האמנים שיתארחו הטביעו כולם את חותמם על התרבות הישראלית על גווניה השונים, ביניהם דורי בן זאב, דפנה ארמוני, יוסי אלפי, אפרים סידון, הבמאי חיים בוזגלו, שולי נתן ואחרים. את המפגשים, שיעסקו במקורות היצירה, ברוחות המשתנות של הזמן, בניסיון ובאנרגיות ההתחדשות, ינחה מבקר התרבות פרופ' נסים קלדרון אשר יראיין ויצור רב-שיח בין שלושת האמנים, ובינם לבין הקהל.

מה בתפריט?

שולי נתן | צילם: רונן אקרמן

יום שני 3.12 בין השעות 18:00 - 19:30 - הזמרות שולי נתן ודפנה ארמוני והצלם חתן פרס ישראל אלכס ליבק
המפגש יעסוק במוזיקה כלשון אמנותית, ובמהלך התפתחותה של קריירה מוזיקלית ויצליב את לשון המוזיקה עם לשון הצילום, ועם דרכו האמנותית של הצלם הישראלי.

מולי שפירא | קרדיט: משה שי

יום שלישי 4/12 בין השעות 18:00 - 19:30 - הזמר והשדרן דורי בן זאב, איש הרדיו מולי שפירא והבלשן והמומחה לסלנג דר' רוביק רוזנטל
המפגש יעסוק במדיום הרדיו, בתפקידו התרבותי בעברנו ובשינויים שעוברים על המדיום הזה בעידן האינטרנט. נשלב זאת בדיון על השפה העברית, התפתחותה, והשימוש שעשה בו, וממשיך לעשות בה, הרדיו.

יוסי אלפי | קרדיט תיאטרון העם ישראל

יום רביעי 5/12 בין השעות 18:00 - 19:30 המשורר ואיש הסיפור שבעל פה יוסי אלפי, המחזאי והסטיריקן אפרים סידון ובמאי הקולנוע חיים בוזגלו
המפגש יציג שלושה תחומי אמנות - את המיוחד לכל אחד מהם והמשותף להם: הסיפור שבעל פה כצורה קדומה מאד של אמנות; הסאטירה אשר שמשה כלי אמנותי וחברתי נחוץ עוד בסיפורי התנ"ך ובקומדיה היוונית; והקולנוע שהוא מעשה האמנות הצעיר ביותר, והשואף ביותר למזג בין האמנויות. האירוע בהפקה וניהול אמנותי של סדנאות הבמה.

מרתון גיבורי תרבות, 3-5 בדצמבר, בין השעות 18:00-19:30, בית האמנים ע"ש אריה קלנג, רח' יאיר 2, אשדוד.
טלפון לבירורים: 08-9221883