שאיבת שומן: 6 עובדות ותשובות על שאלות נפוצותהפופולריות של הניתוחים הפלסטיים ממשיכה לגדול; ומתוכם, שאיבת שומן בולטת במיוחד. הנה 6 עובדות חשובות ביותר שיש לדעת על הליך זה, שבשנים האחרונות הולך ותופס תאוצה מוגברת.

שאיבת שומן

 

1. מהי שאיבת שומן מסורתית

שאיבת שומן היא הליך כירורגי שמפרק ומסלק את שכבת השומן התת עורית, כלומר, השומן שנמצא ממש מתחת לעור, באזורים בגוף שהם עמידים ועיקשים לדיאטה ופעילות גופנית.

חשוב לא להחליף שאיבת שומן עם הליך הרזיה; אלא שיטה להסרת מצבורי שומן שאינם מגיבים לשיטות אחרות, אצל אנשים בריאים.

2. באילו אזורים בגוף מתבצעת שאיבת שומן?

כמה אזורים "בעייתיים" נפוצים בגוף בהם מתבצעת שאיבת שומן כוללם:

  • סנטר כפול.
  • העורף והצוואר.
  • החלק התחתון של הזרועות העליונות.
  • מצבורי שומן בחזה אצל נשים וגברים.
  • אזור רצועת החזייה.
  • הבטן.

אזורים פחות שכיחים כוללים את הקרסוליים, הירכיים הפנימיות והגב העליון. האזור האופטימלי לכל אדם הוא ייחודי, שכן כל אדם מגיב אחרת לדיאטה ופעילות גופנית. מנתחים פלסטיים מוסמכים מסבירים למטופליהם את המאפיינים של שאיבת שומן ומייעצים לגבי האזורים בגוף בהם ניתן להשיג תוצאות טובות ביותר משאיבת שומן.

3. מי יכול להיות מועמד מתאים להליך?

המועמדים הטובים ביותר להליך שאיבת שומן הם אנשים בריאים עם משקל תקין או קרוב אליו, ושאינם מעשנים. למטופלים אידיאליים יש מצבורי שמן תת עוריים עיקשים, בהם השומן שוכן בין השריר לעור, ולא שומן קרביים שבו שכבת השומן שוכנת מתחת לשכבת השריר או סביב אברי הבטן.

וזה לא הכול. מנתח פלסטי יעריך את מצב העור של מטופל פוטנציאלי לפני שימליץ על שאיבת שומן. מטופלים עם גמישות טובה של העור הם מועמדים טובים להליך זה, ואילו מטופלים עם עור רפוי או צללוליטיס, לא יתאימו להליך, מכיוון שמצבים אלו יכולים לגרום למראה עור שאינו אחיד.

4. איזו כמות שומן ניתן להסיר?

בניגוד לאמונה הרווחת, שאיבת שומן אינה טיפול לירידה במשקל, אלא הליך להפחתת שומן. כמות השומן הניתנת להסרה באזור במהלך מפגש טיפול יחיד תשתנה בהתאם למגוון גורמים, כולל הערכת המנתח הפלסטי או בריאות המטופל ומטרותיו האסתטיות.

5. מה קורה במהלך שאיבת שומן?

שאיבת שומן היא הליך כירורגי שכולל ביצוע חתכים קטנים בעור והחדרת מכשיר שנקרא קנולה לכיס השומן. מכשיר זה מחובר למכשיר יניקה או למזרק לחילוץ השומן.

ברוב המקרים, זהו ניתוח שניתן לבצע במרכז רפואי לניתוחים פלסטיים, כך שלמרות שמטופלים עשויים להיות תחת הרדמה כללית, ברוב המקרים הם רשאים לשוב לביתם באותו היום.

6. מה קורה במהלך תקופת ההתאוששות?

לאחר רוב הליכי שאיבת שומן, מטופלים יכולים לשוב לעבודה בתוך מספר ימים ולחדש את כל הפעילויות הרגילות, כמו פעילות גופנית, בתוך שבועיים עד חודש, או פחות, אם כי ההחלמה והטיפול לאחר הניתוח משתנים בהתאם לאזור המטופל וכמות השומן שהוסרה.

 

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה