מה זו אופטימיזציית תוכן ולמה היא חשובה?אפשר לדבר על טכנולוגיות עד מחר, שינויים באלגוריתם של גוגל ועל אסטרטגיות. אפשר להריץ סיסמאות והכרזות על קידום אתרים לשנת 2019, 2020 ושנים הבאות לבוא, אבל בסופו של יום, SEO תמיד יתבסס בראש ובראשונה על תוכן.

Pixabay

את מנועי החיפוש אני אוהב לתאר לרוב ללקוחותיי כ"מפלצות תוכן" – זה מה שהן אוכלות וזה מה שהן אוהבות. תוכן הוא הדרך היחידה באמצעותה מנועי החיפוש יודעים להבין על מה דף מסוים באתר מדבר ומה הם הביטויים שייתכן והוא יהיה רלוונטי עבור הגולשים בעמוד הראשון.

לא מעט לקוחות שמגיעים אלי עם אתרים שדשדשו מאחור, היו בטוחים שאני קוסם! קיבלתי את האתר והנה תוך מספר שבועות בודדים המיקומים התחילו לעלות פלאים. להבדיל מקוסמים, אני כמקדם אתרים פחות נוהג להסתיר את הטריקים שלי שכן מדובר במתכון די פשוט – ביצעתי מעבר על התוכן ובדקתי אם הוא אכן מתאים בצורה האופטימלית ביותר למנועי החיפוש.

איך מבצעים אופטימיזציה לתוכן?

נדמה את זה כך – הרובוטים של מנועי החיפוש מגיעים אל האתר שלנו ומתחילים לסרוק עמוד מסוים. הם רואים תוכן, מזהים אותו, מזהים מילים שונות ומגבשים מסקנות. אנחנו מבחינתנו צריכים תמיד לומר לעצמנו כך – מנוע החיפוש בא וסרק אותנו? עלינו החובה להקל עליו כמה שיותר על מנת שיבין בדיוק על מה התוכן שלנו מדבר. משהו כמו לזרוק למנועי החיפוש "רמזים עבים" ועם זאת לא בהגזמה (היזהרו מאופטימיזצית יתר!).

אז איך אופטימיזציה לתוכן נראית בפועל? להגיד את האמת אין פה קיצורי דרך. יש צורך במעבר מדוקדק, שלב אחר שלב ועל כך נעבור בסעיפים הבאים.

מעבר על תגיות מטה

תגיות מטה – צמד מילים שנשמעות כמו דבר מה מסובך ומורכב אבל המציאות היא הרבה יותר פשוטה. תגיות המטה מתחלקות לשניים:

  • תגית מטה טייטל – זוהי תגית האחראית על הכותרת של העמוד. אותה הכותרת היא זו שמופיעה בתוצאות החיפוש של גוגל.
  • תגית מטה דיסקריפשן – זוכרים שמתחת לכל כותרת בתוצאות החיפוש יש תיאור? אז גוגל שואבים את המידע שלהם מתוך התגית הזו.

התגיות הללו הן האמצעי הראשון שדרכו אנחנו זורקים רמיזה למנועי החיפוש באשר למילה הראשית שאנחנו מקדמים.

טייטל

על-פי הנחיות האיכות של גוגל, תגית מטה טייטל צריכה לכלול בין 60 ל-63 תווים כולל רווחים. הנוסחה שעל-פיה אני עורך את המטה טייטל היא:

מילת המפתח: משפט שעושה לגולש חשק להקליק עלינו – שם המותג

כך נניח אם אני מקדם את עצמי בביטוי קידום אתרים, אז הכותרת שלי תיראה כך:

קידום אתרים | הצטרפו ללקוחות שכבר הגיעו לעמוד ה-1 – SEO1ST

מה עשיתי כאן?

שילבתי את מילת המפתח בחלק הראשון של הטייטל

הוספתי משפט שעושה חשק – המשפט גם השלים לי את הטייטל ל-60 תווים וגם עשה חשק לגולשים להקליק עלי. בנושא הזה חשוב לדעת שגוגל שמה דגש נרחב על ה-CTR של הגולשים. אם הגולשים לא מקליקים, ייתכן מאוד שנחזור אחורה בדירוגים.

הוספתי שם מותג – זה תמיד מעורר אמינות ומראה על מערכתיות מסוימת של העסק עצמו.

דיסקריפשן

על-פי הנחיות האיכות של גוגל, תגית המטה דיסקריפשן צריכה לכלול בין 156 ל-160 תווים כולל רווחים. גם התיאור צריך לעורר אצל הגולשים את החשק להקליק עלינו וחשוב שהוא יכלול לפחות פעם אחת את מילת המפתח שאנחנו מקדמים (רמיזות כבר אמרתי?)

בהמשך לדוגמה של המטה טייטל להלן תיאור שמשלים את התמונה:

כשזה מגיע לקידום אתרים אין מקום לטעויות. ב-SEO1ST תעברו תהליך מדויק ומותאם אישית שימנף את האתר שלכם ויביא אותו צעד אחר צעד אל המקומות הראשונים של תוצאות החיפוש.

