איל פרץ, צילום: פבל טולצ'ינסקי ל-odrey

"בקיץ 84 צפיתי בכבלים הפירטים בפסטיבל וודסטוק" אומר איל פרץ זמר הנשמה מאשדוד, ומוסיף: "כשראיתי ושמעתי את ג'ו קוקר, התרגשתי עד דמעות והבנתי שמוסיקת הנשמה האמריקאית השחורה ואני הולכים לחתונה קתולית."

בשבוע הבא (יום ג', 11.12), יעלה פרץ יחד עם ה'גרוב בנד' לבמת המופעים של מרכז קהילתי 'חרצית', וייקח את הקהל למסע בשבילי מוסיקת הנשמה האמריקאית שאליה הוא מחובר בכל נימי נפשו. 

"במוסיקה הזו היה המקור אליו שאפתי להגיע כמוסיקאי" הוא אומר ומוסיף בנחרצות: "עד היום אני יכול להתרגש עמוקות מקטע של גוספל כנסייתי או מעוד בלדת סול קורעת לב."

איל פרץ, צילום: אסף מיימון

קיץ 1986 הייתה השנה בה עבר איל יחד עם משפחתו ממגדל העמק להתגורר באשדוד ולדבריו, מיד נוצר החיבור שהפך אותו ל'אשדודי בנשמה'. קודם לכן, עוד שהתגורר במגדל העמק, פרץ מתאר תנאי חיים לא פשוטים בהם המוסיקה הייתה נקודת האור שבקצה המנהרה.

"עוני ומצוקה, אלימות, תסכול ושאר חומרי הרס היו מציאות היומיום" הוא אומר ומוסיף: "יחד עם זאת, האופציה של האזנה לתקליטים וקלטות, הרעב למוסיקה לעוד סולו גיטרה מרגש, שעות עמידה מול המראה ונגינת סולו דמיונית באוויר עם להקות דוגמת פינק פלויד, לד זפלין, סנטנה, סגול כהה ואחרות, היו למחוז המפלט שלנו ובריחה לעולם של רצון להגשים חלום במקום להיכנע למציאות הקשה."

איל והגרוב בנד בהופעה

לצד העיסוק במוסיקה, פרץ לא שכח לרגע את אלו שלא שפר עליהם גורלם, והצטרף כרכז פיתוח עסקי בבית הספר מפת"ן ארזים יבנה, שבו לומדים בני נוער בסיכון.

למרכז קהילתי 'חרצית' יגיע פרץ למופע והרצאה על מאבק השחורים לשחרור מהעבדות ומאבק לזכויות אדם של הדמויות המופתיות: מרטין לותר קינג, רוזה מרקס, מלקולם אקס ואחרים. על התפתחות הז'אנרים המוזיקליים והקשר בינהם להיסטוריה-מסע לעולם הבלוז, הג'אז, הרגאיי, הגוספל, ההיפ-הופ ,הפאנק, הרוק, הדיסקו ועוד.

אייל "סול-מן" פרץ ו'הגרוב בנד', אורחים: עמק עמרמי - זמר, יוסי עטר גיטרה, דורית מלכה - זמרת, ליאור אבבה - זמר, סקסופון - נחמיה, גיטרה - איציק פרידמן, קלידים והאמונד רודס - רוסטיק לרמן, תופים - יאיר בן סימון, בס ושירה - רונן הרוניאן, זמרת אורחת - נווה גדז. סאונד: יובל צדוק.

יום שלישי, 11.12, בשעה 19:00, מרכז קהילתי 'חרצית', שד' הפרחים 18, אשדוד. 20 ₪ בלבד כחלק ממיזם הפנאי 'התושב במרכז הקהילתי'.
למידע והזמנות: 08-8542830