דור אסרף | יח"צ

אחרי סדרת ההופעות המוצלחת "מוזיקה בקלנג" שארחה מידי שבוע אמנים מהשורה הראשונה בישראל, ביניהם: אביתר בנאי, שולי רנד ועוד, בחודש הבא תיפתח סדרת מופעים חדשה, העונה לשם - "ג'אז בקלנג".

מדובר בפרויקט מוזיקה אינטימי, המשלב מופעים בסגנונות שונים: ג׳אז, רומנטי, פאנק, תנ"כי ועברי, בהשתתפותם של אמנים מהמובילים בסצנה הישראלית.

הסדרה תיפתח במופע "The jawz" של דור אסרף, סקסופוניסט ומוזיקאי מהמוערכים בסצנת המוזיקה היהודית העולמית, אשר מלווה כבר קרוב לעשור את גדולי הזמר היהודי ביניהם: אברהם פריד, מרדכי בן-דוד ויעקב שווקי ברחבי הגלובוס.

אסרף, יליד פתח תקווה, חוזר בתשובה ומתחזק, בוגר הקונסרבטוריון המקומי ותלמידו של מאסטרו פטר ורטהיימר. לפני כשלוש שנים השיק את אלבום הבכורה: "אגדלך", הכולל את מיטב הקלאסיקות בעיבודי סמות’ ג’אז, בהשארת מוזיקת עולם עכשווית.

צילום: ישי זולברג

האלבום, שהיה מועמד לפרס הגרמי היוקרתי, מביא בשורה של ממש לחובבי הז’אנר: לא בכל יום יוצא אלבום אינסטרומנטלי על טהרת הג’אז, מה גם שהאלבום מכיל את מיטב להיטי הזמר היהודי של כל הזמנים בהגשה מיוחדת ויוצאת דופן.

אדיר כוכבי, המנהל האמנותי של סדרת המופעים החדשה בהפקתה של החברה העירונית לתרבות אשדוד, הינו חצוצרן, מעבד, מלחין ומפיק, בוגר האקדמיה למוסיקה של אמסטרדם, הפועל למעלה מ- 25 שנים. ניגן לצד אמנים והרכבים מובילים באירופה, אמריקה וישראל והיה שותף לפרויקטים מגוונים בארץ ובעולם.

בין היתר, ניהל אמנותית את האירוע '100 אחוז מקורי' שאיחד 20 אמנים מקומיים למופע משותף, וכן היה שותף להפקת יום המוזיקה הבינלאומי באשדוד. במרכז פועלו כיום, מוביל כוכבי את ההרכב "אדיר כוכבי והשורשים" - הרכב המזניק את המוזיקה התימנית השורשית אל המאה ה-21.

בין השירים הנבחרים במופע, אפשר יהיה לשמוע  את: 'אגדלך', 'השבעתי', 'ישימך' ועוד.

יום רביעי, 13.02, בשעה 21:00 - "The jawz". מכירה דרך אשדודית 50 ₪, מכירה מוקדמת 60 ₪ וביום האירוע 70 ₪ . בית אריה קלנג, רח' יאיר 2, אשדוד. לפרטים ולרכישה: 08-9221883