אריה ורדי | צילום: דניאל פלג

לא בכל יום מגיע חתן פרס ישראל לאשדוד, ומומלץ לחובבי המוזיקה באשר הם, להגיע למפגש החגיגי שיתקיים בשישי הקרוב (21.12) במונארט מרכז תרבות, בהנחייתו של פרופ' אריה ורדי.

ורדי, חתן פרס ישראל בתחום המוזיקה לשנת 2017, מורה ומנצח ישראלי המכהן כפרופסור בבית הספר למוזיקה ע"ש 'בוכמן-מהטה' באוניברסיטת תל אביב וגם בבית הספר הגבוה למוזיקה בהאנובר, זכה בפרס שופן ובפרס אונסק"ו והגיע למעמד בינלאומי כאחד המוזיקאים המובילים של ישראל.

בחלקו הראשון של המפגש יערך קונצרט-הרצאה של ורדי בנושא 'נערה ושמה אונדין'. 'אונדינה' הוא שמה של נימפת מים מן המיתולוגיה הגרמנית, עליה כתב דה לה מוט-פוקה ב-1811 נובלה שהצליחה מאוד, ועותקיה היו זמינים באירופה בתרגומים לשפות שונות. על פי הנובלה נכתבו בין השאר אופרות מאת צ'ייקובסקי, א.ת.א. הופמן, בלט מאת הנצה, וקטעים לפסנתר מאת דביסי וראוול.

פרופ' אריה ורדי | איור: רומן רבינוביץ

בבסיס העלילה עומדת אונדינה, נימפת מים ובתו של מלך הים, אשר מימוש אהבה לבן-אדם יעניק לה נשמה נצחית. הסיפור עוקב אחר כמיהתה לנשמה, עלייתה לחוף, חייה בין בני האדם, התאהבותה, והמשבר אשר מוביל אותה להרוג את אהובה לשעבר.

דמותה זכתה רבות לביטוי אמנותי בפרוזה, בשירה, בציור ובמוזיקה כאשר גם מלחינים כשופן, דביסי וראוול לא עמדו בפני קסמיה. ורדי יעסוק במורכבות דמותה וידגים ביצירות מוזיקליות.

בחלקו השני של המפגש, ורדי, שהחל את דרכו על במת הקונצרטים בגיל חמש עשרה, יערוך רב שיח בנושא תחרויות לפסנתרנים, בהשתתפות זוכי התחרות "פסנתר לתמיד" לדורותיה, ואורחים נוספים.

יום שישי , 21.12, בשעה 13:00, במונארט- מרכז תרבות באשדוד, דרך ארץ 8, אשדוד. האירוע פתוח לקהל הרחב.