פגשנו את מייקל לב לראיון לקראת התמודדות שלו לראשות העיר :

ש: מה הפעילות של התנועה שאתה עומד בראשה?

מייקל : התנועה שלנו –היא יחידה מסוגה במדינת ישראל שעוזרת לניצולי שואה.  היא הוקמה כבר ב2006 על ידי שלמה לב עמי מהאצל, מדובר בתנועה היסטורית שהוא הקים ואני היורש שלו מזה יותר מ10 שנים ובהצלחה רבה  {בוא נגיד ככה} :

אנחנו הצלחנו היום לעזור לאנשים שלא ידעו על הזכויות שלהם לקבל כסף ממשרד האוצר מביטוח לאומי ממשרד השיכון  ,השגנו כסף דרך משרדי הרווחה  לטיפולי שייניים למשקפיים וליתר דברים שאנשים זקוקים. היום למדינת ישראל אין ארגון אליו  יכול אדם להרים טלפון, לקבל מענה וגם לקבל טיפול מסור תמורת דמי חבר בלבד . זה לא קיים.  מה שהצלחנו לעשות, אף חבר כנסת לא הצליח להשיג.

"50% מהמצביעים של כצנלסון כבר לא בחיים ואני יותר טוב מלסרי, עם כל הכבוד לכך שהוא דוקטור". הוא מאמין שיש לו תוכנית טובה יותר מאשר לכחלון לפתרון הדיור באשדוד ושעם הקשרים שלו במרכז הליכוד הוא יכול ליישם אותה.

 

אני מקדם את התנועה באמצעות כתבות, יש לי אתרים בשפה הרוסית והארגון פועל בהתנדבות של חבריו. אין לנו אפילו משכורת אחת.

ש. האזרחים  משלמים דמי חבר ?

מייקל :  בוודאי , אנחנו צריכים לשלם שכירות , ארנונה , מיסים ..

ש : אוקי , בוא תספר לי על התהליך , אני שמעתי על הארגון  עכשיו ואני רוצה להתחבר לארגון מה אני צריכה לעשות אם אני צריכה עזרה וסיוע .

מייקל : לא, זה שייך לאנשים מבוגרים.

ש : אוקי, אז נגיד אני אישה מבוגרת ואני כרגע רוצה איזשהו סיוע , נגיד... טיפול שייניים , בוא תספר לי מה התהליך שאני צריכה לעבור כדי להגיע אלייך ?

מייקל: קודם כל בן אדם שפונה אלינו הוא בעל כרטיס ניצול שואה , אם אין לו כרטיס ניצול שואה זה בעיה , אבל במדינת שלנו לא חסרים ניצולים,  יש קרוב ל200 אלף ניצולי שואה ואנשים האלה לא יודעים לאן לפנות. לאלפים מהם גם אין ילדים ומשפחה והם מחפשים את העזרה .

מייקל לב

ש: אוקי פניתי אלייך לעזרה מה קורה אז ? אני צריכה לשלם איזה דמי חבר בשביל להצטרף לעמותה?

מייקל: בוודאי זה עולה 25 ₪ לחודש הטיפול הוא שנה סך הכל - כלומר 300 ₪ לשנה. בתמורה החבר יכול לקבל כסף עבור טיפולי שייניים, עבור תרגום מסמכים, עזרה בכתיבה , ואפילו  למשקפיים.
אנחנו משתפים פעולה עם הרווחה ונפגעי שואה בישראל ועם הממשלה.  

ש. מדוע הם לא יכולים לפנות לגורמים אלו לבד?

מייקל: הבירוקרטיה  בישראל קשה יותר מהאיום האירני. גם מול הקשישים קשה לעבוד - את אפילו לא מבינה כמה זה קשה לעבוד איתם , פי כמה קשה מעבודה אחרת בגלל שביניהם יש גם עיוורים גם חירשים , אנשים צריכים להסביר להם אלף ואחת דברים

ש : איך זה עובד מבחינת מערך ,יש לך מערך של שירות ? מי מטפל ?

מייקל : השירות הולך בצורה שיש אנשים שעובדים בהתנדבות וסכום סימלי שמקבלים הוצאות כמו נסיעות וכו'.למלא טפסים זה לא פשוט התחלנו לפני שנים , על סמך המילוי הנכון של הטפסים האלה, 1700 איש קיבלו כספים  ממשרד האוצר , שאלה הם יוצאי : מרוקו , אלג'יר , טוניס , איראן , עירק , רוסיה הלנה, אוקראינה, בלרוס, ומולדובה .

