מתוך הסרט 'פרא'

כשהוקם בית החולים לחיות בר בספארי ברמת־ גן בשנת 2005, היעד היה לטפל בכ-200 חיות בשנה. מספר המטופלים עומד כיום על למעלה מ-4,000. הפער בין  היכולות הפיזיות והטכניות להקרבה ולמסירות הצוות שפועל במקום, הוא זה שמניע את הסרט הדוקומנטרי "פרא" והופך אותו לפיוטי, מלא חמלה ומעורר שאלות מוסריות.

שלוש שנות צילומים אינטנסיביות שכללו עליות ומורדות, רגעים של ייאוש וכאב, התרוממות רוח וסיפוק, נערכו לסרט שמספר סיפור אחד גדול, אבל גם צולל לעלילותיהן של כמה מהחיות שעברו בבית החולים ולסיפוריהם האישיים של האנשים שטיפלו בהן.

בסרט נראית המציאות היומיומית איתה מתמודדים גיבורי הסרט: הווטרינרית ד"ר אריאלה רוזנצווייג והמטפל הראשי שמוליק לנדאו. ד"ר רוזנצווייג היא הלוחמת, זו שלא מוותרת ודואגת לכל בעל חיים כאילו היה בנה הקטן. לנדאו הוא האיש עם הרגליים על הקרקע, שמנסה להסביר שלפעמים צריך לשחרר, להרפות, ולתת לטבע לעשות את שלו גם אם זה נראה אכזרי.

מערכת יחסים בין חולה לרופא היא דבר מורכב תמיד, אבל כשמטופל לא יכול לדבר או לקבל החלטות עבור עצמו , זה הופך להיות מסובך במיוחד. אוריאל סיני, מבכירי צלמי העיתונות בישראל, הוא זה שיזם, ביים יחד עם דנאל אל־פלג וכמובן צילם את הסרט.

"תיעדתי שם סיפורי סטילס במשך כשנתיים וחצי" מספר סיני, "פעם בחודש בערך הייתי מגיע למקום ומצלם, מחפש סיפורים מעניינים כדי שמגזינים בעולם ירכשו חבילת צילומים ויפרסמו אצלם." 

"המקום ריתק אותי, וידעתי שאני רוצה לחזור ולצלם בו סרט" הוא מוסיף, "אבל אני צלם עיתונות כבר הרבה שנים, ולא בדיוק ידעתי איך הדברים קורים בסרט. מתברר שהכול מתרחש שם מהר, ומכל כיוון. טירוף מוחלט. ביקשתי מדנאל להצטרף אליי, ובעצם שהינו שם כמעט שנתיים וחצי נוספות ופשוט צילמנו וצילמנו בלי סוף. מאות שעות של גלם".

יום שלישי, 22.01, בשעה 11:00, הקרנת הסרט 'פרא' - בסיום הסרט מפגש עם הבמאית דנאל אל פלג. 20 ₪ כולל כיבוד קל. מרכז תרבות מונארט, דרך ארץ 8, אשדודלמידע והזמנות: 08-8545130/1