משחקי קופסא

משחקי קופסא מומלצים שנמצאים על המדף כבר שנים. דור ההורים שיחק בהם בהנאה ועכשיו תור הילדים להשתעשע בהם. סולמות וחבלים בגרסאות שונות, רמי, דמקה ועוד. לצד משחקים מוכרים ומסורתיים אלו משיקות החברות משחקי קופסא נוספים חדשים לבקרים. מציאות זו בהחלט מאתגרת את הלקוח כאשר הוא מגיע לחנות הצעצועים במטרה לרכוש משחק קופסא.

כך תבחרו את המשחק המוצלח והמומלץ עבורכם

  • למי מיועד המשחק - לפני שאתם מתעמקים בצעצועים העומדים על המדף כדאי לכם לחשוב עם עצמכם ולהסיק – למי אתם קונים את המשחק. התשובה לשאלה זו תבחן את המועמד ואת גילו. את היכולות שלו ואת תחומי העניין שלו. כאשר ברור לכם מיהו המקבל ומהם התכונות שלו יהיה לכם קל יותר לכוון את הקניה. אם אתם מכירים את הילד – מה טוב. אך אם אתם רוכשים מתנה למישהו שאתם לא לגמרי מכירים? בן של מכרים או קרוב משפחה? במקרים כאלו מומלץ לברר ולשאול מראש. אם אתם מעדיפים לדלג על שלב זה, תוכלו לחשוב מעט ולנסות להיכנס לנעליים של הילד. בנוסף תוכלו לשוחח עם ילד אחר בגיל המדובר ולנסות לקבל כלים להחלטה שלכם. המשחק צריך למצוא חן בעיני הילד. כי משחק שאוהבים הוא משחק שימושי. משחק בלתי אהוב ישב על המדף כאבן שאין לה הופכין.
  • מהי המטרה שלכם ברכישה - לפעמים קונים משחק כדי לשמח את הילד. אך יש הזדמנויות בהם המטרות אחרות. לפתח יכולות או לאפשר לילד לרכוש מיומנויות. עבור כל מטרה שהגדרתם לעצמכם, יהיה עליכם להתאים צעצוע אחר. יש משחקי קופסא שנועדו לפתח יכולות קוגניטיביות. פאזלים, משחקי זיכרון ועוד. ואילו עבור פיתוח כישורים חברתיים יהיה עליכם למקד את החיפוש ולבחור בצעצועים שמשחקים בהם עם חבר אחד או יותר. במשחקים אלו יהיה על הילד להמתין בסבלנות לתורו. לספוג כישלונות מפעם לפעם וללמוד להתמודד עם האכזבה שלו. לדוגמה לוטי קרוטי, מה המצב וכדומה.
  • ערך חינוכי – כאשר אתם אוחזים בידיכם את המשחק חשוב כי תבחנו אותו ותחליטו האם הוא מספק ערך חינוכי לילד. לא כדאי לכם להעניק לילד צעצוע שעלול להחדיר ערכים קלוקלים. שווה בהחלט לנצל את תחומי ההנאה והכיף של הילד ולהחדיר באמצעותם ערכים שילוו אותו לכל החיים.
  • בטיחות – צעצוע אמור לספק לילד ולהורים שעה של מרגוע וכיף. כמה חשוב לוודא כי הצעצוע אינו מכיל בתוכו סיכונים שעלולים לפגוע בילד. חלקים קטנים לילדים קטנים זה סיכון משמעותי. גם אם הילד נראה לכם מעט גדול הוא עלול לעשות שטויות ולהכניס ברגע של היסח הדעת חלק קטן לפה. אל תיקחו סיכונים.

לא תמיד קל לבחור את משחק הקופסא המתאים. מאחלים לכם שתצליחו לקלוע לטעמו של הילד, ולשמח אותו עם משחק אהוב במיוחד!

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]