צילום: יח"צ

הדברים נאמרו לאחר שבשבועות האחרונים עלו הסברות כי הקבוצה תנקוט במהלך זה. בכך זונחת הרשת את המחיר האחיד, כאשר עבור מוצרים נוספים המחיר יעמוד על 8-12 שקלים.

כך, בקטגוריית קופיקס פלוס+ ניתן יהיה לרכוש מוצרים מוגדלים ב-8 שקלים כגון מיצים, כריכים, מאפים, מרקים ועוד. קפה רגיל (250 מ"ל) יעלה, כאמור, 8 שקלים ואילו גדול (370 מ"ר יוצע ב-8 שקלים).

חידושים בתפריט כוללים גם לחמניות סביח, שווארמה צמחונית ושקשוקה באותו המחיר. ארוחות שלמות יעלו בין 12-15 שקלים, כמו ארוחת ילדים הכוללת נגיסי תירס ופסטה; ואפילו ארוחת סושי צמחוני;סלמון (מארז 6 יחידות). 4 יחידות של סושי יעלו 5 שקלים בלבד.

בתוך כך, מקימה קופיקס חברה בינלאומית להחדרת המותג - באמצעות הסכמי זכיינות ברחבי העולם, ומנהלת בימים אלה מו"מ להקמת סניפים בצ'כיה, ספרד, בריטניה והמדינות הבלטיות.

החברה מפעילה רשת של בתי קפה מוזלים באמצעות החברה-הבת אורבן קופיקס, ולצד זאת מחזיקה גם במחצית ממניות רשת המרכולים סופר קופיקס, כאשר קרן "גרין לנטרן" של ריצ'י האנטר מחזיקה ב-50% הנותרים.

כיום מחזיקה קופיקס ב-134 סניפי בתי קפה (גם באמצעות זכיינים) וב-30 מרכולים. זאת בנוסף לפעילות החברה ברוסיה, באמצעות החברה הרוסית בה מחזיקה החברה-הבת אורבן קופיקס כ-36%, ושהחלה לפעול ברוסיה לפני כשנה וחצי.

הרשת הרוסית מונה כיום 33 סניפים במוסקבה ו-3 סניפים בסנט פטרסבורג, ובמסיבת העיתונאים ציין ודמני כי הכוונה היא להתרחב ל-180 סניפים ברוסיה בסך הכול.

במקביל פועלת הרשת להגדלת הפעילות השיווקית, שכוללת הרחבת תפריט המוצרים הטבעוניים ופנייה לקהל העסקי באמצעות מכירת מגשי כריכים.

בדרך גם אפליקציה חדשה שניתן יהיה לשלם באמצעותה בסניפי הרשת. "אנחנו רוצים להגיע ל-2 מיליון לקוחות", ציין מנכ"ל הרשת, שכיום קונים בה כ-1.5 מיליון לקוחות. בנוסף, נכנסת הרשת לשוק הקפה באמצעות מכירת פולי קפה וצנצנות קפה של המותג ומגשי סושי.

קופיקס, שהוקמה עם הבטחה לשנות את תרבות הצריכה בבתי הקפה בישראל באמצעות שימת דגש על מחיר נמוך (5 שקלים למוצר), הצליחה להביא לשינוי בשוק, אך זה לא התבטא בדוחותיה. בחודשים האחרונים היא גם העלתה את מחיר המוצרים שלה ב-20% ל-6 שקלים למוצר.

ביצועיה של הרשת הורעו במהלך החודשים האחרונים. בסוף חודש נובמבר פרסמה קופיקס את תוצאותיה ברבעון השלישי של 2017.

על פי הדיווח, הכנסותיה אמנם גדלו ב-5.4% לכ-77 מיליון שקל לעומת הרבעון המקביל ב-2016; אולם היא עברה להפסד תפעולי של כ-1.2 מיליון שקל, לעומת רווח תפעולי של כ-1.7 מיליון שקל ברבעון המקביל.

בשורה התחתונה, הציגה קופיקס הפסד נקי של כ-830 אלף שקל ברבעון, לעומת רווח של כ-1.9 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. במהלך השנה נראתה מגמת התחזקות בפעילות המרכולים שמפעילה קופיקס על חשבון בתי הקפה שלה.

הרשת רשמה עלייה של 25% בהכנסות לרמה של כ-230 מיליון שקל, כשפעילות בתי הקפה התכווצה בכ-18% והכנסותיה עמדו על כ-80 מיליון שקל. ההכנסות מפעילות המרכולים גדלו בכ-71% ל-152 מיליון שקל בתקופה זו, לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]