למה גנבים שונאים מצלמות אבטחה?

בשונה מאמצעים כמו סורגים, דלתות ביטחון, ומנעולים מתוחכמים, מצלמות האבטחה לבית לא מעמידות מכשול פיזי בפני הגנבים. אבל מנקודת מבטם של הגנבים, הן אמצעי שהרבה יותר מאיים ומפחיד מכל דלת פלדה או מנעול אימתני. דלת פלדה עלולה פשוט להכשיל גנב (לא את הגנבים המקצועיים שבאמת בקיאים ברזי המקצוע), מצלמת אבטחה עשויה להכניס אותו לבית הסוהר.

איך למנוע פריצות

מיד נעמיק בנקודה הזו, אבל ראשית נציין שלאספקט הזה יש משמעות פסיכולוגית רבה. במרבית המקרים, גנבים יוותרו מראש ופשוט לא יתקרבו לבית שמותקנות בו מצלמות אבטחה. במציאות שברוב הבתים אין מצלמות אבטחה, פשוט לא שווה להם להסתכן. העניין הזה הוכח כמרתיע גנבים במידה כזו, עד שיש בתים שהתחכמו ופשוט העמידו מצלמות דמי שלא מחוברות לכלום ולא צריך לתחזק. הפטנט הזה עובד עם גנבים חובבים, אבל המקצוענים יודעים לזהות את הבלוף ומתייחסים למצלמות הדמי כאל 'הזמנה למכה'. לא מומלץ.

מצלמות אבטחה מספקות גם הגנה אקטיבית

ומסתבר שמצלמות אבטחה יודעות גם לספק הגנה אקטיבית, הן אמנם לא ימנעו את הפריצה לבית. אבל באמצעים של היום, פורץ שיזוהה במערכת כזו, יילכד מהר מאוד ובהתנהלות משטרתית נכונה קיימת אפילו תקווה קלושה שתזכו להתאחד עם הרכוש הגנוב. בנוסף, הרבה מאוד מצלמות אבטחה מנוטרות בזמן אמת על ידי מוקדים מאוישים במקצוענים.  במקרה כזה המגמה היום היא לבצע הקפצה שקטה. בנוהל הזה כבר נגדעו הרבה פריצות באיבן ולא מעט גנבים נלכדו עם כלי העבודה ביד.

באופן טבעי יש גנבים שמנסים להתמודד עם מצלמות האבטחה. מיעוטם מצליח, אבל רובם מתקשים. פעם הגנבים נהגו לנסות להשבית את המצלמות, אבל הדור החדש של המצלמות עמיד מאוד בפני ניסיונות השבתה ומניפולציות ובדרך כלל גם משדר אזהרה כאשר ניסיון כזה מתבצע. דרך אחרת היא ניסיון של הגנבים להסוות את עצמם. גם פה ההכרח להגיע ליעד עם מסכות על הפנים מושך תשומת לב. אם המצלמה מחוברת למוקד מאויש הם ייחשפו בלי קשר להסוואה כזו או אחרת. בנוסף, קיימות היום יכולות פורנזיות שעשויות לזהות גם פורץ במסכה.

בשורה התחתונה. מצלמות אבטחה הן אמצעי מאוד אפקטיבי למנוע פריצות. כאן נציין שיש בשוק מאות דגמים שמתאימים לתרחישים שונים, בתים שונים ותקציבים שונים. אנחנו ממליצים לפנות למומחים ולבקש מהם לבנות עבורכם מפרט מדויק. פרטים נוספים תוכלו למצוא באתר של חברת ביסיקיור, ממובילות התחום בישראל: www.bsecure.co.il

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]