי לעשות זאת באשדוד."

 ג'רום הרוש וצוות מרחב יצירה ימית ושחף | צילום: אשדוד נט

"בתור אדם שגדל בעיר אני זוכר, עוד כשהייתי ילד צעיר, את הימים בהם המרכז הזה היה מרכז הבילוי של אשדוד. כמה מרגש לראותו מלא חיים ותוסס הערב, בחג החנוכה. זה מדהים." - הוסיף הרוש.

פסטיבל פרינג'סטייל יתקיים גם מחר (רביעי) וביום חמישי (05-06.12) החל משעה 17:00 ועד השעה 21:00, במדרחוב רוגוזין. הכניסה חופשית!.

צילום: רובי נח