מי אתן, פנימיות משרד הרווחה?לגדול בבית חם, מכיל, תומך ואוהב זה לא משהו שהוא מובן מאליו. עשרות אלפי ילדים ובני נוער בישראל גדלים למציאות עגומה שמחייבת אותם ”לגדל עור של פיל“ ולנסות להשתלב באחת מפנימיות משרד הרווחה. כמובן שיש גם לא מעט מצבים בהם ילדים "מתערבבים" בחברה שגוררת אותם לעשות כל מיני מעשים, ואם ההורים לא מצליחים להתערב בזמן ולהעניק את החינוך והתמיכה הראויים, אין להם ברירה אלא לצאת מהבית.

depositephoto

פנימיות משרד הרווחה - מה זה אומר?

למעשה, מדובר במוסדות ציבוריים חינוכיים שמספקים לילדים ובני נוער בכל רחבי הארץ אלטרנטיבת מגורים ללא עלות. המילה פנימייה מגיעה במקור מהמושג "פנימי", מגורים שהם בתוך מקום סגור ובטוח. אותן פנימיות מספקות מענה מלא לכל הצרכים של אותם ילדים ובני נוער, החל מצרכים בסיסיים כמו שינה, אוכל, מקלחת והיגיינה דרך צרכים לימודיים, תעסוקה ובמקרה הצורך גם שיקום.

 

סוגים של פנימיות משרד הרווחה

ישנן כמה סוגים עיקריים של פנימיות. פנימיות שיקומיות מתאימות לילדים ובני נוער עם קשיים רגשיים אשר סובלים מליקויי למידה או פערים הקשורים למסגרת הלימודית שמתאימה לגיל שלהם. בפנימיות אלה אנשי הצוות מנסים לסייע לילדים ולגשר על הפער, זאת על ידי הענקת סביבה בטוחה, חמה ומכילה לצד צוות לימודי מקצועי.

 

קיימות גם פנימיות לילדים ובני נוער הסובלים מבעיות פסיכולוגיות, בעיות התנהגות ובעיות רגשיות. פנימיות אלה מחולקות לשני סוגים: פנימיות טיפוליות ופנימיות פוסט אשפוזיות. בשונה מפנימיה טיפולית, בפנימיה פוסט אשפוזית לרוב מדובר בילדים ובני נוער עם בעיות מורכבות אשר עברו אשפוז פסיכיאטרי וזקוקים לשיקום של ממש.

 

קיימות גם פנימיות המפעילות מרחב מגן נעול, ומרחב קידום סגור. במרחב נעול מנתקים את בני הנוער מהקהילה לגמרי במטרה להשריר מנגנוני ריסון ולשקם את הילדים. במרחב קידום עדיין יש צורך בהתערבות מאוד חזקה של אנשי הצוות, אבל זה קורה בשיתוף פעולה מלא מצד הילדים.

 

 

 

 

 

 

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה