העץ ברובע ו' הינו עץ פיקוס שקמה וללא ספק הינו מוותיקי העיר אם לא הוותיק ביותר באשדוד.  ע"פ יוסי לרר מנהל אגף הנטיעות בעיריית אשדוד מעריך שעץ הפיקוס מציין\ חוגג 80 שנה .

מדובר באחד  המקומות הנוסטלגים של רבים מתושבי אשדוד, העץ הוותיק שנמצא בלב מרכז רובע ו' VAV כבר שוכן במקום 80 שנים מהווה סימבול  והצליח ליצור סביבו במהלך השנים מאז תחילת גדלותו ועד היום סוג של פינה חמה עם זכרונות אישיים רבים ומגוונים  אשר צרובים עד היום ,מקום שבו נרקמו יחסי שלום, אהבה, אחדות והנאה בדיוק אותם עקרונות אשר תרבות ההיפ הופ מושתת עליהם ובזכות כך נוצר חיבור בין הפסטיבל לעיצוב האורבאני שעתיד האזור לקבל במסגרת הפסטיבל.
צילום:  מנהלת רובע ו'

כבר עכשיו החלו עבודות הציור סביב העץ במטרה להכין אותו לקראת הפסטיבל ולהפיק עיצוב אורבני חדש  במטרה   יקבל חיים חדשים  במסגרת פסטיבל ההיפ הופ באמצעות  ליצור אלמנט אומנותי מיוחד שיוסיף עניין מיוחד בכיכר. את הפרויקט יוביל אומן הגרפיטי  האשדודי ומהמובילים בארץ  דודי שובל שהינו גם תושב רובע ו ' אשר גדל מתחת תצילו של העץ וכיום  נחשב למובילים בתחום.  הציור האורבני – הגרפיטי הוא אהבתי חיי אני מצייר בארץ ובעולם, ההתחלה הייתה באשדוד ועם השנים התקדמתי ובצעתי גם פרויקטים משותפים עם עיריית אשדוד ,מציין שובל.

דודי שובל : "בכנות אני יכול לומר שהפרויקט של העץ ברובע ו' שאבצע במסגרת פסטיבל ההיפ הופ באשדוד מהווה בשבילי התרגשות אדירה וביד רועדת אני מבצע את עבודת הציור סביב העץ המסמל את העבר ההווה וכפי הנראה גם את העתיד של אשדוד", אין הרבה מקומות ייחודים ונוסטלגים כמו העץ היפהפה ברובע ו'."

צילום: החברה העירונית לתרבות ופנאי

מארגני הפסטיבל, החברה העירונית לתרבות ופנאי ביחד עם השותפים ראש מנהלת רובעו ומתנ"ס קופף,  מציינים  שהעץ נבחר גם בגלל הצבעוניות של ציורי הגרפיטי המהווה ביטוי ישיר לרב גוניות של תושבי העיר ובמובן זה גם של העץ  שבסביבתו ניתן למצוא במהלך כל אותם עשרות שנים את העולים שהגיעו מ-99 מדינות והביאו איתם תרבויות שונות ונוצר פסיפס תרבותי אנושי בדומה לציור הגרפיטי עשיר ומגוון. .

עוד הוסיף שובל : "חשוב לי שתושבי העיר יבואו וייקחו יחד איתי את העיצוב החדש ,דרך אותם סיפורים אני מקבל את ההשראה האומנותית וכאן חשוב לי מאוד להרגיש את אותן תחושות וזיכרונות.  זאת כיכר שמשותפת לכולנו תושבי אשדוד .

אז מה זה היפ הופ ???

ההיפ הופ נשמע כמעיין קבוצה סגורה של חובבי מוזיקה ,מסתבר שרבים מכירים את מוזיקת ההיפ הופ שמצליחה ליצור חיבורים  בזכות מספר ז'אנרים אותם היא מייצגת. הפסטיבל מהווה הזדמנות לכלל תושבי העיר לבוא ולראות, לחוות ולנסות לקחת חלק פעיל בפסטיבל מושקע המתקיים לראשונה באשדוד.

בין אם אתה רקדן, ראפר, צייר גרפיטי יוצר מוזיקה או סתם אדם שאוהב אנשים – כולם שונים אך כולם שווים, ובאמת ללא כל הבדל של דת מין וגזע – ויש מקום לכולם.

לראשונה מתקיים פסטיבל בקונספט שכזה בארץ שמאחד את כל מרכיבי ההיפ הופ -ולא סתם באשדוד, שנחשבת ל"עיר בירת תרבות ההיפ הופ" בסצנה המקומית. הפסטיבל באשדוד לוקח אותנו לרחובות של אזור ו' שבו צמח הזרם העיקרי של רקדני הברייקדאנס וההיפ הופ בעיר.

אנו קוראים לכולם, לבוא לקחת חלק ולשמוח איתנו בקיום הפסטיבל המיוחד הזה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]