עוזי פוקס | יח"צ

כבר חמישה עשורים שהוא מלווה את הפופ והרוק הישראלי ונחשב מחלוצי מוזיקת הנשמה הישראלית. הדרך שלו אל הפסגה הייתה רצופת קשיים לכל אורכה, אך למרות כל זאת הוא עשה זאת בכל מקרה.

עוזי פוקס, בן למשפחת עולים מרומניה שגדל ביפו. את שנות נעוריו בילה בלהקות קצב שהקים עם חבריו והצליח לפרוץ עם מוזיקת נשמה ורוק שנתפסה כ'מוקצה' בזמנו בקרב הממסד המוזיקלי והתקשורתי של שנות ה־60. 

פוקס השתפשף בלהקות שונות, בהן: להקת FBI, להקת הלורדים ולהקת 'השמנים והרזים', שהייתה מלהקות הקצב הראשונות שתועדו על גבי תקליטון - ההקלטה הראשונה לקולו של פוקס.

בסוף שנות ה־60 הוא כבר נחשב לאחד מגדולי זמרי הקצב, יחד עם דני שושן, ולאחר תקופה קצרה בלהקת הכוכבים החדשים הצטרף ללהקה שהקפיצה את הקריירה שלו מדרגה, להקת הסגנונות.

הלהקה הייתה קיימת עוד לפני עידן פוקס, אבל כשחבר אליה היא הפכה ל"עוזי והסגנונות" ומיקמה עצמה כאחת מלהקות הקצב המשפיעות והבולטות בסוף שנות ה–60, כשעל הכול ניצח קולו העוצמתי והמחוספס של פוקס.

עוזי פוקס שר ג'ו קוקר | יח"צ

הלהקה זכתה להצלחה רבה והנפיקה להיטי מועדונים כ"רכבת הבוקר" ו"יום ולילה", אך לא הצליחה לפרוץ את גבולות הרדיו והתקשורת. בשנות השבעים פוקס פרץ ללב הקונצנזוס דרך המחזמר "אל תקרא לי שחור". פוקס ורותי נבון, שותפתו להפקה, הפכו לכוכבי ענק ושירי המחזמר - "יום יבוא", "קליפסו בשחור־לבן" ו"שחורה ונאווה" (סולו של פוקס) נחרכו בתחנות הרדיו והפכו את פוקס לכוכב המיינסטרים.

בזמן הופעותיו מול החיילים המוצבים סמוך לקווי האש במלחמת ום הכיפורים, נולד להיט הסולו הראשון והמיתולוגי שלו, "אין לך מה לדאוג" (או בשמו העממי יותר - "תחתונים וגופיות").

אף שהקליט לא מעט חומרים חדשים מאז שנות ה־70 ואף על פי שהשתתף בלא מעט פרויקטים מוזיקליים, נראה ששיא הקריירה של פוקס היה באמצע שנות השבעים.

כיום עוזי מופיע עם שרי ורותי נבון ובמופע מחווה שמוקדש לזמר הענק ג'ו קוקר Joe Cocker שפרץ לראשונה בפסטיבל וודסטוק ב-1969 והשאיר לנו שירים נפלאים כמו – With a little help ; The letter ; Unchain my heart.

'עוזי פוקס שר ג'ו קוקר', יום חמישי, 29.11, בשעה 21:00, בית אריה קלנג, רח' יאיר 2, אשדוד.
למידע נוסף חייגו: 08-922-1883