קרדיט לתמונה: פוטוליה

ביטוח התכולה שבבעלות השוכרים והגנה מפני תביעות בגין נזקים

הסיבות העיקריות בגינן מומלץ לרכוש ביטוח גם עבור דירה שאתם שוכרים, דומות לסיבות לרכוש ביטוח עבור בית או דירה שבבעלותכם. אחד הנושאים העיקריים בנוגע לביטוח הדירה הוא תכולתה כמובן – במידה ובבעלותכם חפצים יקרי ערך (החל מאביזרים אלקטרוניים יקרים ועד לתכשיטים, חפצי אומנות וכו'), הרציונאל לרכוש ביטוח לתכולת הדירה זהה לחלוטין בין אם אנחנו מתגוררים בדירה שכורה או בדירה שבבעלותנו. בשני המקרים ברצוננו לבטח את הרכוש יקר הערך שלנו, ואין זה משנה כלל אם אותו רכוש נמצא בדירה שבבעלותנו או בדירה שאנו שוכרים.

נקודה מהותית שנייה היא הדירה עצמה – המבנה, התשתיות וכו'. במקרים מסוימים בהם נוצר נזק משמעותי לדירה עצמה, ונזק זה נגרם באשמת השוכרים, הם עלולים להיות חשופים לתביעה נגדם, מטעמו של בעל הדירה המעוניין לקבל פיצוי עבור הנזק לדירתו. נניח, לדוגמה, כי בדירה פרצה שריפה, וניתן להוכיח כי מקור השריפה הוא במחדל שלנו – במקרה זה זכאי בעל הדירה לפיצוי בגין הנזק לדירה עצמה, והשוכרים עשויים לספוג תביעה אשר תעלה להם ביוקר. ביטוח לדירה יכול לכסות את השוכרים מפני מצבים מסוג זה.

 

מה אומר החוזה בנוגע לביטוח הדירה?

נקודה חשובה נוספת אליה חשוב לשים לב בהקשר של ביטוח לדירה שכורה היא החוזה עליו חותמים השוכרים. חלק מבעלי הדירות מכניסים לחוזה סעיף בו מצוין כי על השוכרים לרכוש ביטוח לדירה, למשל על מנת לבטח מפני מקרים של נזק משמעותי למבנה עצמו. חשוב לשים לב האם דרישה זו מופיעה בחוזה שכירות עליו אתם חותמים. במידה וכן – אתם, השוכרים, מחויבים על פי חוק לרכוש ביטוח לדירה השכורה. במקרים כאלו חשוב לסכם עם בעל הדירה טרם החתימה על החוזה בדיוק לאיזה סוג ביטוח אתם מחויבים.

 

בין אם אתם מחויבים בחוזה השכירות לרכוש ביטוח לדירה השכורה ובין אם לא, ביטוח מסוג זה יכול להיות רעיון טוב אשר עשוי להציל אתכם במקרה של נזקים שונים לדירה, כמו גם פריצה וגניבה של רכוש. בכל מקרה, מומלץ להתייעץ עם סוכן ביטוח טוב, ובמקרה של חוזה השכירות, גם עם עורך דין המתמחה בתחום.

 

המאמר בחסות אתר כלל ביטוח www.clalbit.co.il

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]