מה בתפריט?
יום ראשון 16.12, בשעה 17:00- שעת סיפור ויצירה עם דליה הספרנית ע"פ הסיפור 'זאתי' מאת מרים רוט
'זאתי', בובה קטנטנה. ענת קיבלה את זאתי מאימא במתנה. כל מיני דברים קורים לזאתי: זאתי נעלמת... זאתי נשארת בחוץ כל הלילה...הכלב לץ חוטף את זאתי...אך אל דאגה - הרי ענת בסביבה, הסוף תמיד טוב! ענת מחבקת את זאתי, ולוחשת לה סוד: "אני אוהבת אותך מאוד–מאוד!"
הספרייה העירונית, קיבוץ גלויות 4, אשדוד. הכניסה חופשית.
למידע:08-8564280

שעת סיפור בספרייה העירונית | תמונת יח"צ

יום ראשון 16.12, בשעה 20:00 - גילוף קולינרי עם רז קידר
אוהבים לארח? רוצים להרשים את האורחים? בואו ללמוד איך להוסיף חן וקסם לשולחן. סכין פשוטה תהפוך כל ירק ופרי לחגיגה. מנחה: רז קידר מנהל בי"ס לפיסול וגילוף קולינארי. על הטכניקות והמיומנויות לגילוף ירקות והכנת זרי פרחים משפע ירקות העונה. כרטיס ב-20₪ בלבד כחלק ממיזם הפנאי 'התושב במרכז הקהילתי', מרכז קהילתי 'טנה',שלום שבזי 3, אשדוד.
למידע והזמנות:08-8555478

רז קידר מגלף קולינרי | צילום: יח"צ

יום ראשון, 16.12, בשעה 21:00 - שלושה גברים, שתי פגישות ומטפל אחד: ההצגה 'אי זוגי'
דרמה קומית בביצוע שחקני תאטרון 'אספקלריא': יואב מרגיש שלאשתו לא אכפת ממנו, אלעד מרגיש שלאשתו אכפת ממנו יותר מדי, גדעון לא בטוח שאכפת לו מאשתו. שלושתם יחד מעיזים לעשות מעשה והוא: ללכת לייעוץ זוגי.
מרכז קהילתי 'בית לברון', נתן אלבז 19, אשדוד.
לפרטים חייגו: 08-8555834 או 054-8005987 (ורד)

ההצגה 'אי זוגי' | יח"צ

יום שני, 17.12, בשעה 20:30 - השקר - בית לסין 
קומדיה חדשה של גאון הקומדיה הצרפתית שמחזותיו: "האמת", "שעה של שקט" ו"האבא" (זוכה פרס התיאטרון - המחזה המתורגם). כל ניסיון לספר בצורה מסודרת את עלילת המחזה המבריק הזה מסתכן בגילוי הסוף המפתיע. אפשר לומר כך: זה שכלאמת יכולה להיות שקר זה ברור, אבל זה שכל שקר הוא למעשה אמת, את זה מלמד אותנו פלוריאן זלר, במחזהו החדש. קומדיה רומנטית שנונה עתירה בתפניות ובהפתעות, במהפכים ובמהפכות. מחזה: פלוריאן זלר, בימוי: ליאור אשכנזיתרגוםדורי פרנסמוסיקהדניאל סלומוןמשתתפיםליליאן ברטועדי גילתחי מאוראבי קושניר.
רכישת כרטיסים בבית יד לבנים

צילום: רדי רובינשטיין

יום שני, 17.12, בשעה 20:30 - קונצרט "פנטזיה וינאית״
התזמורת הסימפונית אשדוד. מנצח - דורון סלומון, חלק ראשון: קטעים מתוך האופרה "כך עושות כולן". מנצח עומר אריאלי וסולנים מתוך האופרה הירושלמית. חלק שני : מוצרט,  הפתיחה מתוך האופרה "נישואי פיגרו". בטהובןסימפוניה מס' 7 מנצח דורון סלומון. המשכן לאמנויות הבמה, דרך ארץ 1, אשדוד.
להזמנות לחצו כאן או בטלפון: 08-9568111

קרדיט תמונה Dani Machlis 

יום שני 17.12, בשעה 17:30 - 'מרק כפתורים' בביצוע תיאטרון אורנה פורת
סיפור עם חכם אודות כפר קטן שאליו מגיע קבצן רעב בתקווה לקבל מעט אוכל. להפתעתו אנשי הכפר המסתגרים בבתיהם ומתעלמים ממנו ואפילו זה לזה אינם עוזרים.

הקבצן הנווד מחליט לפתוח את ליבם (וגם למלא את קיבתו) - ומבטיח להכין לכל תושבי הכפר מרק מ... כפתורים! הצגת תיאטרון צבעונית, משעשעת ומאתגרת על הכוח שבשיתוף הפעולה, על אחוות הקהילה, ועל ההבנה שאם כל אחד יתרום את חלקו הקטן – יחד אפשר לעשות דברים גדולים, ולשנות.

הילדים בקהל עוזרים ל- 2 השחקנים לספר את סיפור ההצגה, וכך חווים בעצמם את קסמו של השיתוף, ואת יתרונה של חברה מאוחדת. הצגת ילדים לגילאי 7-4,ההצגה הנה בפורמט אינטימי בו משחקים שני שחקנים. מחזה: גיל צרנוביץ ומיטל סלקמון-רטן בימוי: גיל צרנוביץ. כרטיס ב-15₪ בלבד כחלק ממיזם הפנאי 'התושב במרכז הקהילתי', מרכז קהילתי 'חרצית', שד' הפרחים 18 ,אשדוד.
למידע והזמנות: 08-8542830  

מרק כפתורים-תאטרון אורנה פורת.

יום  שלישי, 18.12, בשעה 11:00, "בּאבּא ג'וּן", הקרנה ומפגש עם התסריטאי והבמאי יובל דלשד
יצחק מנהל את המשק המשפחתי, לול תרנגולי הודו שהקים אביו כשהיגרו מאיראן לישראל. כשבנו מוטי מגיע לגיל 13, יצחק מלמדו את העבודה, כדי שימשיך את מסורת המשפחה. אולם מוטי מסרב לעבוד בלול. אהבתו הגדולה היא שיפוץ גרוטאות והחזרתן לחיים.

אמו שרה מנסה לפשר ביניהם, אך מנגד סבו, דוחק ביצחק לחנך את בנו ביד קשה. יצחק רואה בסירובו של מוטי מרידה בו, ועל אף אהבתו הגדולה לבנו, הוא כופה עליו את עבודת המשק. הגעתו של הדוד מאמריקה תגרום לשרשרת אירועים שתטלטל את המשפחה, ותוביל להתנגשות הבלתי נמנעת.

הסרט זוכה פרס הסרט הטוב ביותר לשנת 2015 נציג ישראל לאוסקר האמריקאי בקטגורית הסרט הזר הטוב ביותר זוכה פרס אופיר בקטגוריות: צילום, מוסיקה, עיצוב וליהוק הטובים ביותר. מונארט מרכז תרבות, דרך ארץ 8, אשדוד. 20 ₪ בלבד. למידע והזמנות: 08-8545130/1

"באבא ג'ון" | תמונת יח"צ

יום שלישי, 18.12, בשעה 19:00 - לגוף, לרוח ולנפש: טעימה מהודו הצבעונית 
המופע אינטראקטיבי ומשתף את הקהל בסדנת ריקוד הודי קלאסי, שירה הודיתנגינה בכלים מיוחדים מנטרות ושירה מדיטטיבית מרפאת, מדיטציה ועל השימוש בקול ככלי ריפוי. מונארט-מרכז תרבות, דרך ארץ 8, אשדוד.
לפרטים נוספים חייגו: 050-6584540, 08-8545130

סינורה בקר אהרון | יח"צ

יום רביעי, 19.12, בשעה 20:30 – המחזה: "כך עושות כולן"
עיבוד עכשווי ומקורי לאופרה "כך עושות כולן" בבימוי מלא של הבמאי ארי טפרברג
עיבוד עכשווי לאופרה שמפנה זרקור אל הסודות המפותלים שקיימים מאחורי הקלעים של הצגה הנקראת זוגיות, אהבה ותשוקה. הדמויות ניצבות אל מול כל מה שחשבו שהוא יציב ואיתן, רק כדי לגלות שהוא הפכפך ונתון לשינויים. בשיתוף התזמורת הסימפונית אשדוד, תחת שרביטו של מאסטרו עומר אריאלי.
לפרטים נוספים לחצו כאן או חייגו - 08-9568111

כך עושות כולן | קרדיט: יאיר מיוחס סטודיו זוז

יום רביעי, 19.12, בשעה 17:30, 'הר של ספגטי' בביצוע תאטרון ארצי לילדים'
אנטוניו, ילד סקרן ושובב, חולם להיות קוסם בדיוק כמו דודה דולצ'ה.. באחד מביקוריו בכפר מגלה אנטוניו שלדודה דולצ'ה יש סיר מכושף המכין ספגטי מעצמו.  אנטוניו מבקש לנסות את הקסם, אך דודה דולצ'ה מזהירה אותו שסיר הספגטי עלול להיות מסוכן.

אנטוניו נחוש בדעתו לנסות את הקסם, בוקר אחד בשעה שדודה דולצ'ה יצאה מהבית, אנטוניו מפעיל את סיר הספגטי המכושף יחד עם פפרוני ומרגריטה חבריו הטובים. אך אבוי, אנטוניו לא יודע כיצד להפסיק את הכישוף. הספגטי גולש מהסיר אל הרצפה, זורם מבעד לדלת, מכסה את השבילים, השיחים, העצים והבתים.

בדיוק לפני שהכפר כולו מתכסה בהררי ספגטי, מגיעה דודה דולצ'ה ומצילה את המצב. כתיבה ובימוי: יערה רשף נהור, מוזיקה: אריאל קשת, תפאורה, תלבושות ואביזרים: עינת סנדרוביץ שולזינגר, שחקנים: טלי ביק, גל כהן.
כרטיס ב-15₪ בלבד כחלק ממיזם הפנאי 'התושב במרכז הקהילתי.
מרכז קהילתי "עוזיאל",רח' סיני 25 ,אשדוד.
למידע ופרטים: 08-8565716

הר של ספגטי | תיאטרון ארצי לילדים

יום רביעי 19.12, בשעה 19:00, 'מסע בזמן במרוקו ובאטלס' עם הסופר והמרצה אלי ביטון,  חוקר יהדות מרוקו
הרצאה על  תרבותה העשירה, מורשתה, עברה וקורותיה של מרוקו , שהחלו רשמית עם הגלייתם למרכז "אפריקי" בידי אשור עם חורבן ממלכת ישראל בזמן בית ראשון. מחבר הספרים: 'מסע בזמן במרוקו ובאטלס' , שיחון עברי-מרוקאי - ראשון מסוגו בעולם.

בהרצאתו המרתקת, מספר אלי ביטון על דברים שלא ידעתם על מרוקו והאטלס: התרבות והפולקלור, מלאכת היד, האקזוטיקה, החיים באטלס, נופים ומפלי המים, הכנסת האורחים, האדריכלות ובניית ארמונות מבוץ, מרוקו מן הזווית התיירותית ועוד.. ההרצאה בתמונה בצליל ובאומר רצופה בהרבה סיפורים מרגשים, מעניינים, מרתקים, סקופים וגילויים מפתיעים.
כרטיס ב-20 ₪ בלבד כחלק ממיזם הפנאי 'התושב במרכז הקהילתי', מרכז קהילתי ע"ש 'גולדי',רח' השייטים 16, אשדוד.
למידע והזמנות:08-8552721

המרצה אלי ביטון | תמונת יח"צ

יום רביעי 19.12, בשעה 20:00 - מופע 'שירים מכל הזמנים'
מופע מוסיקלי בו ילבלבו אגס וגם תפוח ועוד שירים מהזמר הרוסי העממי והישראלי. הנחייה ושירה: אנטולי ליין וטניה שוחט. כרטיס ב-20 ₪ בלבד כחלק ממיזם הפנאי 'התושב במרכז הקהילתי', מרכז קהילתי 'דיונה', שד' קק"ל 90, אשדוד.
למידע והזמנות: 08-8648585

יום חמישי 20.12, בשעה 20:00 - קונצרט שירת הבקשות
המרכז לתרבות האנדלוסית ולפיוט בישראל יוצא בסדרה בת 20 קונצרטים שיתקיימו מידי יום חמישי באשדוד, בביצוע אנסמבל פייטנים בראשותו של הפייטן אברהם (אבי) אדרי ובליווי נגנים.
לפרטים נוספים: 08-9568111 או 08-9568333

הפייטן אברהם אדרי עם אנסמבל הפייטנים הישראלי, צילום: גיל לוי לפוטו דויד אסייג

מוצאי שבת, 22.12, בשעה 20:30  - המחזה: "עושה כרצונו"
מחזה מקורי על פי ספרה של אסתי וינשטיין, בת למשפחה של חסידי גור, אם לשבע בנות, שסירבה לחיות על פי התקנות החמורות של חיי האישות בחסידות. לאחר שהתגרשה ונותקה מרוב בנותיה, פתחה במאבק עיקש על זכותה להיפגש איתן. כאשר גילתה שסיכוייה אפסו, נואשה מחייה.

לפני שהתאבדה, פרסמה את ספרה בו תיארה את מסכת חייה הסוערים שבמרכזם ניסיונותיה לחיות על פי רצונה, בחברה שכפתה עליה לחיות על פי רצונם של אחרים. "עשו הכל כדי שאנשים ישמעו על הספר ויקראו אותו!", כתבה במכתב הפרידה שלה שהתגלה אחרי מותה. בהשתתפותאסנת פישמן יואב דונט יגאל שדה מורדי גרשון אורנה רוטברג אוראל מאור סיוון מסט חן בר נוהר קורן, מאי מלר, אלינור וייל נטע טרוים
לפרטים נוספים חייגו: 08-9568111

'עושה כרצונו', תמונת יח"צ