צבי יחזקאלי | תמונת יח"צ

צבי (צביק'ה) יחזקאלי הוא עיתונאי, ראש הדסק לענייני ערבים של "חדשות עשר", מזרחן בעל שם ומומחה בעולם הערבי. בין היתר, נבחר לפרשן לענייני ערבים המוערך והאהוד ביותר בישראל על ידי 'גלובס' ו'ידיעות אחרונות'. 

יחזקאלי נולד בירושלים להורים יוצאי עירק. את שירותו הצבאי עשה ביחידה מובחרת ולאחר מכן עבד כמאבטח בשב"כ. הוא למד באוניברסיטה העברית בירושלים בחוג המשולב לתקשורת והמזרח התיכון והמשיך לתואר שני בחוג למזרח התיכון. במקביל התמחה גם בתקשורת בבית הספר "כותרת".

את השפה הערבית רכש באוניברסיטה וגם במסעותיו הארוכים בשטחים ובמגורים בחברון ובג'נין.

צבי יחזקאלי | תמונת יח"צ

בשנת 2012 השתתף יחזקאלי בסדרה הדוקומנטרית "אללה אסלאם", ובה התחזה למוסלמי המשוטט במדינות אירופה וסיקר את תופעת האסלאמיזציה של אירופה דרך ראיונות של מוסלמים תושבי אותן מדינות.

בשנת 2014, לאור עלייתה של המדינה האסלאמית במזרח התיכון, יצא יחזקאלי למסע עיתונאי נוסף באירופה ובישראל, שהוליד סדרת כתבות בשם 'איום דאע"ש', כדי להתחקות אחר גורם המשיכה של הארגון הרצחני, המתבטא בהתגייסות של צעירים מוסלמים מאירופה למלחמה לצד המדינה האסלאמית בסוריה ובעיראק.

יחזקאלי המשיך לסקור את ארגון המדינה האסלאמית: ב-2015 יצא סרטו "היג'רה" (ייד'), ב-2016 יצאה סדרת הכתבות 'דאעש: הדור הבא' וב-2017 שודרה סדרת הכתבות 'וידויים מדאע"ש'.

הרצאתו של יחזקאלי היא בעצם מסע אל התובנות של המזרח התיכון, אל הלך הרוח מקהיר ועד דמשק, שמהלכו גם נראה אלו כלים צריכים בשדה הקרב החדש.

מדוע מה שמופיע על המסך פחות חשוב ממה שקורה בשטח בשקט הרחק משם? למה הטלוויזיה לא תמיד משקפת את תמונת הקרב? למה אנחנו מרגישים חלשים אל מול מדינות ערב והפלסטינים? האם צריכת תקשורת מחזקת אותנו או מחלישה? צבי יחזקאלי עובר דרך כל הסוגיות הבוערות מזווית אחרת, בהתבוננות ייחודית שעוזרת לראות את התמונה בשכונה שלנו, בשונה ממה שחשבנו

יום חמישי, 29.11, בשעה 21:00 'אקטואליה מזרח תיכונית' עם צבי יחזקאלי
20 ₪
בלבד כחלק ממיזם הפנאי 'התושב במרכז הקהילתי'.
מרכז קהילתי 'דיונה', שד' קק"ל 90, אשדוד.
למידע והזמנות :08-8648585.