צילום: משרד הבריאות

מספר חולי הקורונה בישראל ממשיך לזנק: במשרד הבריאות מדווחים הבוקר (ה') על יותר ממאה חולים נוספים שנדבקו בנגיף ביממה האחרונה - בסה"כ 529 חולים נכון לשעה זו. עוד נערכו ביממה האחרונה למעלה מאלפיים בדיקות, ובשל העלייה המשמעותית, חל עיכוב בתוצאות.

בתוך כך, דווח הבוקר כי המוסד הצליח במהלך הלילה להביא לישראל יותר ממאה אלף ערכות בדיקה נוספות וצפוי להביא מיליונים נוספים. בראיון לאילנה דיין בגלי צה"ל, מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב התייחס לדיווח: "הערכות ככל הנראה כבר הגיעו לישראל, אבל צריך לבדוק את התוקף שלהן ושהן מתאימות וזה מה שנעשה בשעות הקרובות".

"אנחנו נערכים לשלב הבא בו יהיו יותר חולים בישראל ואנחנו נצטרך יותר בדיקות כדי לאתר אותם" – הוסיף בר סימן טוב, "עלינו כבר אתמול למעל 2000 בדיקות, בתחילת שבוע הבא נהיה ב-3000 בדיקות ליום ולאחר מכן ב5000. שוב, אנחנו מעריכים ולומדים מכולם, אנחנו לומדים מקוראה, מטאיוואן והונג קונג וסינגפור ומכל מדינה שיש לנו משהו ללמוד ממנה, גם אם היא נכשלה".

בר סימן טוב הוסיף והתייחס לאסטרטגיה הנוכחית בה פועלת הממשלה כיום למניעת התפשטות הקורונה ולתרחישים השונים שצופים בממשלה להמשך: "האסטרטגיה שלנו מבוססת על מילה אחת וזה זמן. אנחנו רוצים להרוויח זמן, אנחנו פועלים בתנאי אי וודאות אדירים ומאוד מקווים שבסין המחלה דועכת ושלא תהיה התפרצות שנייה, הלוואי וזה אכן יהיה כך. אולי הקיץ יביא איתו בשורה של דעיכת ההדבקה, התרחישים שאנחנו נערכים אליהם הם תרחישים אחרים".

"לפיהם" – הוסיף מנכ"ל משרד הבריאות, "הדבר הזה ילווה אותנו לעוד חודשים ארוכים ולכן אנחנו צריכים לנצל את הזמן הזה שהמחלה לא מתפשטת פה בצורה שהיא מחוץ לשליטה, ומצד אחד לשנות את אורחות חיינו שיהיה מספיק משמעותי בפוטנציאל להדבקה, ומצד שני, שהמערכת שלנו תהיה ערוכה להתמודד עם שיא התחלואה".

"אני לא רוצה לתת תרחישים אופטימיים סתם" – ביקש לומר, "אני מאוד מקווה שהמציאות תהיה טובה ושאנחנו נהיה באיזה שהוא אירוע קצר, אבל אנחנו נערכים. אני אגיד לך למה אני נערך, החשש הגדול שלי הוא שבחורף הבאה תהיה לנו גם את השפעת העונתית בתחלואת קורונה".

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]