כך עושות כולן | קרדיט: יאיר מיוחס סטודיו זוז

תחת שרביטו של מאסטרו עומר אריאלי ובהשתתפות זמרי האופרה הירושלמית, ביניהם: אלינור זון, אלכסנדרה קוגלביץ ואושרי שגב, תעלה האופרה הירושלמית עיבוד עכשווי ומקורי של האופרה - 'כך עושות כולן' מאת וולפגאנג אמדאוס מוצרט, בשיתוף התזמורת הסימפונית אשדוד ובבימויו המלא של הבמאי ארי טפרברג.

האופרה 'כך עושות כולן', מספרת על שני מעריצים נלהבים שניגשים בסוף הצגת אופרה אל מאחורי הקלעים כדי לברך את בנות זוגם - הסולניות המפורסמות. בדרך הם פוגשים את במאי האופרה שמזהה את אהבתם התמימה והעיוורת, ומחליט ללמד אותם שיעור על אהבה ונאמנות. בעזרת המלבישה הם מביימים עוד אופרה, סוערת לא פחות, אבל הפעם – במציאות – תחת השאלה: "איך ייתכן שהלב יכול לשנות את טבעו ביום תמים אחד?"

"ההפקה הקרובה של האופרה הירושלמית הינה עיבוד עכשווי לאופרה הפיוטית והנוקבת, אשר מפנה את המבט אל מאחורי הקלעים של התיאטרון, שם נחשפים גם הסודות המפותלים המסתתרים מאחורי ההצגה שנקראת זוגיות, אהבה ותשוקה." מספר הבמאי ארי טפרברג על ההפקה הקרובה ומוסיף: "ב'כך עושות כולן', הדמויות מוצאות את עצמן ניצבות אל מול כל מה שחשבו שהוא יציב ואיתן, רק כדי לגלות שהוא הפכפך ונתון לשינויים כמו המים, הרוח והלב".

כך עושות כולן יום רביעי 19/12, בשעה 20:30, במשכן לאומנויות הבמה, דרך ארץ 1, אשדוד

לפרטים נוספים חייגו: 08-9568111