מסחר יומי בבורסה זו פעילות מסחר קצרת טווח, שבה משקיעים מבצעים לאורך יום מסחר בודד פעולות קניה ומכירה של מגוון ניירות ערך: מניות, אג"חים (איגרות חוב), תעודת סל, כתבי אופציה, חוזים, מטבעות חוץ ועוד. מסחר בבורסה ברמה היומית הפך ליותר ויותר פופולארי בשנים האחרונות, בזכות החלתן של רפורמות שונות בעולם שוק ההון ובזכות פיתוחים טכנולוגיים המאפשרים למשקיעים לבצע מסחר באופן עצמאי.

https://www.123rf.com/

אם נבחן את עולם המסחר היומי של לפני כמה שנים, נגלה כי מרבית ה"שחקנים" שהיו שם היו בעיקר משקיעים מוסדיים גדולים. ואילו היום, הודות להתפתחותן של מערכות מסחר מתקדמות, כל אחד למעשה יכול לבצע מסחר בבורסה ברמה היומית.

כיצד נראה יום של מסחר בבורסה?

כאשר אנו מתייחסים אל יום מסחר, אנו מדברים למעשה על 5 שלבים המתרחשים במהלכו: 

  • טרום פתיחת המסחר: הכנסת הוראות הקניה והמכירה לצורך קביעת מחירי הפתיחה של ניירות הערך הנסחרים בבורסה (מניות, חוזים, כתבי אופציה, תעודות סל וכו').
  • מסחר הפתיחה: בשלב זה מתבצע חישוב של שערי הפתיחה עבור כל אחד מניירות הערך הנסחרים ותבוצענה הוראות הקנייה והמכירה שהוכנסו בשלב "טרום פתיחת המסחר".
  • המסחר הרציף: זה הוא שלב הליבה של המסחר, בו מתבצעות פעולות קניה ומכירה של ניירות ערך לאורך כל היום.
  • טרום-נעילה: שלב הטרום נעילה הוא למעשה שכפול של שלב "טרום הפתיחה" שבו מקיימים מכרז רב-צדדי הקובע שער אחיד בעבור כל נייר ערך (מוכר גם כ - שלב "שער הנעילה").
  • מסחר הנעילה: הרגע ביום שבו מסחר בבורסה מגיע לסיומו מכונה "מסחר הנעילה". בשלב זה, מחושבים שערי הנעילה של כלל ניירות הערך הנסחרים בבורסה ולאחר מכך מבוצעות הוראות קניה ומכירה מבוקשות. ערכו של שער הנעילה יהיה זה אשר נקבע בשלב "טרום-הנעילה".

יתרונות בולטים של מסחר יומי בבורסה

  • כל אחד יכול לבצע מסחר בבורסה ברמה היומית.
  • ביחס להשקעות אחרות, לא נדרש בהכרח הון התחלתי גבוה.
  • כל מי שמבצע מסחר יומי בבורסה יכול לקבוע לעצמו את השעות והזמנים שבהם הוא סוחר.
  • הודות למערכות מסחר מתקדמות, מסחר יומי בבורסה מאפשר לכם לסחור מכל מקום. אפילו כשאתם בבית!

מסחר יומי בבורסה – אז איך מתחילים בעצם?

הצעד הראשון הוא פתיחת תיק השקעות למסחר. כדי לעשות זאת, עליכם לפתוח חשבון השקעות אצל חבר בורסה מורשה. ניתן לעשות זאת בקלות בצורה מקוונת ולהיכנס כסוחרי יום בבורסה באופן מיידי. לצד זה, אל תרוצו לבצע מסחר בבורסה לפני שיהיו לכם ידע והבנה בסיסיים בתחום. ואם עדיין אין לכם ידע בשוק ההון, אתם תמיד יכולים (ואף מומלץ לכם מאוד) לפנות ולהתייעץ מול גופים פיננסיים מקצועיים כגון בתי השקעות פרטיים למשל.

בהצלחה!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה