צילום: פבל טולצינסקי ל-0drey

מרכז קהילתי 'מעלה' לאוכלוסייה החרדית ברובע ז' השיק ביום חמישי שעבר, נר חמישי של חנוכה, אירוע מיוחד ואיכותי לכאלף נשים ונערות מהמגזר החרדי, "השירים שאהבנו" הוא שמו.

מדובר בהצגה תיאטרלית ומוזיקלית בהפקתה של פרלה חריטן, מפיקה בולטת במגזר החרדי. ההצגה שוזרת סיפורים של געגועים לילדות, לתום, לחמימות משפחתית, לנרות השבת וזמירותיה, בשילוב שירים של פעם לצד שירים חדשים.

האירוע הופק בסטנדרטים גבוהים ביותר בהשתתפותן של שלוש זמרות חרדיות: יפוש ברכהן, ציפי נייהוז ולאה דרור, בליווי מוזיקלי בהרכב של 5 נגניות עם המנצחת, אלישבע אבר. השחקנית יהודית ליזרוביץ שיחקה את תפקיד הבוגרת המתגעגעת לילדותה לצד ילדה קטנה שגילמה את תפקיד הבוגרת בעברה- בילדותה. 

המופע, שנערך בשיתוף קול ברמה, מכבי שרותי בריאות והמטה העירוני לבטיחות בדרכים, לווה בתפאורה מינימליסטית אך אלגנטית ובתפאורת מולטימדיה מרהיבה על מסכי לד ענקיים.

עוד באירוע, התייחסו לנושא זהירות בדרכים ושמירה על החיים. בשיתוף המטה העירוני לבטיחות בדרכים בראששותה של אילנית אלימלך והנציג החרדי הרב אלחנן פרידמן, השיקו באירוע סרטון חדש בשם "באחריותי" המביא את סיפורו של א. טייכמן, תושב רובע ז' שנחבל קשות לאחר תאונת אופניים ללא קסדה.

בוידאו הוסרטו סיטואציות מסכנות חיים, כאשר המסר הנוקב הוא שמירה על כללי זהירות בדרכים והאחריות ההורית על אכיפתה. לצד זה, כל משתתפת קיבלה קסדה באדיבות הרלבד ואיחוד הצלה.