ש : אתם מגייסים כספים לעמותה ?

מייקל : שקל אחד אף אחד לא תרם משנת 2006

ש : ניסית לפנות לעירייה ? לאיזשהו גורם ?

מייקל :אף אחד לא רוצה לעזור. מי שכן יש לנו קשרים איתם אלה הם מחלקת הרווחה מנהלת רונית צור ובגדול אנחנו יותר קשורים אליהם

ש: אז היא מפנה אליכם את האנשים שזקוקים לעזרה ?

מייקל : לא, לא מה פתאום היא לא מפנה אף אחד אנשים באים לבד.

ש. קראתי שהחלטת להתמודד על ראשות העיר. למה?

מייקל : בגלל המצב הבלתי נסבל בעיר והיחס המאוד גרוע כלפיי אנשים. לאנשים ואין לאן לפנות  אז אני החלטתי שיש לי את כל האפשריות, ובנוסף לזה אני יודע שיש לי גם סיכוים טובים , אחרת לא הייתי מכריז על התמודדות לראשות העיר . את מקליטה את זה אני מקווה , אז אני נותן לך את הפלאייר שתדעי ותלמדי  על מה מדובר , וכנראה שניפגש עוד הפעם כי פעם אחת לא מספיק ויש עוד דברים לדבר.

ש: הכתבה היא בעצם על העמותה או  על התמודדות שלך לראש העיר ?

מייקל : בוודאי המטרה שלנו זה התמודדות לראשות העיר

העמותה שלי לא זקוקה לפרסום היא כבר מספיק מוכרת , הפרסום שלי זה לראשות העיר ..

ש : אוקי ,בוא נדבר על ההתמודדות שלך לראשות העיר. ספר מה אתה מציע ?

מייקל : כן אז בואי אנחנו צריכים להתייחס לזה בבצורה יותר רצינית וספציפית , קודם כל המטרה היא המחירים של הדירות וכל הסיפור שקורה פה כולל המחיר למשתכן מה שהמציא מר כחלון  זה ממש כמו שאומרים בעברית יותר משוכללת- זה הפסד גדול , גם בזבוז של כסף , אני בעד דיור ציבורי סוציאלי , אני לא  רוצה שהבן שלי {יש לי 2 אחד בן שגודל והשני שרוצה לבוא לגור באשדוד} יבוא וייקח משכנתא מיליון שקל וישלם משכנתא כל כך גדולה אם הוא רוצה להקים משפחה ולהביא ילדים , אני גר באשדוד אבל הבן שלי שגר מחוץ לעיר ורוצה לגור פה , אבל מאוד קשה

ש : מה היכולות שלך לתת פתרון לדבר הזה ?

מייקל : היכולות שלי , זה שאני שייך לליכוד ולמרכז ליכוד  ויש לי כמו שאומרים חברים טובים בליכוד בלי לפרט שמות ובמקרה היום יש לי פגישה בשעה 18:00 עם בנימין נתניהו , אני מקווה שהם יתמכו בי , אני כבר בשלבים של משא ומתן והם יעזרו.

אני צריך מישהו רציני שיכול לשתף איתי פעולה לצורך הבחירות שאנחנו נוכל לשפר את החינוך ואת התרבות בעיר , לצערנו המצב בעיר לא כמו שאני רוצה וכמו שאנשים רוצים ולי יש את היכולת ואת האפשרות ואת הכוח יותר מאשר ללסרי על כל הכבוד שהוא דוקטור , ויותר מאשר לכצנלסון שרץ מטעם ליברמן ורוצה להיות ראש העיר ... אני החלטתי לא להמתין , ולקחת איתי מישהו ולעשות את הצעד הנכון ואני עומד על כך ,

ש: אתה לא חושב שזה תפקיד גדול  עליך?

מייקל : זה תפקיד גדול ואני לא חושב שאני גם  קטן

אני לא רוצה שיזלזלו באזרח הקטן ולפעמיים האזרח הקטן הוא לא כל כך קטן .כמו שחושבים

לפרטים ויצירת קשר עם הארגון : 08-6583720

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]