מעבר על כותרות

אחרי שפיזרנו את הרמזים הראשונים למילה שאנחנו מקדמים במטה טייטל ובמטה דיסריפשן, הגיע הזמן לצלול אל תוך העמוד עצמו ולשתול רמזים נוספים שיסבירו למנועי החיפוש בדיוק מהי המילה שאנחנו מקדמים.

הכותרות הפנימיות באתר מתחלקות להיררכיה מכותרת H1 ועד לכותרת H6. בינינו, כמעט אף פעם לא הגעתי להגדיר כותרת ברמה 6, ולרוב אנחנו מגיעים עד לרמה 3.

ומה הן אותן הכותרות?

כותרת H1 זוהי למעשה הכותרת הראשית של התוכן, הכותרת שתמיד אתם רואים בחלק העליון של האתרים. חשוב שתהיה כותרת H1 יחידה בתוך העמוד שכן אליה מנועי החיפוש מתייחסים במלוא הרצינות.

בכותרת הזו חשוב שנשתול את מילת החיפוש שהזכרנו הן במטה טייטל והן במטה דיסקריפשן. בדרך הזו פיזרנו לגוגל רמז נוסף שמאפשר לרובוט הסריקה שלו להבין על מה הדף שלנו מדבר.

כותרת H2 – גם על הכותרת המשנית אני ממליץ שלא לחזור יותר מפעם אחת, אבל זו כבר גישה אישית שלי. בכותרת הזו חשוב לשלב מילה נרדפת למילת המפתח. זה גם עוזר לנו להימנע מאופטימיזצית יתר וזה גם מסייע לנו להגדיל את הסיכויים שהעמוד יופיע בביטויים נוספים שהגולשים יקלידו.

כותרות H3-H6 – למען האמת שאין לי הרבה מה לספר על הכותרות הללו. אין צורך לחזור על מילת המפתח ואפשר פשוט לרוץ "פריסטייל" ולתת כותרות שמתאימות לתוכן.

למה כל כך חשוב להקפיד על כותרות?

אל"ף כול זה מסייע לנו לשתול את מילות המפתח במקומות הקריטיים ביותר למנועי החיפוש, ובי"ת גוגל אוהבת היררכיה. ברגע שמנוע החיפוש מבין שיש כאן תוכן שמחולק בצורה נכונה לכותרות, אז הוא מתרשם שהתוכן הזה גם מסודר ומעומד היטב עבור קריאה של גולשים.

גוגל שמים דגש נרחב על חווית המשתמש שבין היתר כוללת קריאה נוחה ונעימה לעין. ניתן לראות את הדגש שגוגל שמה על נוחות הקריאה בכך שלעתים היא מעירה על תוכן קטן מדי במכשירים ניידים.

התוכן עצמו

עד כה עברנו על כותרות שונות, אבל מה עם התכל'ס? אז עכשיו הגענו לגולת הכותרת – התוכן שלנו.

את התוכן אני ממליץ שלא לכתוב על פי מנועי החיפוש וקודם כל לכתוב אותו בצורה כזו שיהיה נגיש לבני אדם. ברגע שבו כתבתם את התוכן אל הגולשים שלכם ולא למנועי החיפוש, הכתיבה תהיה מקצועית יותר, משוחררת יותר וממוקדת במטרה.

אבל כמובן שאי אפשר להתעלם מהמציאות ולכן אני מצרף כמה טיפים לתוכן אופטימלי עבור מנועי החיפוש:

  • מילות מפתח – הקפידו לשלב את מילת המפתח בין 4 ל-5 פעמים לכל היותר בטקסט. מעבר לכך אתם מסתכנים באופטימיזצית יתר שתעורר את חשד מנועי החיפוש. הקפידו גם לשלב בתוך המלל מילים נרדפות למילת החיפוש. זה יעזור לכם להתברג בעוד ועוד שאילתות שהגולשים עשויים להקליד.
  • אורך התוכן – כבר אמרתי שמנועי החיפוש הם מפלצות תוכן? הקפידו לספק להן את הטרף שהן כל כך רוצות! תוכן טוב חייב להתבסס על מינימום 400 מילה. מניסיוני, מתחת לזה, מנועי החיפוש פשוט לא יקדישו תשומת לב רבה לעמוד.
  • שילוב קישורים פנימיים – יש לכם עמודים נוספים שיכולים לתת לגולשים שלכם מידע משלים על דבר מה שנכתב בתוכן? הקפידו לשלב קישור פנימי שיפנה אותם לעמוד הזה. מנועי החיפוש אוהבים תוכן עם קישורים שמספק לגולשים שלו אפשרויות מידע אלטרנטיביות.
  • תמונות – יש לכם תמונות בטקסט? הקפידו לתת לכל תמונה תיאור בתגית שנקראת ALT. המטרה שלה היא לספק תוכן חלופי עבור תוכנות לקריאת תמונות של עיוורים. מנועי החיפוש אוהבים תמונות שכוללות תיאור.

זוהי "נוסחת הקסם" שלי לאופטימיזציית תוכן. תפקידו למלא את הנוסחה הזו פעם אחר פעם ותיווכחו לגלות עד כמה לתוכן שלכם יש כוח קידומי עצום ורב.

עוד מאמר על עבודת מקדם אתרים כאן >>

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה