משבר הקורונה ממשיך להתעצם כאשר בישראל נערכים לקראת ההאטה של המשק עד כמעט עצירתו המוחלטת לפחות עד אחרי חג הפסח. 

חלק מהצעדים הנוספים יהיו סגירת של גני הילדים והחינוך המיוחד החל מיום ראשון הקרוב.  במערכת החינוך נערכים לסגירת הגנים והחינוך המיוחד החל מיום ראשון בבוקר, זאת לאחר שביום חמישי הודיעה הממשלה על סגירת כל בתי הספר, למעט הגנים והחינוך המיוחד.

בכך תושלם השבתת מערכת החינוך וכל 2.3 מיליון תלמידי ישראל ישהו בביתם החל מראשון ועד למועד שאינו ידוע בשלב זה, שבשלב הראשון דיברו על לפחות עד אחרי חופשת הפסח, אבל זה יכול להמשיך גם מעבר לכך.

בינתיים הישראלים ניצלו את יום שבת בכדי לערוך קניות ולאגור מזון בסופרים, שגם באשדוד סניף טיב טעם בעיר היה פעיל מהרגיל, עם תורים גדולים בכניסה. 

אתר שופרסל אונליין שוב נפל, כאשר עוד קודם לכן, המועד הקרוב ביותר למשלוח היה יום חמישי, כשבימים כתיקונם האתר מספק מספר מועדי משלוח לבחירה, כולל למחרת.

צילום: עינת גרציאנו, YNET

יוסי שליו, מנכ"ל טיב טעם: "אלפי אנשים מגיעים לסניפים שבדרך כלל יש קונים בשבת, אבל הפעם מדובר בכמות אחרת לגמרי. יש לנו תורים עד המעברים. המוני אנשים. המון. העובדה שאנחנו פתוחים בשבת מאפשרת לאנשים להצטייד".

"הצטיידנו בהכל מראש ואנחנו מלאים בסחורה. פרט לביצים יש הכל, וכרגע אנחנו גם קצת קצרים במוצרי עוף. יש לנו הכל ממוצרי האגירה: נייר טואלט, נייר מגבת, אורז, פסטה, ירקות. העלייה במכירות היא של 40% ופי שניים בחלק מהסניפים".

"לא הגבלנו כמות קנייה על שום מוצר, כי אי אפשר לשלוט בזה עם מספר האנשים שיש פה ולא נשים מגבלה. כל זמן שיש מוצר על המדף - נמכור אותו".

במקביל, במשרד הבריאות מנסים להרגיע את הציבור לנוכח הבהלה וההסתערות על המרכולים. מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, אמר אחר הצהריים כי במקרה של הקשחת צעדים, הסופרים יישארו פתוחים.

"אין טעם להסתער עליהם. המערכת נערכת אבל בכל תסריט אפשרי הסופרים ישארו פתוחים. אני מבקש מהציבור לנהוג באחריות ולהקשיב להנחיות הגורמים המוסמכים לכך". 

גם מטעם ראש הממשלה בנימין נתניהו נמסר כי מפעלי המזון ממשיכים וימשיכו לפעול כסדרם: "לרשתות המזון יש מלאי גדול. ייבוא המזון לישראל נמשיך. אין צורך לאגור מזון. הנגישות לרשתות המזון והפארם תימשך".

מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל, ח"כ לשעבר אבשלום (אבו) וילן, אמר: "צפירת הרגעה. החקלאות הישראלית יודעת לספק את כל התוצרת הטריה ירקות פירות בשר ביצים חלב ומוצריו.

אין מחסור גם באורז סוכר ובשר המיובא מחול. גם אם בימים הקרובים אנשים יתבקשו להשאר בביתם כל חנויות המזון יהיו פתוחות והתוצרת שלנו החקלאים תמשיך לזרום כסדרה". 

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]