.

ע"פ פרסום בדה מרקר: רשות החשמל מפרסמת היום (ב') לשימוע הצעות החלטה שמטרתן לוודא עמידה ביעד ייצור של אנרגיה מתחדשת בשיעור של 10% עד לסוף 2020. 

ההסדרות כוללות סדרת תמריצים והקלות המאפשרות, בין השאר, לוועדי בתים ולבעלי גגות אחרים להקים מערכות סולאריות ולמכור חשמל לרשות ללא הגבלה. בכך הן גם מייצרות תועלות למתקני הגגות על פני מתקנים קרקעיים, בהן צמצום השימוש בקרקע יקרה, קירוב הייצור לצריכה ומניעת עלויות על הרשת. התוכנית מתפרסמת על רקע פיגור קשה ביעדים הממשלתיים להפקת חשמל מאנרגיות מתחדשות (כדוגמת שמש ורוח).

עלות הקמה של מתקן ביתי נאמדת ב-1,300 דולר לקילוואט. על מנת לסייע בהחזר השקעה מהיר של הפרויקטים בשנים הראשונות להקמתם, מוצע בשימוע שלא להצמיד את התעריף למדד המחירים לצרכן, ולהגדיל בהתאמה את תעריף הבסיס. באופן זה, מתאפשר קיצור משך ההחזר מבלי להגדיל את הערך הנוכחי של התשלום.

נכון להיום עומד ייצור החשמל באנרגיות מתחדשות על כ-3% מכלל ייצור החשמל. ההסדרה החדשה צפויה להוביל להקמתם של עשרות אלפי גגות סולאריים חדשים.

יו"ר רשות החשמל, ד"ר אסף אילת, אמר כי "מדובר בכמות הגדולה ביותר אי פעם שהוקצתה בישראל לגגות סולאריים. ההסדרות החדשות מביאות את המהפכה הסולארית לכל גג בישראל ומאפשרות למשקי בית ולבניינים לייצר לעצמם חשמל, למכור את העודפים לרשת וליהנות מתעריף מתמרץ ומצריכת חשמל ירוקה וזולה. הרשות צופה כי הסדרות אלו יביאו למילוי גגות הארץ בפאנלים סולריים".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]