עורך דין הטרדה מיניתכשמדובר בהטרדה מינית לא עוברים אל סדר היום

Pixabay

ההטרדות המיניות בישראל הפכו למגפה של ממש. בין אם מדובר במקום העבודה, בשטח ציבורי, במרכזי קניות, ברשת האינטרנט או בביתנו הפרטי, נראה שכבר אין מקום בטוח. למרות שנראה שהתופעה חובקת את כל תחומי החיים, השינויים בשיח הציבורי בשנים האחרונות הפכו את המלחמה נגד אם המטריד מינית למעט קלה יותר. גם אם קשה, אל תוותרו למטרידים, גרמו להם לשלם על מה שעשו, וכך תוכלו להתחיל את תהליך ההחלמה האישי שלכן, וגם לשפר את הסיכויים שהמטריד יחשוב פעמים לפני שייגש ויפגע במישהי או מישהו אחר. הטרדה מינית מחייבת תגובה חריפה, ולמרות שלעיתים קשה מאוד להביא את עצמנו לתבוע, מדובר בכלי חשוב שיש לנצל אותו.

מהם האתגרים של ייצוג משפטי למוטרדים מינית?

עורך דין הטרדה מינית חייב להתמודד עם אתגרים עצומים, הנובעים מהאטימות של המשטרה והמערכת המשפטית בכלל. האתגרים של ייצוג משפטי למוטרדי מינית כוללים בין השאר:

  • בניית עוצמה נפשית: ההתמודדות עם חקירה צולבת מהמשטרה, עם הפצה של שקרים וניסיון לבייש את הקורבן בתקשורת ההמונים, יכולה לגרום לפגיעה קשה גם לתובעת הקשוחה ביותר. הצורך להתמודד עם כלל האתגרים הללו לאחר אירוע מטלטל כמו הטרדה מינית הופך את הקושי לגדול בהרבה. עורך דין הטרדה מינית חייב להיות בעל יכולת לבנות את העוצמה הנפשית של הקורבן, לשתף אותה בתהליך התביעה ולאפשר לה לשאוב עוצמה מעצם המאבק הצודק שהיא מנהלת.
  • עדויות חלקיות: ייצוג בהטרדה מינית הוא מאתגר במיוחד, מאחר ופעמים רבות הוא מסתכם במילה של המטריד למול המילה של הקורבן. לכן, על עורך דין הטרדה מינית להתמודד עם תביעה כאשר חומר הראיות שבידיו עשוי להיות חלקי ואף לפעמים גם עלול לחול על העבירה חוק של התיישנות עבירות מין מה שמקשה עוד יותר. עורך דין איכותי יהיה כזה שידע לאסוף עדויות נוספות, ולגרום לנפגעות נוספות להצטרף לתביעה ולהשמיע את קולן.
  • הגנה מפני הסנגור: הסנגור של הנאשם פעמים רבות ינסה לפגוע באמינות המתלוננת, ולראייה יציג התבטאויות או מעשים שלה מהעבר. עורך דין איכותי ידע לשמור על התובעת מפני פגיעה בכבודה, וידע להכין אותה כראוי לתהליך המשפטי כך שתגיע אליו מועצמת, חזקה ומוכנה לכל.

זכרו שבסופו של דבר תהליך השיקום שלכם הוא הדבר החשוב ביותר

פעמים רבות, בתוך כל ההמולה של תביעה על הטרדה מינית, המתלוננת שוכחת לדאוג לעצמה, לרווחתה האישית והנפשית. זכרו שלצד המאבק המשפטי אותו אתן מנהלות, המאבק האמיתי הוא פנימי, והוא נועד להתגבר על הטראומה שחוויתן ולהשאיר אותה הרחק מאחור. נסו להקיף את עצמכן באנשים שעושים לכן טוב, לקבל טיפול אם יש לכן צורך בכך, ולנסות להמשיך הלאה ככל שניתן. התהליך המשפטי והתביעה הם חלק חשוב מתהליך ההחלמה מאירוע הטרדה מינית, אבל הם רק חלק מהליך השיקום, חלק חשוב אבל שלא יכול לעמוד לבד בפני עצמו.

למידע נוסף: ייצוג משפטי ע"י עורך דין הטרדה מינית

 

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה