מהו מיתוג ולמה הוא חשוב כל כך?רוצים להבין טוב יותר מהו מיתוג, מי צריך אותו ואיך עושים אותו? כאן תקבלו את כל התשובות!

מיתוג

מהו מיתוג?

המונח "מותג" הוא הלחם לשוני של שתי המילים מוצר ותג והוא מתייחס לסממנים המוכרים לקהל הרחב של החברה או המוצר. בראשיתו, המונח התייחס אך ורק לסממנים הוויזואליים, אבל כיום הוא מתייחס להרבה יותר מכך ועל כך נרחיב בהמשך. על פי רוב, כאשר גוף כזה או אחר אומר שהוא זקוק למיתוג הכוונה היא, לפני הכל, לסממנים ויזואליים אחידים כדוגמת לוגו וכדומה.

מי זקוק למיתוג?

היות שהמיתוג נועד לשרת מטרות שיווקיות, כל מי שיש לו מטרה לשווק זקוק למיתוג. על פי רוב, מדובר על עסקים וחברות בכל הגדלים ובכל התחומים, שרוצים להגביר את המודעות של קהל היעד שלהם אל המוצר שלהם ולהשאיר חותם ברור, אותו קהל היעד יוכל לזהות. יחד עם זאת, ישנם גם גופים אחרים שנעזרים במיתוג כדוגמת עמותות, אגודות וכך הלאה.

מותג נולד

גם עבודת המיתוג העכשווית עדיין מתבססת תחילה על מיתוג ויזואלי, שכדי ליישם אותו יש להבין, לפני הכל, מהו המסר שהמותג אמור להעביר לנחשפים אליו ולהיות מותאם לקהל היעד לפי הבידול של העסק, השירות או המוצר הממותגים. לדוגמה, המסר יכול להיות שהמוצר ייצר זמן איכות משפחתי, שהוא יהיה בטיחותי, שהחברה נותנת תחושה של בית ועוד. ברגע שמחליטים על המסר, זהו הזמן לחשוב כיצד להעביר אותו באמצעים הוויזואליים העומדים לרשותנו.

השימוש במותג

אז יצרתם לוגו ובחרתם צבעים וגופנים שיזוהו עם המותג שלכם. עכשיו זה הזמן לתת לו לעבוד! כדי שהמותג שלכם באמת יהיה מותג, עליו להופיע בכל מקום אפשרי, המזוהה עם העסק או המוצר שלכם. הכוונה היא לכך, שמומלץ לשים אותו על הציוד המשרדי שלכם, בתבנית המייל שלכם, על שלט הכניסה למשרד או למפעל וכולי ובכלל - בכל אמצעי פרסום ויזואלי, כולל דגלים וכדומה באירועים גדולים, המקבלים מכם חסות.

המותג החדש

כפי שהזכרנו קודם, המיתוג של היום שונה מהמיתוג שהיה בעבר וכיום לא מתייחסים רק לחלקים הוויזואליים, אלא לכל דרכי ההתקשרות עם קהל היעד. כלומר, במקום להתייחס רק ללוגו, ניתן יחס גם לסלוגן, לג'ינגל, קמפיין פרסומי אחיד ועוד. המשמעות היא, שקהל היעד נחשף יותר פעמים למותג וכך הוא נשאר בתודעה.

חיזוק המותג

אמצעי נוסף לחיזוק המותג הוא מיתוג של אמצעי השיווק הדיגיטליים. לדוגמה, אתר האינטרנט, דפים ופרופילים עסקיים ברשתות החברתיות וכך הלאה. כמובן, כדי שהמותג באמת יהיה מוכר באמצעים הדיגיטליים, צריכה להיות להם חשיפה ולשם כך יש לבצע קידום, שיכול להיות אורגני או ממומן. חשיפת המותג ברשת האינטרנט מייצרת חשיפה מוגברת למותג וכך היא מחזקת אותו באופן משמעותי.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה