פינוי הפצוע בנמל
בשעה האחרונה נצפו כוחות ההצלה באשדוד מפנים אנשים באמבולנס כשהם עוטים חליפות מגן לגופם. הדבר עורר בהלה בקרב התושבים, אלא שמבדיקה של מערכת אשדוד נט עולה כי כוחות ההצלה בסך הכל נוקטים משנה זהירות. 

האירוע הראשון אירע בתוך נמל אשדוד, כאשר צוותים של מד"א הועזקו לפנות ימאי ששבר את רגלו. בהודעה שהופצה לעובדי הנמל נכתב: "לכל העובדים - יש כרגע פינוי של ימאי ברציף 7 ששבר רגל. הגיעו לפנות אותו צוות מד"א עם משטרה שבאו עם אמצעי מיגון. לידיעתכם".

האירוע השני אירע בשדרות תל חי בעיר, כאשר צוותי ההצלה פינו אדם לאמבולנס כשהם עוטים חליפות מגן. תיעוד של האירוע הופץ ברשתות ועורר בהלה בקרב הציבור, אלא שכאמור, מדובר בחשד בלבד, ולא בחולים שזוהו בוודאות כנושאי הנגיף.

בהודעה שהוציאה עיריית אשדוד בעמוד הפייסבוק שלה, נכתב: "בזמן הקרוב תחשפו לא מעט לצילומי וידיאו של עובדי ומתנדבי מד"א עם חליפות ומיגון המגיעים לקריאות שונות או מפנים אדם באמבולנס. הדבר אינו מעיד בהכרח על כך שאותו אדם נדבק בנגיף הקורונה.

הפצה לא אחראית של תכנים אלו, תורמת להתרבות "פייק ניוז" ויוצרת בהלה מיותרת בציבור. לראיה, במקרה שפורסם מוקדם יותר היום, לא פונתה משפחה שלמה כפי שפורסם".

כך זה נראה >>

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]