מסתמן: סגר כללי בחג שני ובמימונההערב (ב') צופיה הממשלה להכריע האם ממחר ועד יום ראשון בבוקר יוטל סגר מלא, בדומה שזה שהוטל בערב הפסח. הצפי שאזרחי ישראל ייקראו להישאר בבית משפחותיהם הגרעיניות כאשר במוצאי החג צפויה אכיפה משמעותית

צילום: עופר אשטוקר

הממשלה תתכנס היום (שני) לאשר הגבלות בשביעי של פסח, מימונה וסוף השבוע - כך הוחלט בתום התייעצות שקיים ראש הממשלה נתניהו.

משרד הבריאות המליץ להטיל את המגבלות בשל החשש כי השילוב של אווירת החג (במיוחד מימונה) יחד עם אווירת סוף הסגר, יביאו להתרופפות משמעותית בשמירה על הנחיות הריחוק החברתי.

עם זאת, ביום חמישי ב-15:00 קבע נתניהו דיון שרים בנושא אסטרטגיית היציאה מהמשברעל פי הסיכום בדיון, יוכנו תקנות לשעת חירום להטלת הגבלות על יציאת התושבים מיישוביהם מיום שלישי (ערב החג) בשעה 17:00 עד יום ראשון ב-6 בבוקר.

לגבי מקומות עבודה, המתכונת תהיה דומה לזו של הסגר ביום לפני הפסח, ותושבים ייקראו להישאר במשפחותיהם הגרעיניות. במוצאי החג (יום רביעי בלילה) צפויה אכיפה משמעותית במיוחד בבתי מאפה, חנויות ומרכולים שאליהם צפויים להגיע אזרחים כדי לקנות מוצרי חמץ.

יישובים ערביים יוחרגו מההגבלות האלה, כפי שנעשה לקראת ליל הסדר. משמעות ההגבלות היא ביטול בפועל של חגיגות המימונה.

בנוסף להגבלות הללו, אמרו היום במשרד לביטחון הפנים כי פקחים עירוניים יוכלו לאכוף את ההנחיות, למנוע שהייה במקום אסור במרחב הציבורי ולקנוס תושבים.

עד כה, הוסמכו הפקחים לקנוס בתי עסק שפעלו בניגוד להוראות, וכעת לאחר תהליך הסמכה הם יופעלו על ידי הרשויות המקומיות גם במרחב הציבורי, בתיאום עם המשטרה.

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה