הקרנת הסרט "עיניים שלי" ומפגש עם הבמאי ירון שניהסרט "עיניים שלי", יצירה ייחודית ועוצמתית של הבמאי ירון שני, יוקרן במונארט במעמד הבמאי

עיניים שלי. יח"צ

"טרילוגיה על אהבה", שיוצרה הוא הבמאי ירון שני, כוללת את הסרטים "עיניים שלי", "עירום" ו"לידה", שכבר הוצגו בפסטיבלים בארץ ובעולם, וקטפו שלל פרסים.

המדובר בפרויקט שאפתני וראשון מסוגו, בעיקר בזכות הגישה הקולנועית שעומדת בבסיסו.השחקנים, שלא למדו משחק מעולם, התנסו בחיי הדמויות במשך חודשים רבים.

התהליך הייחודי יצר חוויה קולנועית המתהלכת על הגבול שבין מציאות ובדיה. צפייה בכל שלושת הסרטים מייצרת תובנות מפתיעות המעמיקות ומרחיבות את המשמעות של כל סיפור. העלילות מצטלבות ומהדהדות אחת אל תוך השנייה.

הסרט הראשון בטרילוגיה - "עיניים שלי", יוקרן במונארט מרכז תרבות במעמד הבמאי ירון שני, שישוחח עם הצופים בסיום ההקרנה. עלילת הסרט עוסקת ברשי (ערן נעים), קצין משטרה ותיק ומוערך שבמסגרת עבודתו מתמודד עם מצבים אלימים על בסיס יומיומי.

השחקן ערן נעים במשחק אמין ומלא עוצמה. יח"צ

הוא נשוי לאביגיל (סתיו אלמגור), העוברת טיפולי פוריות בניסיון להביא עמו ילד. אופיו הקשוח של רשי מתנגש עם אופייה המרדני של בתו החורגת יסמין (סתיו פטאי), וחיי המשפחה סובלים מריבים המעכירים את האווירה בבית.

המצב מתדרדר כששני נערים הנחשדים במכירת סמים מעלילים על רשי שהטריד אותם מינית, וכתוצאה מכך הוא מושעה מעבודתו וניצב תחת חקירה של מח"ש. איבוד השליטה ההדרגתי על חייו דוחף אותו לקצה: ככל שהחקירה בעניינו מתארכת, הבושה וחוסר האונים חושפים צדדים לא צפויים באישיותו.

הבמאי ירון שני מספר על הטרילוגיה ועל הסרט:
"'טרילוגיה על אהבה' היא מסע אל נימי הנפש האוהבת, הכואבת, החשופה והאלימה. הערך שהנחה אותי במסע הזה הוא כנות - השאיפה להתקרב עד כמה שניתן לחוויית החיים האותנטית של בני אדם חיים.

הדרך בה בחרתי שונה בתכלית ממה שאנחנו רגילים לראות בקולנוע. אני עובד עם בני אדם, לא עם שחקנים. הם מלוהקים על סמך משהו אותנטי וייחודי שאני מגלה בהם. אנחנו בונים יחדיו דמויות, יחסים, חלומות - מציאות הכוללת את הדירה של הדמות, העבודה שלה, ההיסטוריה שלה והיחסים שלה עם העולם.

במהלך הצילומים המשתתפים למעשה חיים את המציאות הזו. אין כאן דיאלוגים מתוסרטים ותאורה מוקפדת. למעשה אין כאן הרבה ממה שאנחנו רגילים לראות על המסך הגדול - זוהר, פאר, שחקנים יפי תואר ואסתטיקה מוקפדת. מה יש כאן? כנות. גדולה. מזוקקת. בלי "הצגות" ובלי קישוטים. מצבים, דיאלוגים ורגשות שאי אפשר לכתוב. הם באים מהבטן האותנטית של החיים".

הקרנת הסרט "עיניים שלי" ומפגש עם הבמאי ירון שני. יום שלישי, 18.2.2020 בשעה 11:00, מונארט מרכז תרבות, דרך ארץ 8, אשדוד.20 ש"ח בלבד: 08-8545133/130

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה