1. הגודל קובע

ואנחנו מתכוונים לגודל של הכלב. לכלבים גדולים יש צרכים פיזיולוגים שונים מאלו של כלבים קטנים. אנחנו לא מתכוונים לכמות האוכל שכלב גדול צורך (וכן, באופן טבעי כלב גדול צריך יותר אוכל). לכלבים גדולים בדרך כלל מסת שריר גדולה ולכן הם זקוקים למזון עשיר בחלבונים. בנוסף כלב קטן יתקשה להתמודד עם פתיתי מזון גדולים ואילו פתיתים קטנים פחות מומלצים לכלב גדול  משום שאינם מאפשרים לעיסה שמאפשרת לשיניים להתנקות מאבנית.

  1. הגיל והתרגיל

במהלך מחזור חייו של הכלב, צרכיו משתנים. גורים צריכים מזון רך יותר ופתיתים קטנים. כלבים צעירים מוציאים הרבה אנרגיה וצריכים להפנות משאבים לצמיחה ולכן הם זקוקים להרבה פחמימות ותוספת חלבונים. כלבים מבוגרים לעתים סובלים מבעיות בכליות וקשיי עיכול ולכן הרבה פעמים מומלץ לתת להם מזון דל בנתרן. מותגי ה'אוכל לכלבים' המובילים בדרך כלל מגיעים בקטגוריות של גיל.

אוכל לכלבים

  1. דיאטה לכלב?

הרבה פעמים כן. לא רק אנחנו מושפעים משפע המזון התעשייתי של העידן המודרני. העובדה שהכלב במאה העשרים ואחת בדרך כלל לא צריך לעבוד עבור האוכל, הולידה את התופעה של כלבים שמנים. זו לא בעיה אסתטית, זו בעיה בריאותית. יש בהחלט אוכל לכלבים דיאטטי. אבל במקרה כזה תמיד מומלץ להתייעץ עם הווטרינר שמכיר את הכלב.

  1. יש אוכל צמחוני לכלבים?

מסתבר שכן, יש אפילו אוכל טבעוני לכלבים. כמובן, שמוצרים אלו פותחו יותר למען בעלי כלבים מצפוניים ואינם בהכרח מומלצים לכלבים עצמם. אמנם גם אוכל צמחוני לכלבים מכיל את אבות המזון שהכלב צריך, אבל צריך לזכור שכלב הוא קרניבור. הקיבה שלו מיועדת לעיכול בשר ולזה הטבע ייעד אותו. עם זאת, יש מצבים רפואיים מסוימים שבהם אוכל צמחוני יכול להועיל לכלב. אבל שוב – במקרה כזה התייעצו עם הווטרינר.

  1. האם אוכל יקר יותר יהיה איכותי יותר?

לא בהכרח. הרבה פעמים יש מתאם איכותי בין מחיר האוכל ואיכותו. אבל מאחר שלכל כלב יש צרכים שונים ולעתים גם העדפות שונות תמיד יהיה יוצא מהכלל. בנוסף, סטנדרט הכניסה לתחום עלה. צרכנים היום מודעים יותר וגם מרבית בעלי החנויות שבאים מאהבה לכלבים ולמקצוע לא יחזיקו במאגר מזון שאינו עומד ברף מינימלי. וכאמור, הרף המינימלי היום הוא באיכות סבירה פלוס.

למידע נוסף על אוכל לכלבים: http://www.or4pets.co.il/category/אוכל-לכלבים-מזון-יבש

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]