גוף ראשון, יחיד: גבריות באמנות הישראליתהחודש (יוני) במוזאון אשדוד לאמנות תיפתח תערוכה חדשה שתציג פרטי אמנות של למעלה מארבעים אמנים מקומיים מתקופות שונות, ותפרוש למעשה את פניה של הגבריות הישראלית

עדי נס 1996

"גוף ראשון יחיד: גבריות באמנות הישראלית" הינה תערוכה חדשה, הפורשת את פניה של הגבריות הישראלית כפי שהיא משתקפת באמנות המקומית, כיום ובעבר. בתערוכה, שאותה אצרו יובל ביטון ורוני כהן- בנימיני מוצגות עבודותיהם של למעלה מארבעים אמנים מקומיים מתקופות שונות והיא מבקשת לעורר שיח מעמיק על החוויה הגברית לגווניה.

התערוכה מקבצת מגוון רחב של עבודות מראשית המאה ה-20 ועד ימינו, רבות מהן מכוננות ורבות השפעה, בניסיון להאיר מופעים וייצוגים של גבריות ישראלית מנקודת המבט של שיח הזהויות והמגדר העכשווי.

היא מציגה עבודות של הבולטים באמני ישראל לאורך השנים ומבקשת להשיל את הפרשנויות המוכרות והמקובלות ולהאיר אותן באור חדש ביחס למודל הגבריות המקומי - מודל שנתפס עדיין במובנים רבים כ"מובן מאליו". כך מבקשת התערוכה לסמן את הגבריוּת הישראלית כ"זהות" מובנית ומובחנת.

Moshe Mokady - Self Portrait, early 1920s - oil_on_canvas

התערוכה פורשת את פניה של הגבריות הישראלית ואת השתקפותה בסדר החברתי המקומי, כיום ובעבר, ובוחנת את מודל הגבריות הישראלי כפי שמשתקף בתרבות, בחברה, במשפחה, ביחסים בין המינים ועוד. כך, עולים מהעבודות מהלכי הגדרת הזהות של המגדר הגברי ה"הגמוני" המקומי.

מבעד לשיח הזהויות והמגדר העכשווי, המצוי בתהליכי שינוי והתהוות, התערוכה מנכיחה את מערך התפקידים החברתיים, הציפיות וההגדרות של גבריות לאורך השנים, ומשקפת בעיקר את מהלכי ההתפרקות מכל אלו ואת הפניית העורף אליהם לטובת האישי, הפנימי והפרטי.

באמצעות עבודות של למעלה מארבעים אמנים מתקופות שונות, התערוכה מבקשת לעורר שיח מעמיק על החוויה הגברית לגווניה.  בין האמנים המציגים בתערוכה: ראובן רובין, יגאל תומרקין, משה גרשוני, אורי ליפשיץ, אבשלום, אורי קצנשטיין, עדי נס, דויד עדיקא ורבים אחרים.

פתיחת התערוכה, מוצ"ש, 15 ביוני 2019 בשעה 20:30. תאריך נעילה- נובמבר 2019. כרטיס כניסה למוזיאון: 30 ₪ (תושבי חוץ); 25 ₪ (תושבי אשדוד); 15 ₪ (גמלאים). שעות פעילות המוזיאון: ימים א', ב', ד', ה' 16:00 – 9:00 ,יום ג' 20:00-9:00 יום ו' ושבת : 13:30-10:30, מוזיאון אשדוד לאמנות, דרך ארץ 8, אשדוד.  למידע נוסף חייגו: 08-8545180/1 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה