אז מה עושים אם שלחתם בטעות הודעה לאיש הקשר הלא נכון או שאולי כתבתם כמה דברים שאתם מתחרטים עליהם? ובכן כל עוד הצד השני לא קרה את ההודעה, וסימון ה"וי" תחתיה לא הפך לכחול, הרי שכנראה תמצאו את המדריך הבא שימושי:
כך זה יעבוד: מדריך קצר למחיקת הודעות מהוואטסאפ
1. לחצו לחיצה ארוכה על ההודעה הסוררת אותה אתם מעוניינים למחוק.
2. בתפריט שנפתח ביחרו את אפשרות המחיקה הרצויה לכם: "מיחקו עבורי" (Delete for Me) או "מיחקו עבור כולם" (Delete for Everyone)
איך תדעו מה האפשרות הרצויה עבורכם? פשוט מאוד:
"מיחקו עבור כולם" (Delete for Everyone) - ביחרו באפשרות הזו אם הודעה ששלחתם נשלחה לנמען אחד או יותר. לאחר שתבחרו באפשרות הזו כל מי ששלחתם לו את ההודעה לא יוכל לראות אותה אך יקבל התראה כי הודעה שנשלחה אליו מכם נמחקה. באותה המידה אם מישהו אחר ימחק הודעה - גם אתם תקבלו התראה שכזו בצ'ט המשותף ושניכם תיחשפו אליה. תוכלו גם לבחור מספר הודעות באותה פעולה ולבחור למחוק אותן יחדיו.
"מיחקו עבורי" (Delete for Me) -  האפשרות הזו היא למעשה האפשרות שקיימת כבר כיום, ובה תוכלו למחוק הודעות מההיסטוריה שלכם, זאת בעוד ההודעות שמחקתם ימשיכו להתקיים אצל הנמענים האחרים בצ'ט המשותף. כלומר המחיקה היא עצמית עבור המשתמש בלבד, כזו המיועדת בעיקר למי שלא מעוניין שאחרים המשתמשים בסמארטפון שלו יגלו את תוכן ההודעות שנשלחו לנמענים שונים.
בוואטסאפ מדגישים שאופציית מחיקת ההודעות תקפה לכל הודעה באשר היא, כלומר גם לסרטונים, הודעות קוליות, תמונות וגיפים. רק אזהרה קטנה, כדי שהאופציות יעבדו כמו שצריך ישנה מגבלה נוספת מעבר לשבע הדקות שחשוב שתכירו אותה. אופציית ה"מחיקה לכולם" תעבוד רק במידה וכל הנמענים משתמשים בגרסה האחרונה של וואטסאפ, וזה נכון לא רק לאפליקציה, כי אם גם לגרסת הדסקטופ של התוכנה.
מגבלה נוספת היא שבמידה והיו בעיות תקשורת או תקלות לא צפוייות, בוואטסאפ מזהירים כי ייתכן והודעה תמחק אצלכם אך לא אצל כל הנמענים, זאת מבלי שוואטסאפ תיידע אתכם על כך - קחו זאת בחשבון.
העדכון החדש יוצא ביממה הקרובה ואמור להתעדכן אצל 1.2 מיליארד המשתמשים של אפליקציית המסרים הפופולרית החל מטווח הזמן המיידי. במידה ולא קיבלתם אותו עדיין המתינו בסבלנות ואל תתפתו ללחוץ או על קישורים המתחזים לעדכון המדובר - זיכרו, עידכוני וואטסאפ לעולם יתבצעו בצורה אוטומאטית וללא שום מעורבות שלכם.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]