דיור מוגן

למרות שהגיל שלישי מצליח להפחיד הרבה אנשים בפועל גיל זה מלא בהנאה, זמן לעשייה והרבה כוחות פיסיים שלא היו בעבר. אמנם הגיל השלישי הוא גיל מאוחר אבל זהו גיל יפה עם קסם ייחודי שאין שני לו.

מה כל כך מיוחד בגיל השלישי?

הגיל השלישי הוא גיל מיוחד בעיקר בזכות העובדה שהוא גיל שעומד בדיוק באמצע, בין שלב של הגילאים הטרום מבוגרים לבין השלב של הגילאים המבוגרים. גיל זה מאופיין בהרבה זמן פנוי שניתן לעשות איתו דברים שטרם התפניתם אליהם. בזכות הזמן הפנוי אנשי הגיל השלישי יכולים להרשות לעצם לטייל בעולם, לפתח תחביבים, לחזק קשרים עם המשפחה ואפילו סתם לנוח בכיף בכל מקום שירצו.

הקשר בין הגיל השלישי לנושא של דיור מוגן

לאחרונה שומעים הרבה את המושג דיור מוגן והקשר שלו לגיל השלישי. דיור מוגן הוא בית הורים לאנשים בגיל השלישי החיים חיים עצמאיים ללא תמיכה קבועה. החיים בבית דיור מוגן עושים את הגיל השלישי אפילו יפה עוד יותר. החיים בדיור מוגן מספקים לקשישים שירותים רבים העוזרים בשיפור חיי היום יום שלהם מהקצה אל הקצה החל מקורסים, סדנאות יצירה, לימודי העשרה, בריכות, חדר אוכל, דירה מאובזרת בכל הנדרש וכדומה.

נהנים יותר מהצעירים

כל אחד מכיר את המשפט "העולם שייך לצעירים" בפועל אנשים שחיים בגיל השלישי, בדרך כלל, חיים חיים טובים ומלאים יותר מצעירים רבים. אנשי הגיל השלישי יכולים להרשות לעצמם לעשות מה שלא הספיקו במהלך החיים. בגיל השלישי בדרך כלל לא עובדים, ואילו שעובדים עושים זאת על מנת להגיע לסיפוק בתחושה העצמית. הקשישים הגרים במסגרות של דיור מוגן נהנים מהחיים בהרבה יותר מצעירים הרי מסגרת של דיור מוגן מספקת לדיירים את כל שנדרש על מנת לעשות את חיים טובים הרבה יותר, מהנים הרבה יותר והכי חושב חיים מעניינים.

ממה אנשי הגיל השלישי בכל זאת נהנים?

זוהי שאלת המיליון! אנשי הגיל השלישי נהנים מכל דבר. השילוב של הגיל המאוחר והיכולת לנוע ולהתנהל בצורה עצמאית מאפשרת הנאה שלא כל אחד מצליח לחוות במהלך חייו. אנשי הגיל השלישי יכולים ליהנות מכל דבר החל מרכיבה על רכבי ספורט, לצאת לטיולים בעולם, לקום באיזו שעה שנוח להם, לעשות מה שבא להם באותו יום, ליהנות מהעובדה שיש להם פחות מחויבויות וכדומה.

לסיכום

הגיל השלישי אינו נורא כפי שהרבה חושבים, ליהפך. הגיל השלישי הוא זמן מעולה ליהנות מהחיים, להספיק דברים שטרם עשיתם. בין אם חושבים לעבור לבית הורים או דיור מוגן הגיל השלישי הוא  תקופה מעולה לקבל החלטות בנושאים אלו.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]