לפני הכל, ילד שיודע גם אנגלית הוא ילד שמח, מאושר ובטוח יותר בעצמו.

העולם שאנחנו מגדלים אליו את הילדים שלנו שונה באופן קיצוני מחיי השחור-לבן שלנו בשנות השבעים והשמונים. את דוקטור הפבק ו-Here We are מחליפים היום וואטסאפ ומיוזיקלי, אינסטוש וג'סטין ביבר. כבר בשנותיהם הראשונות, הילדים שלנו זקוקים לאנגלית פי כמה מכפי שאנחנו היינו זקוקים לה: באינטרנט, בטלפון, בטלוויזיה, במשחקי מחשב.

וזה עוד שום דבר לעומת הצרכים שלהם בשנות העשרה ולאחר מכן. אי אפשר ללמוד מחשבים בלי אנגלית. אין דרך להשתלב בעולמות הפיננסים וההשקעות בלי שליטה באנגלית. אי אפשר להגיע לחילופי סטודנטים או לתארים מתקדמים ללא לימודי אנגלית. אם תרצו, ככל שהעולם גדל ונפרש בפני ילדינו, כך היכולת של הילד להסתדר בעולם הזה ללא אנגלית הולכת ונעלמת.

וכך, מה שאולי נראה לנו כמו פעילות העשרה נחמדה לילדים, או חוג סימפטי לשעות אחר הצהריים, הוא בעצם הרבה יותר מזה: הוא שלב הכרחי בסולם ההצלחה של הילדים שלנו, ומרכיב קריטי בזהות, בביטחון העצמי ובמקום שלהם בסולם החברתי. ההיכרות עם האנגלית, ההתוודעות אליה והשליטה בה הופכים מיעד לאמצעי בדרך להצלחה עתידית.

למרבה המזל, אנגלית היא לא רק מהלך פדגוגי ותחרות על עתיד הילד. אנגלית היא גם שירים של הביטלס ומשחקי מחשב, היא גם סרטים על גיבורות על ונסיכים, אקשן ורומנטיקה, היא גם סדרות על ילדים מצחיקים וסוררים. ועבור הילדים, הרבה לפני היותה שפה שאי אפשר להסתדר בלעדיה בחיים, האנגלית היא מקור לשמחה, לתקשורת ערה ומרתקת, לביטחון עצמי ולתחושת מסוגלות עזה.

וגם הלימודים עצמם הרבה יותר נחמדים מכל מה שהיכרנו אנחנו בילדותנו.

היום, הילדים לומדים אנגלית במגוון של כלים חווייתיים אינטראקטיביים, על גבי הטלפון, המחשב או הטבלט, מהבית או מסביבת הלימודים, לבד או ביחד. הלימודים הופכים לכלי לפיתוח וקידום חברתי, ולהיכרות עם ילדים אחרים בסביבתם המיידית וברחבי העולם. שוב, לימודי האנגלית הם הרבה יותר מדרך להגיע אל היעד: הם כלי להעצמה ופיתוח אישי כבר בשלב הלימוד.

shuttrrstok

במקוום ה-past simple וה-present progressive המייגעים של ילדותינו, הילדים נחשפים לשפה באמצעים קוליים וויזואליים, נהנים מסדרות טלוויזיה יעודיות שכל מטרתן לשפר את האנגלית ולתרגל אותה, צופים ביחד בסרטים ובהרצאות, לומדים סוף סוף את המילים של ג'סטין ביבר וזוכים במתנה היפה של יכולת לחשוב וליצור בממד חדש לחלוטין. והתוצאה: ילדים שלומדים אנגלית בגיל צעיר מגיע לרמת דיבור וכתיבה דומה לשפת אם, שהם יתקשו מאוד להשיג בגיל מאוחר יותר.

במילים אחרות, האנגלית לא רק מבטיחה עתיד כלכלי בטוח יותר ואזרחות בעולם כולו במקום במדינה אחת בקצה הנידח של המזרח התיכון. האנגלית היא גם אמצעי להנאה, סיפוק ותחושת מסוגלות כאן ועכשיו.

ואם כל זה לא מספיק, אז גם ההורים זוכים לשעה חופש מהילד. ואם זה לא זכייה קטנה בלוטו, אז אני באמת כבר לא יודע מה כן.

מעוניינים לקבל פרטים ? לחצו כאן

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]