יואב לימור | יח"צ

המזרח התיכון כפי שנראה בטלוויזיה הוא בדרך כלל מאיים ומפחיד, אולם אנחנו לא תמיד מבינים את התהליכים שמתרחשים סביבנו.

העיתונים, הטלוויזיה, האינטרנט והסלולרי, מציפים אותנו בכמויות מידע אדירות שבדרך כלל תורמות לתחושת פחד ופחות להבנה אמתית של המצב: יואב לימור, מהבכירים שבכתבי ישראל, מגיע להרצאה באשדוד במטרה לעשות לכם סדר בהבנת אתגרי הביטחון של ישראל.

לימור הוא מרצה רהוט ומבוקש, שמציע קשת הרצאות רחבה העוסקת במגוון נושאים אקטואליים, היסטוריים, מדיניים וביטחוניים שסובבים את קיומה של ישראל. לימור מתהדר בקריירה עיתונאית ענפה, שהקנתה לו את מעמדו ככתב ופרשן מוערך ומוכר בתקשורת הישראלית.

בין השנים עבד לימור לצד אושיות תקשורת מוכרות, בינהן: יצחק טוניס ועמוס הראל, לצדם הגיש את מגזין האקטואליה היומי של גלי צה"ל  "רצועת הביטחון", ודליה מזור לצידה הגיש את תכנית הבוקר "יום חדש". בשנת 2007 הוציא לאור את הספר "שבויים בלבנון", אותו כתב יחד עם עופר שלח, ובו מוצגת השתלשלות האירועים שקדמה והובילה למלחמת לבנון השנייה.

יואב לימור בהרצאה | יח"צ

הרצאותיו משלבות סיפורים אישיים שצבר וחווה במהלך סיקוריו השונים ככתב צבאי, ומציעות אינפורמציה רחבה ומקיפה אודות המציאות הביטחונית של מדינת ישראל, לצד פרשנות סובייקטיבית שלו כפרשן צבאי וכמגיש אקטואליה.

למרות השקט הביטחוני, מתמודדת מדינת ישראל עם אתגרים ביטחוניים חסרי תקדים: המאמץ האיראני להתבסס בסוריה והחשש כי תחזור לפתח פצצת גרעין, ההתחמשות הנמשכת של חיזבאללה, השתלטותו המחודשת של אסד על סוריה, איומי הטרור של דאעש, טרור הבודדים ביהודה ושומרון ואיומי המנהרות והעפיפונים מעזה.

בהרצאתו יעסוק לימור בכל אלה ובשאלות הבוערות: האם יש על ישראל איום קיומי? האם צפויה מלחמה בקרוב? האם יש פתרון למנהרות בעזה? האם דונלד טראמפ יהיה נשיא טוב לישראל? האם דאעש במגמת חיסול ומתי תתחדש תכנית הגרעין של איראן? ועוד.

יום רביעי, 28.11, בשעה 20:00 - 'אתגרי הביטחון של ישראל': יואב לימור בהרצאה. 20 ₪ בלבד כחלק ממיזם הפנאי 'התושב במרכז הקהילתי'.
מרכז קהילתי 'עם שלום', רח' הרי גולן 6, אשדוד.
למידע והזמנות: 08-8687400