בעלי עסקים רבים מחזיקים בצ'קים דחויים בסכומים גבוהים מאוד, ורבים מהם תוהים האם כדאי להם לבצע ניכיון צ'קים מסחריים בכדי להמיר את הצ'קים הללו למזומן או להמתין שיגיע מועד הפירעון שלהם.

אם גם אתם נמצאים בהתלבטות דומה, קראו את המאמר הבא ותוכלו לקבל החלטה נכונה יותר האם לבצע ניכיון צ'קים מסחריים או לא, האם זה מתאים לכם ולעסק שלכם ובמה זה כרוך.

 

קחו בחשבון: אתם לא מקבלים את סכום הצ'קים המלא

רבים אשר ממהרים לקבל החלטה על ניכיון צ'קים מסחריים עושים זאת מבלי להקדיש מחשבה לכך שבסופו של דבר הם לא מקבלים את הסכום המלא של הצ'ק, החברה המנכה צריכה גם היא להרוויח את העמלה שלה ולכן בסופו של דבר לא תקבלו את כל גובה הצ'ק.

לכן עליכם לחשוב היטב האם אתם באמת זקוקים לכסף הזה במזומן באופן מיידי, גם אם הסכום שתקבלו יהיה בסופו של דבר נמוך מהסכום המקורי של הצ'ק, או שאתם יכולים להמתין למועד הפרעון בכדי לקבל את הסכום המלא.

באופן כללי ניכיון צ'קים מסחריים מתאים לבעלי עסקים אשר זקוקים לכסף באופן מיידי. כאלו שיש להם בעיה תזרימית קשה ולמרות שלא מדובר בסכום המלא של הצ'ק, עדיין ניקיון הצ'קים יאפשר להם להמשיך להפעיל את העסק שלהם ולכן מדובר בפעולה שהם לא יכולים לוותר עליה.

 

ניכוי של חלק מהצ'קים

חשוב להדגיש כי אתם לא חייבים לנכות את כל הצ'קים שברשותכם, חשבו היטב לאיזה סכום בדיוק אתם זקוקים ונסו לנכות רק את הצ'קים המכסים את הסכום הזה. ככל שתנכו סכום גבוה יותר משמעות הדבר הינה עמלה שבסופו של דבר תגיע לסכום גבוה יותר, ואם אתם לא באמת זקוקים לכל הסכום של הצ'קים הדחויים שברשותכם באופן מיידי, נכו רק חלק מהם ותוכלו לחסוך סכום משמעותי מאוד מהחלק שעובר אל חברת הניכוי.

 

כמובן, זכרו כי מדובר בתהליך שיכול לקחת זמן ולכן אם אתם מתחילים להרגיש כי ייתכן ותצטרכו לבצע פעולה כזו התחילו מיד לבדוק את האפשרויות ואל תחכו לרגע האחרון שתקבלו טלפון בהול מהבנק שלכם.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]