צילום: מיקי חובל

תמהיל הנוכחים בכנס, שעסק בכלי אבטחת מידע במהלך תהליכי פיתוח, כלל מגוון של אוכלוסיות העיר בשונה מן המרכז, ונכחו בו עשרות צעירים וצעירות מאשדוד והסביבה. מי שהובילו את הכנס ושיתפו מניסיונם אלו הם אלכס פלג ודימה רבליס, שני בכירי הייטק מנוסים תושבי העיר.

קהילת ההייטק אשדוד, שמונה כאלף חברים בקבוצה סגורה בפייסבוק, שמה לה למטרה לחשוף בפני צעירי אשדוד את עולם ההייטק והיזמות. בין היתר היא מייעצת ומסייעת במנטורינג, מסייעת באיתור עבודה לחסרי ניסיון, יוזמת ומארגנת אירועים וכנסים מקצועיים ומסייעת לצמיחת עסקים וחברות בעיר.

יניב קקון, המשנה לראש העיר אשדוד ומחזיק תיק הצעירים: "המיטאפ מצטרף ל'Hub' ליזמות, לפורומים לפיתוח קהילות, למאיץ הטכנולוגי ולאקו סיסטם של למידה וחדשנות שמתפתח בימים אלה במרכז כיוונים - אשדוד. יחד עם צעירי אשדוד, נבנה כאן מקום פורץ דרך – חברתית, אומנותית, עסקית וטכנולוגית. אנחנו גאים בשותפות החשובה עם קהילת הייטק אשדוד, זהו צעד נוסף בדרך להגשמת החלום".

מיקי חובל: "כחלק מחזון עיר הייטק של הקהילה שיתפרסם בקרוב, אנחנו מקיימים אירועי הייטק מקצועיים ומנגישים חברות הייטק וסטארטאפים הפועלים בגזרה הבינלאומית ומקומית מול אנשי ויזמי ההייטק באשדוד והסביבה. אירוע מקצועי ראשון מיני רבים שבקרוב יתפרסמו".

דיאנה נמולקין: "כאשת הייטק 20 שנה שעובדת באזור המרכז, אני משלמת מחיר משפחתי יקר מאוד כל יום על קו אשדוד - ת"א. אני גאה מאוד בקהילה שהקמנו יחד עם החברים "הייטק באשדוד והסביבה". אני כאן כדי לעשות את כל מה שאפשר על מנת להביא אלינו חברות הייטק מדהימות".

"ה-MEETUP שקיימנו אמש" – הוסיפה נמולקין, "הוא רק סנונית למה שעתיד להתרחש בעיר. אני קוראת לנשים ואנשים נוספים להצטרף לקהילת ההייטק שלנו ולמנף את ההייטק בעיר. ה-MEETUP הבא יפורסם ממש בימים הקרובים".

לפרטים היכנסו לדף הפייסבוק "הייטק אשדוד". להצטרפות לקבוצה בפייסבוק חפשו "הייטק באשדוד והסביבה"