'סלאח' | צילום: רועי ברקוביץ'

במסגרת סדרת מפגשי הדעת בשיתוף התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד, סדרה המפגישה את המוסיקה האנדלוסית עם תחומי דעת ואמנות שונים, ייערך מפגש הכולל צפייה בקטעים מתוך הסרט הדוקומנטרי "סאלח פה זה ארץ ישראל" שהסעיר את המדינה, ושיחה עם הבמאי דוד דרעי.

עדויות ופרוטוקולים חסויים חושפים לראשונה את האמת המטלטלת מאחורי חזון "פיזור האוכלוסייה" - חזון שהוכתב על ידי הנהגת המדינה בשני העשורים הראשונים לקיומה. יוצרי הסרט חושפים את המניעים האמתיים שהנחו את מנהיגי המדינה והסוכנות ואת פרטי הפרטים של מנגנוני הרמייה והכפייה, שהפעילו על מי שהיו בעיניהם 'שווים פחות'. 

כעבור חמישים שנה מגלה הבמאי דוד דרעי, בן העיירה ירוחם, איך הפכה השיטה האכזרית שהופעלה על הוריו ובני דורם, לחטא הקדמון שייקבע גם את מסלול חייו וחיי אחיו וחבריו, ויגבה מחיר כבד ממאות אלפי אנשים בעיירות הפיתוח.

'סאלח, פה זה ארץ ישראל' - המפגש בשילוב מופע קצר של  קטעי נגינה אנדלוסיים בביצוע הרכב מהתזמורת האנדלוסית הישראלית. יום שני (04.02) בשעה 11:00 - מונארט מרכז תרבות, דרך ארץ 8, אשדוד.
מחיר כרטיס: 60 ₪, למידע וכרטיסים: 08-8545130/1

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]